Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez 13david13 » Cz 15 lut, 2018 10:08

Bardzo interesujacy tekst
juz stulilem uszy prawie wszystko zle zrobilem
13david13
Potencjalny Maniak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 15 lut, 2018 09:02

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez sitekplock » N 25 lut, 2018 15:50

A ile godzin dziennie swiecicie w swoich krewetkariach? i w jakich przedziałach czasowych?
Ja zakupiłem belkę chihiros A401 24W?
sitekplock
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 30 sty, 2018 07:07

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez RufusBB » N 25 lut, 2018 16:19

8h dziennie na dojrzały baniak, przedział czasowy różny.
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez sitekplock » Pn 26 lut, 2018 06:08

a od momentu założenia do osiągnięcia dojrzałości baniaka?
sitekplock
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 30 sty, 2018 07:07

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez Vincent » Pt 13 kwi, 2018 19:33

Wiele się wyjaśniło i teraz wiem od czego zacząć :) Dziękuję!
Vincent
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt 13 kwi, 2018 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez diestopl » Śr 17 paź, 2018 20:20

Hej,

Dziękuje Freshowi za odnośnik do tematu w którym mógłbym zadać nurtujące mnie pytania.

Przechodząc do rzeczy - jestem w trakcie planowania krewetkarium, to co już mam ustalone:
- 30x30x35 OW
- Obsada: blue pearl, green neon
- Roślinność : Gałęzatka na korzeniu z którego formuję drzewo

To czego nie wiem:

- Na trawnik mech (?) lub eleocharis acicularis (?) oraz kilka mini drzewek montażowych z mchem (?) - nie wiem, który z mchów może się spisać przymocowany do drobnej gradacji siateczki metalowej wsadzonej w podłoże, a jeśli nie mech, to czy eleocharis pociągnie jako trawnik przy niżej wybranym oświetleniu bez CO2?Co do drzewek montażowych- jaki mech według Was najbardziej nadaje się do kształtowania formy drzewa ala sosna?
- filtracja - Kaskada(?)/ Kubeł(?) - koszta kubełka są duże, jednak zależy mi na jak największym zakryciu elementów nie związanych z ekspozycją, a szklane/plexi rurki nadają się do tego zadania idealnie, jeśli kubeł- to jaki ? jeśli kaskada- to jaka?
- Oświetlenie - Aquael leddy smart (?) - tutaj z powodu tego trawnika po prostu nie wiem, czy inwestować w mocniejsze 2x 6W czy pojedyczne 6W dźwignie temat mając na uwadze, że CO2 dojdzie dopiero za bardzo odległy czas. Może jakieś inne typy oświetlenia o podobnej mocy? Skupiłem się na Aquael-u ponieważ jest z tego co widzę bardzo popularny.

- podloże - mając na uwadze, że obsada nie jest wymagająca względem parametrów wody, skusiłbym się w strone czegoś neutralnego, jednakże zważywszy na trawnik - może jakieś aktywne? Moim jedynym wymogiem jest czerń na podłożu, lub coś wchodzące w ten kolor.

- tło - cały czas byłem pewien, że czerń nada głębi i będzie pasowało, jednak patrząc na ogólny obraz krajobrazu leśnego - może jednak mist lub biel jest bardziej odpowiednia?


Z góry dziękuje za wszelkie sugestie/ podpowiedzi.
diestopl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz 24 lut, 2011 14:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 17 paź, 2018 20:39

diestopl napisał(a):Hej,

Dziękuje Freshowi za odnośnik do tematu w którym mógłbym zadać nurtujące mnie pytania.

Przechodząc do rzeczy - jestem w trakcie planowania krewetkarium, to co już mam ustalone:
- 30x30x35 OW
- Obsada: blue pearl, green neon
.


Blue Pearl i Green Neon będą się krzyżować, owoce tego związku raczej będą jeżyć włos na głowie z przerażenia ;-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez Inc0gnit0 » Śr 17 paź, 2018 20:50

diestopl napisał(a):Hej,

Dziękuje Freshowi za odnośnik do tematu w którym mógłbym zadać nurtujące mnie pytania.

....

to nie jest temat do zadawania pytań najpierw go przeczytaj a pytania potem jesli jakies jeszcze beda:P
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez diestopl » Śr 17 paź, 2018 20:52

Mr.Kreweta napisał(a):
diestopl napisał(a):Hej,

Dziękuje Freshowi za odnośnik do tematu w którym mógłbym zadać nurtujące mnie pytania.

Przechodząc do rzeczy - jestem w trakcie planowania krewetkarium, to co już mam ustalone:
- 30x30x35 OW
- Obsada: blue pearl, green neon
.


Blue Pearl i Green Neon będą się krzyżować, owoce tego związku raczej będą jeżyć włos na głowie z przerażenia ;-)



czyli jednak oczy mam do wymiany z tabeli krzyżowania, unikam za wszelką cene RC a chce mieć jak najmniej problemów z trzymaniem parametrów, już kiedyś udało mi się dojść do rozmnożenia goldenów na kranówce z dolewkami RO, a teraz mam ochotę pójść na łatwiznę. Jakie sugerujesz rozwiązanie na kolor inny niż czerwień? :D
diestopl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz 24 lut, 2011 14:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez diestopl » Śr 17 paź, 2018 20:53

Inc0gnit0 napisał(a):
diestopl napisał(a):Hej,

Dziękuje Freshowi za odnośnik do tematu w którym mógłbym zadać nurtujące mnie pytania.

....

to nie jest temat do zadawania pytań najpierw go przeczytaj a pytania potem jesli jakies jeszcze beda:P


a to pardon, czytać czytałem, jednak odpowiedzi na powyższe pytania nie znalazlem, stąd te pytania ;P
diestopl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz 24 lut, 2011 14:53
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez Crisu88 » Pt 21 gru, 2018 01:15

Witam. Czy mozna w takim razie dla Neocaridinek lac wode RO plus SaltyShrimp - Shrimp Mineral GH/KH+
? Posiadam filtr RO i zastanawiam sie czy nie lepsza jest woda calkowicie czysta plus mineraly gh kh+ zamiast kranowy i chemi do jej uzdatniania ?
Crisu88
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): So 15 gru, 2018 22:53

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez =Fresz= » Pt 21 gru, 2018 06:05

Ja nigdy kranówki nie uzdatniałem. Oczywiście wersja "na bogato" to Ro+Mineral gh/kh+ ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 21 gru, 2018 10:13

Woda Ro z solami dla Neoc. jest przede wszystkim bezpieczna, nie ma ryzyka że coś zabójczego wypłynie z kranu, w sumie wcale nie musi być lepsza od dobrej kranówy, osobiście też dla Neo rozcieńczam kranovit Ro, wszystko śmiga, nic nie dodaję poza bakteriami raz na jakiś czas.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Postprzez Crisu88 » So 22 gru, 2018 10:59

Tez wlasnie tak myslalem ze RO wieksza pewnosc ze woda nie bedzie zanieczyszczona. Dzieki wielki za podpowiedz :-)
Crisu88
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): So 15 gru, 2018 22:53

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości