Usuwanie tematów


Podziel się z nami swoimi pomysłami na rozwinięcie forum.

Moderator: =Fresz=

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Kaledon » Pn 27 paź, 2014 14:13

@ Dakota
bardzo dużo osób kupuje teraz drogie krewetki bo to jest modne. I sory ale ja hodowcą nie byłem, nie jestem i nigdy nie będę ponieważ mam za małą wiedzę i nie chce hobby przeradzać w biznes bo wtedy to wszystko traci sens.
A w odpowiedzi na pytanie z końca Nie!! A wiesz dlaczego? ponieważ nikt nie ma czasu na przepychanie się z mądrusiami którzy tylko coś tam wyczytali i robią się na znawców.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Dakota » Pn 27 paź, 2014 14:22

Kaledon napisał(a):A w odpowiedzi na pytanie z końca Nie!! A wiesz dlaczego? ponieważ nikt nie ma czasu na przepychanie się z mądrusiami którzy tylko coś tam wyczytali i robią się na znawców.

"Gdzieś coś tam wyczytali" - ktoś to wcześniej musiał napisać, nie sądzisz? Jeśli tak stawiamy sprawę, to wszystko jasne i chyba dalsza dyskusja nie ma sensu, podobnie jak jakiekolwiek poradniki. Możemy pozostać przy opcji "wiem, ale nie powiem" i wychodzenia z założenia, że hodowla trudniejszych odmian krewetek to wiedza tajemna.
Nie mój cyrk i nie moje małpy :-)


Chwialek - nie zrozumiałeś do końca mojego posta, nawiązywałam do wypowiedzi Kaledona. Mnie chodziło o to, że przeciętny Kowalski chcący kupić krewetki, kupi raczej to, co będzie a) łatwo dostępne, b) w przystępnej cenie, c) ładne. Jeśli kogoś nie stać na filtr RO albo podłoże aktywne, to nie będzie kupował kilkunastu krewetek za 500zł. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale bez sensu jest się koncentrować właśnie na nich.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Kaledon » Pn 27 paź, 2014 14:40

Dakota napisał(a):"Gdzieś coś tam wyczytali" - ktoś to wcześniej musiał napisać, nie sądzisz? Jeśli tak stawiamy sprawę, to wszystko jasne i chyba dalsza dyskusja nie ma sensu, podobnie jak jakiekolwiek poradniki. Możemy pozostać przy opcji "wiem, ale nie powiem" i wychodzenia z założenia, że hodowla trudniejszych odmian krewetek to wiedza tajemna.
Nie mój cyrk i nie moje małpy :-)

No właśnie. Ktoś wcześniej coś palnął i/lub chciał coś sprzedać i teraz niektórzy powielają to jak mantrę bo tak jest i tak musi być bo ktoś tak napisał :-D Np o taiwanach jako o niewiadomo jakiej krewetce a są to normalne robale które można już za grosze kupić. I nie sprawiają większych problemów niż CR czy hybrydy. Powielamy schemat który ktoś wykreował, żeby zrobić z taiwana coś ekskluzywnego, trudnego i wartego swojej ceny. I naprawdę nie ma sensu dyskusja z kimś kto uparcie twierdzi, że to trudna krewetka ;-) I nie pisz, że jednostki kupują drogie zwierzęta zabawki i to jak posiadają jakąś wiedze ponieważ tak nie jest. Wiele osób kupuje bo się podoba, bo chce mieć i ich na to stać. Za dużo...
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Dakota » Pn 27 paź, 2014 14:55

Kaledon, oczywiście, że kreuje się różne mity, dzięki którym można zarobić. Ale czemu mamy im wiecznie hołdować i powielać plotki? Z lenistwa, bo "nikt nie ma czasu się kłócić z mądrusiami"? Obawiam się, że nie o lenistwo tu chodzi a powielanie mitów jest niektórym bardzo na rękę ;-)

Pewnie, że ludzie kupują różne zwierzęta, bo im się podobają i bo mają pieniądze, ale niekoniecznie mają warunki i wiedzę. Znam temat od podszewki. Taki proceder był, jest i będzie, ale jak to się ma do dyskusji na temat początkujących właścicieli krewetkariów i wiecznie powtarzających się tych samych pytań? Powiedz mi, bo nie wiem, czemu przytaczasz taki argument. Głupi sobie kupi i nie poświęci ani 5 minut, by zdobyć wiedzę. Tylko ilu takich głupich przypada na osoby bardziej rozsądne?
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Kaledon » Pn 27 paź, 2014 15:27

No właśnie czemu powstaje tyle tematów" pomocy, krewetki i rybki mi padają" założonych przez kogoś kto kupił zwierzęta i nawet nie przeczytał w jakich warunkach je trzymać?? Jeśli ktoś chce podejść do tematu z głową to przeczyta forum, dopyta kogoś i założy akwarium raczej poprawnie.

A co do tego tematu mitów. Wiesz w którym momencie się podałem ? Temat konieczności dawania bakterii nitryfikacyjnych co podmiankę. To co jest oczywiste dla osób trzymających ryby, że do stabilnego baniaka nie trzeba ich dodawać po podmiance tu jest sprowadzone do czynności wręcz polecanej. A na pytanie dlaczego dajesz przeważnie odpowiedź pada bo jak daje to wszystko jest oki. Z taką logiką nie da się dyskutować. I jak popatrzysz po aktywności w odpowiadaniu na jakiekolwiek problemy to żaden hodowca mający wiedzę nie udziela się tu już od bardzo dawna. Co nie znaczy, że nie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Dzielą się i to niektórzy nawet bardzo chętnie. Ale nie chcą wdawać się w takie dyskusje jak w tym temacie ponieważ nie ma to sensu. Traci się tylko cenny czas który przy rozmowie z kimś kumatym można spożytkować i jeszcze czegoś się w zamian za wiedzę nauczyć :-)
Takie jest życie.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Dakota » Pn 27 paź, 2014 15:53

Takie wątki powstają, bo:
a) ludziom się nie chce szukać
b) ludzie nie umieją szukać

Pierwsze często wynika z faktu, że na forum jest dużo wpisów, źle się czyta zwłaszcza ciągnące się off-topy i długie dyskusje. Większość ludzi wchodzi i szuka konkretnej odpowiedzi. Nie ma jej, to zakładają nowy temat. Wiem jak było, gdy sama zakładałam krewetkarium, ciężko mi było się odnaleźć w tych nazwach, skrótach, parametrach, zwłaszcza, że nie mam doświadczenia z akwarystyką. W pewnym momencie zaczęłam się gubić i nie wiedziałam, co muszę mieć, a czego nie.
Ja jestem cierpliwa, mam czas na czytanie długich wątków, jednak nie wszyscy mają - i to oni często zakładają dublujące się wątki, bo przeglądając pobieżnie, nie znaleźli odpowiedzi na swoje pytania.

Obalanie niektórych mitów nie ma sensu, bo to mity nieszkodliwe. Jednak rzeczowa dyskusja na poziomie ma sens i wszyscy mogą się z niej czegoś dowiedzieć, nauczyć (jak ja z dyskusji o mediach filtracyjnych ostatnio). Chyba najgorsze, co mogą zrobić osoby bardziej doświadczone, to załamać ręce i się wycofać, ale jakoś rozumiem takie podejście.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: Usuwanie tematów

Postprzez =Fresz= » Pn 27 paź, 2014 16:16

Zamiast gwiazdorzyć Kaledon zacznij się udzielać. Taka delikatna insynuacja i przede wszystkim nie szukaj zaczepek bo jak na razie wychodzi Ci to bardzo dobrze a wiesz że ja nie toleruję takich zachowań. Sam chciałeś się usunąć z tego forum ale widzę że nadal drążysz i siejesz zamęt, nie wiem to starość tak na Ciebie działa? odnośnie tigerów też wiele było tematów i rozmów na czacie. Do dzisiaj jest to temat nie do końca rozgryziony. Sam Garnella (tak wiem bardzo go nie lubisz) trzymał z super wynikiem dbt na aktywnym a spora część ludzi miała z nimi problem. A Ty jaką masz receptę? :-> tak jak mówię żeby napisać o wszystkim i wszystko potrzeba by było opracowania heh
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Usuwanie tematów

Postprzez tomek.b » Pn 27 paź, 2014 16:28

Tego rodzaju polemika do niczego dobrego nie doprowadzi.
Proponowałbym trochę spokojniej, bez "wytykanek".
Najlepiej mieć Was obu w drużynie.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Usuwanie tematów

Postprzez =Fresz= » Pn 27 paź, 2014 16:31

Od pewnego czasu nie prowadzi w przypadku polemiki z Kaledonem. Nie wiem czy mu czasami w gardle nie stanąłem heh i robi wszystko żeby dobrze się bawić no nie Kaledon :mrgreen: trollo lolo :-P
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Usuwanie tematów

Postprzez tomek.b » Pn 27 paź, 2014 16:39

Krzysiu, jako Moderator powinieneś mieć do tego wszystko więcej dystansu.
Avatar użytkownika
tomek.b
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 898
Dołączył(a): So 05 lis, 2011 08:59
Lokalizacja: Gostynin

Re: Usuwanie tematów

Postprzez =Fresz= » Pn 27 paź, 2014 16:45

Jak można mieć dystans kiedy to mnie dotyczy, Tomek nie zauważyłeś? :-P ja tam jestem do rany przyłóż, Ci co mnie znają live wiedzą o tym dobrze ale jak ktoś lubi się ze mną droczyć to nie ma zmiłuj.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Usuwanie tematów

Postprzez Kaledon » Pn 27 paź, 2014 19:08

=Fresz= napisał(a):Zamiast gwiazdorzyć Kaledon zacznij się udzielać. Taka delikatna insynuacja i przede wszystkim nie szukaj zaczepek bo jak na razie wychodzi Ci to bardzo dobrze a wiesz że ja nie toleruję takich zachowań.


wszędzie widzisz zaczepki. Jedyne forum na którym trzeba było wyczyścić temat z wizyty w hodowli Garnella to niestety jest to forum. Gdzie indziej nikt się nie pozabijał, nie poleciały nawet epitety. Jedynie tu w swej bezsilności, że coś nie jest po jego moderator pokasował wszystko :-D I co mi do tego, że nie tolerujesz? Bana mi dasz czy kolejne takie merytoryczne ostrzeżenie jak ostatnio ? Jeśli ci to ulży to proszę bardo. Po raz kolejny dasz dowód na to, że nie nadajesz się do pełnionej funkcji. Normalnie na forum gdzie moderator wdaje się w jakiekolwiek przepychanki dostaje kopa i koniec. Nie wspomnę już o takich chamskich tekstach jakie pisałeś. Zresztą i tu dałeś popis poziomu moderacji
=Fresz= napisał(a): trollo lolo
. Takie teksty właśnie troll wypisuje lub gimbus a nie moderator. Ale to już jest cyrk Gosi.Funkcja to nie tylko zajebisty kolorek ale za nią trzeba jeszcze coś sobą reprezentować. na pewno nie takie aż nie wiem jak to nazwać.
=Fresz= napisał(a): @ =Fresz= - Pn paź 27, 2014 4:50 pm
nie po gębach będzie jak mnie odwiedzi mam nadzieję że nie odmówi moim zaprosinom heh

Co do tego inteligentnego leżenia na wątrobie to przecież nie raz pisałem, że przepisujesz coś z netu i to na czym się za bardzo nie znasz.

=Fresz= napisał(a):odnośnie tigerów też wiele było tematów i rozmów na czacie. Do dzisiaj jest to temat nie do końca rozgryziony. Sam Garnella (tak wiem bardzo go nie lubisz) trzymał z super wynikiem dbt na aktywnym a spora część ludzi miała z nimi problem.


No po prostu pisać poradnik trzymania jakiś krewetek na podstawie rozmów na czacie :shock: A jak brakuje własnego autorytetu to podeprzyjmy się czyim :-) Ja mam trochę już robale i pamiętam jak niektórym szczęki opadły jak przywieźli DBT na pH 8,5. Dawne to były czasy.

Taka rada na koniec. Porad udzielamy jeśli coś wiemy, sprawdziliśmy i doświadczyliśmy. Jeśli coś nam się wydaje, coś usłyszeliśmy lub przeczytaliśmy to nie narażamy kogoś na straty tylko, żeby nabić sobie posta i pokazać jaki ja znawca jestem.
Kaledon
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 259
Dołączył(a): Wt 01 lis, 2011 13:30
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Usuwanie tematów

Postprzez =Fresz= » Wt 28 paź, 2014 10:28

:->

Aaaa to o to chodzi że nie pasuje na moderatora. No patrz to trzeba było tak od razu a nie owijasz w bawełnę heh a ja tak chciałem żebyś nim był i się wykazał. Mądrować potrafisz i świetnie Ci to wychodzi :mrgreen: Masz wiedzę to proszę bardzo udzielaj się radź innym a nie siedzisz cicho na forum zalogowany i szukasz momentu tylko do ataku. I tak masz 100% rację porad udzielamy jeśli coś wiemy, sprawdziliśmy i doświadczyliśmy (w moim przypadku od kiedy na nasz rynek trafiały pierwsze KREWETKI jest totalne 0 hehe i niczego w zbiornikach nie miałem). Po cholerę siejesz zamęt? Zauważyłem że Ci co mają trochę więcej zbiorników to już są eksperci i im lekko palemka odbija bez obrazy heh

I w tym momencie powinienem siedzieć cicho bo jako moderator mi nie wypada? :mrgreen: no tak dajesz jeszcze co Ci nie pasuje a ja będę Ci uległy :-P polecą epitety i skończy się banikiem bo tak wypada zrobić tego chcesz? Opanuj się i zacznij współpracować bo ja do Ciebie nic nigdy nie miałem a od jakiegoś czasu moje zdanie się zmieniło o 360 stopni. Jak masz mi coś więcej do powiedzenia to proszę o przeniesienie rozmowy na pw. Nasze wywody zostaną tu usunięte a pod moim przykładem uzyskania warunków dla krewetek dopisz jak Ty to widzisz.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Usuwanie tematów

Postprzez chwialek » Wt 28 paź, 2014 10:48

=Fresz= napisał(a)::->
I w tym momencie powinienem siedzieć cicho bo jako moderator mi nie wypada? :mrgreen: no tak dajesz jeszcze co Ci nie pasuje a ja będę Ci uległy :-P polecą epitety i skończy się banikiem bo tak wypada zrobić tego chcesz? Opanuj się i zacznij współpracować bo ja do Ciebie nic nigdy nie miałem a od jakiegoś czasu moje zdanie się zmieniło o 360 stopni. Jak masz mi coś więcej do powiedzenia to proszę o przeniesienie rozmowy na pw. Nasze wywody zostaną tu usunięte a pod moim przykładem uzyskania warunków dla krewetek dopisz jak Ty to widzisz.


To już zabrzmiało jak groźba. A właściwie to po co chcesz czyścić temat? Bo co dostało się w nim Tobie? Szkoda że nie wszystkie tematy tak chętnie czyścisz... Ktoś powiedział chyba prawdę że tak zabolało i d... ścisnęło. Co do moda władza Cię wybrała i tak jest nie nam o tym dyskutować chętnych zbyt wielu nie było.
Dajesz się wciągnąć w temat niepotrzebnie i się robi jeszcze bardziej napięta dyskusja.

PS.360 stopni to znowu idziesz w tym samym kierunku. Czyli nic poza tym że zrobiłeś piruet się nie zmieniło.
chwialek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 304
Dołączył(a): N 24 sty, 2010 17:56

Re: Usuwanie tematów

Postprzez =Fresz= » Wt 28 paź, 2014 10:56

Kolejny który szuka zaczepki heh Ciebie ten temat dotyczy? Czy ja napisałem że tak zrobię czy do tego to prowadzi a nie zamierzam? kłania się czytanie ze zrozumieniem. Co mi się dostało?? Ja tu tylko jestem moderatorem? Tak jak powiedziałem wcześniej ja nie dam sobie wejść na głowę i chwialek nie mam ochoty z Tobą dyskutować.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do UWAGI NA TEMAT FORUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron