Krewetki crystal red - początki

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mieciu121 » Cz 04 paź, 2018 14:00

Witam bardzo serdecznie !!

Od paru miesięcy przymierzam się małymi krokami do poszerzenia swoich umiejętności i chciałbym się zdecydować na krewetki cardina . Dużo czytałem na ich temat,ale teoria zawsze mnie mało interesowała wolałem praktykę. Przechodząc do niej . Uznałem że na start dobre będą krewetki crystal red ( ze względu na możliwość mnogiej kombinacji z nimi i nauki o ,,mixowianiu krewetek ,,) . Zakupiłem już akwarium dla nich , będzie ono malutkie bo zaledwie 12l (30x20x20cm) . Oświetlenie myślałem zrobić belkę oświetleniową własnej roboty ( 4-6 diod semiled ustawione prądem 350mA co by dało odpowiednik 1w dla każdej z diod) Barwa to myślałem nad 3x diody 8000k i 2x 6500k ( roslinność nie będzie jakaś wymagająca myślałem nad uprawą tam jakiś prostych mchów anubiasów cryptocoryn itd) . Filtracja to standardowo aquael mini pat. Grzałka 25w (wykorzystywana będzie w zimie bo przewąznie udaje mi się utrzymywać bez grzałek w okresie wiosna-jesien 23-25c). Podłoże to by było BENIBACHI BLACK SOIL [Powder] FULVIC 3kg lub podłoże Benibachi Mineral Black Soil NORMAL 5kg . Na start myślałem wpuścić 5 krewetek . Co o tym sądzicie . Co jeszcze powinnienem wiedzieć lub ewentualnie coś doczytać ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 04 paź, 2018 14:14

Na pewno musisz poczytać, tu zacznij http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=7874
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mieciu121 » Cz 04 paź, 2018 14:22

Mr.Kreweta napisał(a):Na pewno musisz poczytać, tu zacznij http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=7874

Ten materiał tez przeczytany ale dziękuje za linka :)
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez =Fresz= » Cz 04 paź, 2018 14:34

Mieciu121 napisał(a):
Mr.Kreweta napisał(a):Na pewno musisz poczytać, tu zacznij http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=7874

Ten materiał tez przeczytany ale dziękuje za linka :)


To jak też przeczytałeś to powinien Ci w zupełności wystarczyć, tam masz wiedzę w pigułce :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mieciu121 » Cz 04 paź, 2018 14:45

=Fresz= napisał(a):[
To jak też przeczytałeś to powinien Ci w zupełności wystarczyć, tam masz wiedzę w pigułce :-P


Tak ale tam nic nie pisze na temat podłoży benibachi . Czytając też informacje na temat linii tych podłoży wybrałem sobie z pośród nich 2 kandydatów Benibachi Mineral Black Soil NORMAL i BENIBACHI BLACK SOIL [Powder] FULVIC . To pierwsze to normalne podłoże ale to drugie powder FULVIC to wersja podłoża z dodatkiem Benibachi Fulvic Grain dla osiągnięcia jeszcze lepszych parametrów pH i GH . Różnią się te dwa podłoża od siebie cenowo dlatego nie wiem jaki wybór będzie trafniejszy . Czy postawić na już sprawdzone i dobrze properującą wersje normal czy jednak pokusić się opisem producenta na temat podłoża fulvic i jego dodatkowych atutach
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 04 paź, 2018 15:12

Raz miałem te Fulvic, na podstawie moich obserwacji ma dwa atuty wobec Normal, ładną nazwę i cenę")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mieciu121 » Cz 04 paź, 2018 15:28

Mr.Kreweta napisał(a):Raz miałem te Fulvic, na podstawie moich obserwacji ma dwa atuty wobec Normal, ładną nazwę i cenę")


Jak długo miałeś te podłoże ? Sprawiało jakies problemy ?

Jeszcze zapomniałem spytać . Jeśli bym podawał wodę zdemieneralizowaną która przeszła przez żywice i jej parametry to pH 4,5 GH I KH 0 to nie będzie żadnych komplikacji z podłożem i krewetkami ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez =Fresz= » Cz 04 paź, 2018 15:39

Mieciu121 napisał(a):
Mr.Kreweta napisał(a):Raz miałem te Fulvic, na podstawie moich obserwacji ma dwa atuty wobec Normal, ładną nazwę i cenę")


Jak długo miałeś te podłoże ? Sprawiało jakies problemy ?

Jeszcze zapomniałem spytać . Jeśli bym podawał wodę zdemieneralizowaną która przeszła przez żywice i jej parametry to pH 4,5 GH I KH 0 to nie będzie żadnych komplikacji z podłożem i krewetkami ?


Będzie musisz mieć odpowiedni mineralizator.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mieciu121 » Cz 04 paź, 2018 15:43

Racja zapomniałem napisać ... Tą swoją wodę mineralizowałbym Salty Shrimp Mineral Gh+
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez =Fresz= » Cz 04 paź, 2018 15:49

Mieciu121 napisał(a):Racja zapomniałem napisać ... Tą swoją wodę mineralizowałbym Salty Shrimp Mineral Gh+


Plus dodatkowo jakiś mineral plus i będzie miód malina. Ale to tylko moje podejście do tematu. Inni z powodzeniem ponoć jadą na samym salty i jest git, nie wnikam.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mieciu121 » Cz 04 paź, 2018 16:07

=Fresz= napisał(a):Plus dodatkowo jakiś mineral plus i będzie miód malina. Ale to tylko moje podejście do tematu. Inni z powodzeniem ponoć jadą na samym salty i jest git, nie wnikam.


np taki Azoo Mineral Plus
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez =Fresz= » Cz 04 paź, 2018 19:22

Dokładnie tak.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mieciu121 » Cz 04 paź, 2018 19:39

Więc w wolnej chwili będę działał w tym kierunku :) Narazie muszę jedno akwarium ogarnać i potem zajmę się tym :)
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mieciu121 » So 13 paź, 2018 16:25

Szperając po swoim ulubionym sklepie akwarystycznym w którym zaopatrzam się w nawozy sole rośliny itd trafiłem na nowość . Mianowicie jest to mineralizator do wody Obrazek na podstawie soli CaSO4, MgSO4, NaCl . Wiem że trochę odbiegam od tematu wątku,ale czy taki mineralizator mógłby być alternatywą dla Salty Shrimp Mineral Gh+ ? Różnica w cenie jest ogromna zaledwie 10zł za 100g tego mojego mineralizatora podczas gdy za 100g tego salty musiałbym zapłącić coś koło 25zł . Oczywiście ten mineralizator poszedłby na mieszanie z wodą RO dla moich CR
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Krewetki crystal red - początki

Postprzez Mieciu121 » Pt 09 lis, 2018 21:34

Dostałem już swoją pierwsza partie krewetek crystal red one stripe i nasuwa mi sie pytanie . Czym takie krewetki karmić by uwydatnić ich cechy barwowe ? Tym samym co karmiłem swoje neocardiny ? ( linią pokarmową shrimp nature ) ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Następna strona

Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości