Raczki Orange rozmnażanie - pytania

Kraby, raki, żówie,ślimaki i wszystko inne opancerzone, tylko nie czołgi :)

Moderator: =Fresz=

Raczki Orange rozmnażanie - pytania

Postprzez chl » N 17 kwi, 2016 08:30

Szukałem, szukałem jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi...
Jestem szczęśliwym posiadaczem 2 sztuk raczków Orange od kilku miesięcy, żyją w baniaku 30l z krewetkami, z którymi dobrze żyją :) ostatnio myślałem że walczą ale na youtube znalazłem filmik, że jednak była to kopulacja :P moje pytanie brzmi następująco... czy odławiacie raki ew. samą samicę do innego baniaka? jeżeli np miałoby mi się w 30 l urodzić 40/50 szt a do tego mam krewetki to nie chcę myśleć co tam się będzie działo... ew może poczekać bo nie wiadomo czy ta kopulacja zaowocuje maluchami:) będę wdzięczny za porady od bardziej doświadczonych ode mnie :P
chl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr 23 gru, 2015 11:49

Re: Raczki Orange rozmnażanie - pytania

Postprzez kaboom » Pn 18 kwi, 2016 13:54

A jesteś pewien że masz parę, generalnie dość ciężko jest z samcami na rynku więc często, gęsto sprzedawane są same samice.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Raczki Orange rozmnażanie - pytania

Postprzez pierwek » Pn 18 kwi, 2016 16:34

Mamy teraz kulturę gender i nie powinieneś tych raczków dyskryminować tylko dlatego, że są samiczkami i mają się ku sobie ;-)
Avatar użytkownika
pierwek
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 164
Dołączył(a): Pt 27 mar, 2015 12:35
Lokalizacja: Żórawina/Wrocław

Re: Raczki Orange rozmnażanie - pytania

Postprzez chl » Pn 18 kwi, 2016 17:49

no pewności 100% nie mam... kupowałem jako dwie samice ale były malutkie więc nie było pewności :)
ale na 100% to była kopulacja :) i teraz chodzi z podkulonym odwłokiem... jajeczek nie widać ale to jeszcze mało minęło :)
zobaczymy co się będzie działo...
chl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr 23 gru, 2015 11:49

Re: Raczki Orange rozmnażanie - pytania

Postprzez andrew_wroc » Wt 19 kwi, 2016 14:38

Moja przygoda z raczkami zaczęła się dosyć śmiesznie. Kilka miesięcy temu byłem na drobnych zakupach w zoologicznym, przy kasie zauważyłem świeżą dostawę raczków no i pomyślałem czemu nie ;) Po kilku dniach okazało się, że to samiczka bo pojawiły się jajka ;) Musiała poszaleć z jakimś samcem zanim trafiła do sklepu. Teraz biega mi po baniaku kilka raczków, ile dokładnie ich jest to nie wiem bo akwa zarośnięte.

Ja bym na Twoim miejscu nie odławiał. Zaczekaj na spokojnie co się będzie dalej działo. Raczki u mnie zaczęły się wychylać gdzieś tak po miesiącu. Przez miesiąc chyba były za bardzo płochliwe, nie było je widać i już myślałem że w ogóle nie przeżyły.
andrew_wroc
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Cz 03 mar, 2016 16:47

Re: Raczki Orange rozmnażanie - pytania

Postprzez chl » Śr 20 kwi, 2016 11:03

No na razie się wstrzymam :) zobaczymy za kilka dni czy w ogóle coś nosi... :)
dzięki za info :)
chl
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr 23 gru, 2015 11:49

Re: Raczki Orange rozmnażanie - pytania

Postprzez kaboom » Cz 21 kwi, 2016 15:20

Młode raczki musza miec dużo kryjówek aby przeżyły, z informacji od znajomego który trochę się nimi zajmował to występuje u nich kanibalizm a poniewaz wzrost z jednego miotu jest nierównomierny to w przypadku braku możliwości schowania się mniejsze sztuki zostaną zjedzone. On polecał SuBwassertang ale i dowolny mech byle dużo pewnie się nadaje.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce


Powrót do SKORUPIAKI I MIĘCZAKI Z NASZEJ PAKI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość