help plant nie schrimp

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: help plant nie shrimp

Postprzez =Fresz= » Pt 06 sty, 2017 15:26

Bez sensu jest takie zalewanie kranówką podłoża aktywnego. Sam się prosisz o problemy ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: help plant nie schrimp

Postprzez perwersja. » Pt 06 sty, 2017 15:33

mir3k napisał(a):Nie chcę odgrzewać kotleta, ale dorzucę swoje trzy grosze.

Mam 8 litrów H.E.L.P. ADVANCED SOIL PLANTS w dojrzewającym baniaku 54l. Zalane kranówką o jak się okazało okropnych parametrach:
pH 8; GH >21d (dotąd mam skale); KH 15d; NO2 0mg/L; NO3 0mg/L;

Po trzech tygodniach od zalania i jednej częściowej podmianie mam wysokie wartości azotanów od podłoża, ale super zbiło twardość wody:
pH 6,4; GH >7d; KH 3d; NO2 2mg/L; NO3 50mg/L;

Rośliny mają sie dobrze, okrzemki na ścianach/liściach też ;) NO3 jeszcze za wysokie na wpuszczenie krewetek, zastanawiam się nad kolejną podmianą wody, tym razem pół na pół z demineralizowaną.


Czego Ty się dziwisz? Podłoże aktywne nie zalewasz kranówą, a help sam w sobie podnosi gh i ph. Cykl azotowy Ci dopiero ruszył.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: help plant nie schrimp

Postprzez raiders » Pt 06 sty, 2017 16:43

Jakos nie zauważyłem aby Help podnosił twardości.
Kolega zalewając to podłoże kranem poprostu je "zabili" teraz twardości zbilo nast. raz zrobi to juz gorzej kolejny juz w cale
Lumia 640
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: help plant nie schrimp

Postprzez mir3k » Pt 06 sty, 2017 18:34

perwersja. napisał(a):Czego Ty się dziwisz? Podłoże aktywne nie zalewasz kranówą, a help sam w sobie podnosi gh i ph. Cykl azotowy Ci dopiero ruszył.

Nie zgodzę się z Tobą.
Podłoże aktywne nie podniosło mi ani GH, ani pH. Raczej dostosowało je do bardziej przyjaznych wartości. Tak jak pisałem kranówka miała powyżej 21d, a teraz mam 7d. Z pH podobnie, w kranie pH 8 a w baniaku już Ph 6,4. NO2 i NO3 miałem w podobnych wartościach już w pierwszym tygodniu od zalania.

=Fresz= napisał(a):Bez sensu jest takie zalewanie kranówką podłoża aktywnego. Sam się prosisz o problemy ;)

Fresz tak jak każdy problemów wolę uniknąć ;) Ale tak na dobrą sprawę, co się niedobrego może stać jeżeli będę dbał o zbiornik, nie przekarmiał, sprzątał dno i podmieniał wodę? Z tego co czytałem na forum stan_shrimps trzyma część krewetek na kranówce i wszystko jest ok. Oczywiście jeżeli widzisz jakieś błędy w moim rozumowaniu to wal śmiało, bardzo możliwe że czegoś nie wziąłem pod uwagę i głupio brnę dalej w kranówkę :D
mir3k
Potencjalny Maniak
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 25 cze, 2016 20:47

Re: help plant nie schrimp

Postprzez =Fresz= » So 07 sty, 2017 09:48

Zapytaj najpierw jaką tą kranówkę oni mają to będziemy kontynuować dalej temat ;) naiwność ludzi mnie ostatnio rozkłada. W tym momencie skróciłeś życie tego podłoża aktywnego do minimum. Strzelam że za 2 miesiące będziesz miał takie parametry jak kranówka.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: help plant nie schrimp

Postprzez perwersja. » So 07 sty, 2017 12:46

mir3k napisał(a):Nie zgodzę się z Tobą.
Podłoże aktywne nie podniosło mi ani GH, ani pH. Raczej dostosowało je do bardziej przyjaznych wartości. Tak jak pisałem kranówka miała powyżej 21d, a teraz mam 7d. Z pH podobnie, w kranie pH 8 a w baniaku już Ph 6,4. NO2 i NO3 miałem w podobnych wartościach już w pierwszym tygodniu od zalania.


Co Ty możesz się nie zgadzać, stosuję to podłoże od X lat w akwarystyce roślinnej głównie u klientów i wiem co mówię. Za pół roku zmienisz zdanie. :)
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: help plant nie schrimp

Postprzez stan_shrimps » Wt 10 sty, 2017 00:13

mir3k napisał(a):Z tego co czytałem na forum stan_shrimps trzyma część krewetek na kranówce i wszystko jest ok. Oczywiście jeżeli widzisz jakieś błędy w moim rozumowaniu to wal śmiało, bardzo możliwe że czegoś nie wziąłem pod uwagę i głupio brnę dalej w kranówkę :D


Neocaridinę jak najbardziej na kranówce, jeszcze ją zatwardzamy :D i na takiej kranówce przez przypadek rozmnożyły się jak się ostatnio okazało Hybrydy bo pokazały się małe Taiwany. Jednak za kazdym razem piszemy że to przypadek i niekoniecznie u innej osoby te krewetki by przeżyły na kranie.

Co do zalania kranówką podłoża aktywnego 1 raz. Pierwsze akwarium ale na Ada Amazonia tez mieliśmy jeden raz zalane kranówką, akwarium przezyło 1,5 roku ale było prowadzone na wodzie RO.

Podłoże aktywne można zalewać kranówką, ale nie dla krewetek. Jeśli chcemy mieć ładne rośliny i brak problemów z glonami, takie podłoże w tym pomoże. Obniży Ph w którym gloniska tak się nie rozwijają, pomoże utrzymać ryby wymagające niższego Ph, ale Caridina nie będzie się czuła w takich warunkach zbyt komfortowo. Nigdy nie zaobserwowaliśmy wybuchu podłoża aktywnego, jedynie koniec jego działania, czyli brak jajczenia, pojedyncze zgony, brak wzrostu roślin.


Perwersja: też się nie zgodzimy, podłoże aktywne zbija Ph, GH i KH.
Znamy ludzi którzy Ady używają po kilka lat, płukając itd, ale do roślinniaków. Do krewetek powinno się dla Caridiny używac podłoża aktywnego + woda RO i minerały, dla Neo podłoże nautralne + kranówka. Inne połączenia powodują to, że są problemy, bo żadnemu gatunkowi nie pasują ;) to raz a dwa, przecież HELP to dośc nowe podłoże...najstarsze posty w internecie są z 2015 roku...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: help plant nie schrimp

Postprzez perwersja. » Wt 10 sty, 2017 18:03

Co Ty gadasz, końcem 2012 ściągałam z Niemiec import, z miejsca w którym sprzedają ADE. Wiele osób o tym mówi, jednak nikt nie potwierdza, że HELP, to nic innego jak odpad ADY. Stosujac HELP, ph było zawsze w granicy 7 a nie jak zapewniał producent 6,5.
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: help plant nie schrimp

Postprzez stan_shrimps » Śr 11 sty, 2017 16:34

Czyli uważasz że 7 to podniesione Ph?

Moim krewetkom nie przeszkadza nawet jeśli takie jest bo nie mierzę?

Woda RO po odgazowaniu ma mieć Ph 7 i jesli takie jest w akwarium to znaczy że podłoże go nie podniosło...

a jeśli HELP to odpad z Ady to nie ma co narzekać :D Ada chyba najlepszy substrat jaki miałem, zalany kranówką (1 raz) kilkukrotnie przesypywany w działającym akwa bo mi się aranżacja nie podobała, trzymał parametry jakieś 1,5 roku a twardości bardzo delikatnie ale zbijał od czasu mojego pierwszego hybrydarium 4 lata temu do zeszłego tygodnia...
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: help plant nie shrimp

Postprzez Tasior » Cz 12 sty, 2017 06:13

Nigdy jeszcze nie miałem na HELPIE 7.... Max 6,5-6,7..... A używam go no poza kolegą perwersja. chyba najdłużej w PL...

A nawet jeżeli to jest banalny sposób na obniżenie tego Ph - dwie garście torfu do pończochy i do akwa ;)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Poprzednia strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości