O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez htarlov » Pt 16 lis, 2018 00:04

Witam, mam na imię Zbyszek, jestem z Żyrardowa koło Warszawy. Od niedawna (2 miesiące) mam krewetkarium, ale nie jest to moje pierwsze doświadczenie.

Jakieś 7 lat temu miałem przez 2 lata krewetki red cherry. Niestety pewnego dnia włożyłem korzeń, który musiał być myty w jakiejś chemii czy innym za przeproszeniem g..., może za krótko też go wyparzałem, krewetki wszystkie padły w ciągu kilku godzin. :cry:

Póżniej miałem akwarium 83 L z rybami (mieczyki, neonki, zbrojnik). Jednak szczerze wolę krewetki od ryb, a obecnie musiałem zmniejszyć akwarium (małe mieszkanie, dzieci), więc oddałem ryby w dobre ręce i wróciłem do krewetek.

Aktualnie mam 38 L z krewetkami neocardina yellow neon.
W baniaku poza tym czarny piasek kwarcowy, mały filtr gąbkowy ten sam co kilka lat temu bo nadal działa (ale zastanawiam się nad jego zmianą, co będzie konieczne jak obsada się powiększy), duży korzeń, mech jawajski, trochę moczarki, dużo rogatka, dwa niepozorne anubiasy, trochę małych ślimaków (gratis w mchu, ale myślę, że są pożyteczne).
Na razie wszystko idzie dobrze, wszystkie z 11 zakupionych krewetek żyją, choć 3 są mega nieśmiałe, praktycznie nie wychodzą przy świetle.
Jedna z krewetek ma już jajeczka (ciekawe czy dochowa - są to młode krewetki, ich pierwszy raz).
Avatar użytkownika
htarlov
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz 15 lis, 2018 23:14
Lokalizacja: Żyrardów

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Lizur97 » N 18 lis, 2018 21:10

Witam, jestem Szymon i pochodzę z woj. Opolskiego. Mój nick jest od mojego pseudonimu- wiele osób tak na mnie mówi- oczywiście bez "97" ;-)
Akwarystyką zaraziłem się mając 12 lat. Wtedy to dostałem od rodziców swoje pierwsze akwarium- Aquael Pearl 60- które pielęgnowałem do końca gimnazjum z różnym wynikiem, jak to początkujący (w moim przypadku bardzo młody ;) ) akwarysta amator. Po kilku latach przerwy wracam do tego pięknego hobby. Posiadam półtoraroczną bezobsługową kostkę 27l z krewetkami Blue Rili- niestety studia pozawalają się nią cieszyć tylko w weekendy. ;-)

Mam nadzieję, że zawitam tutaj na dłużej :->
Lizur97
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): N 18 lis, 2018 20:46

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » Pn 19 lis, 2018 07:46

Cześć Lizur ;) ta choroba wciąga [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez PannaKrewetka » Śr 12 gru, 2018 16:57

Hej ;-) Jestem Ola z Opola- tak, można żartować :lol:

Niespełna 3 miesiące temu przytuliłam dwa akwaria od rodziców i pomyślałam sobie, że krewetki to dobry pomysł ;-) Jednak nie mam zamiaru bawić się w parametry wody i tak dalej, więc staram się podmieniać wodę i stosować krewetkowe ABC z uwzględnieniem moich możliwości :oops:

Czytam Wasze rady i już czuję się pewniejsza w temacie.

Dzień dobry :oops:
Jestem doulą i poszłam w krewetki. A co ;)
Avatar użytkownika
PannaKrewetka
Potencjalny Maniak
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt 27 lis, 2018 15:22

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Dex » Śr 12 gru, 2018 18:35

Cześć,

z tej strony Adam z Bydgoszczy.

Akwarystyką zainteresował mnie mój kolega, więc kupiłem shrimp set 30l w celu hodowania krabów wampirów. Życie jednak szybko zweryfikowało, że na początek lepsze będą krewetki. Teraz już w ogóle nie myślę o krabach ;)

Akwarium ma już około 6 tygodni (red cherry) a w niedzielę doszło kolejne na blue velvet lub yellow.
Oczywiście nie obyło się bez błędów, które jednak nie miały wpływu na zbiornik (brak cierpliwości hehe).

Jak będę miał chwilę to wrzucę opis i zdjęcia w odpowiedni dział.

Jeszcze raz - cześć! :)
Dex
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2018 17:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » Śr 12 gru, 2018 20:17

Witojcie w naszym gronie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Mateusz10251986 » N 16 gru, 2018 15:57

Witam wszystkich mam na imie Mateusz jestem z woj Dolnoślaskieko akwarystyka interesuje sie od ponad 20 lat krewetki jak do tej pory tylko neo a teraz czasz na cardiny dlatego tez mysle ze sporo sie tu dowiem i otrzymam wiele rad jeszcze raz witam serdecznie.
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez francis_drake87 » Pt 21 gru, 2018 00:16

Witajcie !

Czas przestać grzebać w forum i wyjść z mroku :D

Nazywam się Stasiek i przez przypadek zacząłem przygodę z krewetkami(aukcje WOŚP i alkohol powodują ciekawe zdarzenia :))))

Krewety są ponad pół roku i doszedłem do etapu, gdzie już muszę się zapytać o coś; ) więc Piszę dzień dobry i wskakuje w odpowiedni dział :)

Pozdrawiam!!
francis_drake87
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz 20 gru, 2018 23:01

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez W.A.N.S. » Pt 21 gru, 2018 16:00

Cześć !

Mam na imię Piotr, ksywa W.A.N.S. która jest jeszcze z podstawówki, ale strasznie jestem do niej przywiązany. Mieszkam w południowej Wielkopolsce wiec jeżeli jest jakiś hodowca w okolicach Ostrowa Wlkp. Proszę o informację chętnie bym nawiązał kontakt.

Akwarium w domu było u mnie od zawsze obecne, gdyż mój Ojciec zajmował się akwarystyką. Jako dzieciak trochę mu pomagałem, chodziłem koło akwarium i czytałem literatury. Ponieważ Ojciec robił restart swojego Kotnika (szkło 25l) przy okazji restartu postanowiłem wziąć go do siebie i spróbować hodowli krewetek.

Obecnie mam u siebie szkiełko 25l jest już pod koniec dojrzewania, mogę się pochwalić filtrem własnej roboty zrobionym trochę na wzór filtra Hamburskiego. Ma on dwie komory filtracyjne gąbka + Lawa a także dodatek włókniny oraz trochę wsadu maty kokosowej, filtr zrobiłem własnoręcznie dość niskim kosztem - ma pompę 200l/h oraz grzałkę (bez grzałki dobowa temperatura waha się między 18-20°C dlatego postanowiłem dodać grzałkę i mam obecnie 25°C) Podłoże piasek kwarcowy oraz podłoże dla krewetek. Dodatkowo zrobiłem ,,Palemkę" z maty kokosowej oraz mchu, a także ,,wulkan" do napowietrzania z lawy. Zbiornik jest w 2 tygodniu dojrzewania i po świętach chcę zamówić pierwsze krewetki. Chciałbym zacząć od Blue Tiger, rozważam także wpuszczenia paru rybek w późniejszym czasie (myślę o Danio) mam nadzieję że na forum będę mógł czerpać wiedzę od doświadczonych kolegów oraz wymieniać się swoimi obserwacjami.

Pozdrawiam kolegów !
W.A.N.S.
Potencjalny Maniak
 
Posty: 8
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:40

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Kluska » Wt 01 sty, 2019 16:11

Cześć, jestem Kasia z Wrocławia, oryginalnie z Mazowsza. Miło mi się z Wami przywitać :)

Dobrych kilka lat temu miałam krewetkarium, klasyczny shrimp set 30l z omszonym drzewem pośrodku i krewetkami takimi jakie akurat były w sklepie ;) a jako dziecko - kulę ze wszystkimi możliwymi akwarystycznymi babolami.

Niedawno pod wpływem filmów na YouTube o aquascapingu postanowiłam postawić tym razem shrimp set duo 49l, w tej chwili edukuję się internetowo i czekam na dojście szafki i sprzętu z Alledrogo. Mam nadzieję, że odpowiedzi na różne swoje wątpliwości znajdę na tym forum.

Poza akwarystyką zajmuję się wdrożeniami w logistyce i rysowaniem, a nick pochodzi z życia :)

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.
Ostatnio edytowano Wt 01 sty, 2019 16:15 przez Kluska, łącznie edytowano 1 raz
Moje krewetkarium: http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=11506 - dawno nie aktualizowane. Kolonia blue velvetów i lśniącooczki.
Avatar użytkownika
Kluska
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 30
Dołączył(a): Wt 01 sty, 2019 15:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Mateusz10251986 » Wt 01 sty, 2019 16:15

Witamy i wszystkiego dobrego i sukcesow:-)
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Pitcraft » N 06 sty, 2019 08:46

Witam.

Na chrzcie Przemysław mi dali i tak już zostało ;-) . Pochodzę z dolnego śląska, obecnie na stałej emigracji na śląsku cieszyńskim ;-) .
Akwaria przewijały się przez moje życie wielokrotnie od dzieciństwa w różnej formie - od głupikolandii poprzez pielęgniczki po krewetki w czasach współczesnych. Jak do tej pory historia krewetkowa nie była szczęśliwa. Pierwsze RC, po około roku funkcjonowania baniaczka i zadowolenia z popcornu jaki się powoli tam robił, zginęły w wyniku awarii systemu CO2. Drugie podejście - tym razem do CB i pand również zakończyło się niepowodzeniem - remont mieszkania (dokładniej pył po kładzeniu gładzi) doprowadził do zmian w środowisku wodnym, a w konsekwencji do masowego harakiri krewetek poprzez nieautoryzowane opuszczenie zbiornika oraz powstanie glonarium. Po zakończeniu remontu doszedłem do wniosku, że trza z tym coś zrobić. Ponieważ nie chciałem wywalać korzonków, anubiasków nana i innych roślinek do akcji wkroczyły ammano i helmet ...
Po pół roku udało się odzyskać kosteczkę, więc postanowiłem postawić ją na nowo. Obecnie baniaczek kończy dochodzić (mam nadzieję) - podłoże beni, woda RO + salty bee GH+, w podłoże wrzucony mironekuton z beni, bakterie z shrimpnature oraz microbe-lift special blend. W drodze (na podstawie wiedzy uzyskanej na podstawie wyczytanych i wyoglądanych doświadczeń forumowiczów - dziękuję CryMore i Szopen) GG Bacter AE, Pure Colour Shrimp i Salty Shrimp Black Water. Jak na razie parametry wg zooleka GH 5, KH 0-1, ph 5,5, przewodność 250 uS - do weryfikacji na stabilnośc w najbliższym tygodniu. Teraz czas na wybór obsady docelowej - PRL, PBL, pinto, tangtai black skunk backline? - jeszcze nie wiem :roll: ....
Ponieważ jednak przygoda tak naprawdę się dopiero zaczyna, więc na pewno nie uniknę błędów i będę miał wiele pytań - tu liczę właśnie na Was ;)

Pozdrawiam!
Pitcraft
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): N 06 sty, 2019 07:24

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez =Fresz= » N 06 sty, 2019 11:58

Witaj w naszym skromnym gronie ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez andrzejwajler » Pn 28 sty, 2019 11:20

Witam serdecznie wszystkich krewetko-maniaków !

Mam na imię Andrzej i jestem z Warszawy.
Akwarystyką i krewetkami zajmuje się hobbystycznie od 2 lat i jak dotąd miałem do czynienia jedynie z neocaridinami.
Posiadam 2 zbiorniki - 30 litrowy zestaw od Juwel'a VIO 40, oraz kostkę 20L w których wesolutko śmigają sobie redczery.

Pozdrawiam.
andrzejwajler
Potencjalny Maniak
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt 02 paź, 2018 14:23

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez eXrat » Pn 28 sty, 2019 12:01

Witajcie, witajcie.
Nic tylko czytać, imo ... najlepsze polskojęzyczne źródło wiedzy na temat krewetek akwariowych.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron