STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Moderator: =Fresz=

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez SUHY » Pn 30 maja, 2016 15:32

Trafiony przypadkiem , wiele wyjaśni w kwestii RO .
http://reefhub.pl/filtr-ro-di/
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez pit73 » Pn 30 maja, 2016 16:18

Taka pompa to jednak spory wydatek (w zasadzie podważajacy sens zabawy w filtrację ro). Ale jesli ta pompa ma słuzyć zwiekszeniu cisnienia - to podobnym efektem, tyle ze od "drugiej strony" byłoby założenie ciasniejszego dławika (np 350)
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 30 maja, 2016 16:35

mylisz sie konkretny dławik jest przypisany do konkretnej membrany jesli załozysz inny niz dedykowany nie bedzie działac prawidłowo . pompa jest wydatkiem nie małym ale jesli zuzywasz duzo wody ro to sie ta inwestycja zwróci i jej zakup jest uzasadniony , wystarczy policzyci porównac róznice kosztów uzyskania Ro z filtra z pompa i bez pompy...dodatkowy bonus woda z pompy jest czystsza
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez pit73 » Pn 30 maja, 2016 16:41

Do takich wniosków ( o dławiku) skłoniły mnie oferty handlowe. Taka sama membrana jest sprzedawana z dławikami od 350 poprzez 420 (najczęsciej) aż do 450 (jak ta moja). Podejrzewam. że ci z forum, którzy mają vontrona, dostali ciasniejsze dławiki. Inc0, Ty pewnie nie pamietasz juz jaki dławik miałeś do 75?
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez SUHY » Pn 30 maja, 2016 17:02

pit73 napisał(a):Taka pompa to jednak spory wydatek (w zasadzie podważajacy sens zabawy w filtrację ro). Ale jesli ta pompa ma słuzyć zwiekszeniu cisnienia - to podobnym efektem, tyle ze od "drugiej strony" byłoby założenie ciasniejszego dławika (np 350)


Spory dla kogoś kto ma jedną lub parę małych baniek .Czasem w stosunku do krewetek to "żaden" koszt .
I chodzi o zwiększenie ciśnienia roboczego na membranie, nie zmniejszenie odpadu .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 30 maja, 2016 17:27

pit73 napisał(a):.... Inc0, Ty pewnie nie pamietasz juz jaki dławik miałeś do 75?
nie musze pamietac bo lezy w szufladzie 420 ;)
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez Lukkey » So 05 lis, 2016 21:19

Dzisiaj dotarł do mnie filtr RO3 taki sam jak w tym linku http://filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-V ... 3-USA-/110 niestety oby dwa wkłady filtracyjne niczym się nie różnią i nie mają zaznaczonego kierunku przepływu wody (domyśliłem się, że wkład węglowy to ten z "sypką" zawartością). W jaki sposób poznać gdzie "góra a gdzie "doł" żeby poprawnie to podłączyć?
Lukkey
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 122
Dołączył(a): Pn 18 lut, 2013 15:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez Inc0gnit0 » So 05 lis, 2016 21:48

obudowa wkładu liniowego składa się z dwóch elementów które wchodzą jedna w drugą dotychczas wszystkie jakie miałem miały oznaczenie "in" przy szerszej out przy węższej ale czy to ma znaczenie skoro masz nieoznaczone to oznacza że to jest obojętne... ważniejsza jest kolejność wkładów.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez tomi1025 » Śr 21 mar, 2018 12:40

Zamiast zakładać nowy temat postanowiłem podłączyc się pod stary temat ale bardzo odpowiedni bo dziś mam parę pytań odnośnie filtru RO.
Kupiłem przez znana platforme najzwyklejszy filtr i teraz chciałbym go sobie podłączyć na stałe w kuchni pod zlewozmywakiem. Tutaj dorzucę parę poglądowych zdjęć.
1 Wymażony sposób montażu
Obrazek
2 Zastępczy sposób montażu
Obrazek
3 Odwrócony zastępczy sposób montażu
Obrazek
4 Miejsce domniemanego podłączenia odpadu
Obrazek

Teraz proszę o pomoc w instrukcji dostarczonej do filtra jest napisane aby podłączyć odpad przed syfonem i poniżej lub na równi z całym filtrem.
Rozumiem że w wymarzonym miejscu nie można go zamontować z racji tego ze miejsce podłączenia jest powyżej całego filtra?
Czy można go zamontować maksymalnie wysoko w zastępczym miejscu montażu podnosząc maksymalnie w górę cały filtr?
Czy naprawde tak istotne jest by odpad był poniżej lub na równi (odpad nie zostaje wypchnięty pod wpływem ciśnienia w instalacji?
Proszę o poradę bo montaż związany jest z wierceniem więc wolałbym to zrobić raz a dobrze :)
Z góry dziekuje za pomoc.
tomi1025
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt 06 mar, 2015 10:50

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez ar2r21 » Śr 21 mar, 2018 15:43

Dziwi mnie trochę ten sposób montowania odpływu. Membrana w celu przedłużenia jej trwałości powinna być cały czas zalana wodą. Jeżeli odpływ będzie podłączony poniżej filtra, to w czasie kiedy nie pracuje filtr cała woda z niego spłynie. Jeżeli membrana wyschnie ulegnie zniszczeniu. Zamontowanie filtra z odpływem na górze zapobiegnie temu zjawisku. Niestety nie wiem jak jest zalecane montowanie filtra odpływ na górze czy na dole. Ja swój mam zamontowany z odpływem na dole i użytkuję go od paru lat i nie mam problemu z wodą. Po przefiltrowaniu wody końcówki wężyków umieszczam zawsze powyżej filtra aby nie wypłynęła z niego woda.
Artur
ar2r21
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt 18 gru, 2015 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez tomi1025 » Śr 21 mar, 2018 18:36

Jak zwykle zanim coś kupię czytam i czytam i czytam i tak sobie właśnie wymyśliłem: zamontowany filtr zakretka od membrany do góry. Wezykami od ro i odpadu na górze i przyłącza na stałe 3/8 Do zimnej wody A odpad gdzieś w miejscu artystycznie zaznaczonym czerwonymi kółkami przykrecony do scianki z kg. Czy będą jakieś negatywne skutki takiego podłączenia?
tomi1025
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt 06 mar, 2015 10:50

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez Tasior » Śr 21 mar, 2018 18:39

Ty masz membranę do góry nogami. Te wężyki z niej wychodzące powinny być u góry. Tak jak pisał kolega wyżej.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez tomi1025 » Śr 21 mar, 2018 18:48

Ok namieszałem sposób montażu filtra zakretka od membrany na dole, wężyki odpad i ro na górze to już jasne. Teraz pytanie takie jeszcze mam czy mogę to zamontować na dole po prawej na ściance kg i podpiąć odpływ odpadu do rurki zaznaczonej czerwonym kółkiem?

Panowie czyli w skrócie trzeba to zamontować albo tak

Obrazek

albo tak

Obrazek
tomi1025
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt 06 mar, 2015 10:50

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez Tasior » Pt 23 mar, 2018 08:11

No teraz jest elegancko.
Możesz tak ten wężyk bez problemu podpiąć :)
Nawet możesz skrócić ten czerwony tak aby to szło po ukosie.
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: STO PYTAŃ DO-FILTR RO

Postprzez Futro » Pt 22 lut, 2019 10:16

Nie zakładając nie potrzebnie nowego tematu. Popełniłem chyba głupi błąd początkującego wymieniając zużyte wkłady filtra razem z membraną. O tyle o ile wkład węglowy prze płukałem o tyle zapomnailem tego zrobić z membraną ktora ponoć ma w sobie środki konserwujące jesli dobrze wyczytałem. Wodę wlałem do nowego akwa pół na pół z demi z marketu bo potrzebowałem baniek.
Może to zaszkodzić krewetom ? Woda z ro miała 14ppm.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Futro
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn 16 cze, 2014 14:44
Lokalizacja: Kłodzko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CHEMIA WODY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości