Nowe podłoże - Platinium Soil

Moderator: =Fresz=

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez raiders » Pn 13 mar, 2017 10:35

W bance mam korzeń Red moor i lignit skałka beni i tyle dodatków
Gh mam 6-7 . Wodę robię na tds 120 plus azoo mineral w tyg 2-3mil fulvo z ns i tyle.

P.s. Mam Rgatka umieszczonego ceramice żeby nie pływał po całym zbiorniku.
Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano Pn 13 mar, 2017 10:38 przez raiders, łącznie edytowano 1 raz
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez stan_shrimps » Pn 13 mar, 2017 10:38

To i ja się podzielę :D
Envi to najstabilniejsze podłoże...zawsze takie samo, ale u mnie w połączeniu pewnie z dietą zrobił się na nim problem z kolorystyką krewet.

Co do Platinium to zalałem jakieś 12 zbiorników na nim, wszędzie ten sam problem-pojedyncze zgony dorosłych samic w szczególności ale i innych krewetek.
4 dni temu dosypałem 200 ml Platinium do Helpa bo coś nie szło za bardzo-3 samice zgon. Po podaniu urofuraginy 1-2 razy problem znika.
Przeżywalność młodych słaba na pocżątku, później już lepiej, szału jajek tak jak na HELPie też nie ma. Za to w porównaniu do HELPa (mam tylko roślinny), 2 razy szybszy wzrost krewet.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krzysiekroza » Pn 13 mar, 2017 11:52

Panowie piszecie głupoty aż miło. Po pierwsze nie kalibrowane mierniki posiadacie, po drugie nie mierzycie na bieżąco stężeń azotanów i azotynów. A po trzecie Sypiecie mineralizator w proszku który jest porażką. Przy mineralizatorach w proszku błąd w setnych gramach skutkuje nieprawidłowym GH oraz przewodnością z kosmosu. Do tego mineralizatory w proszku badane na zawartość minerałów wypadły bardzo cieniutko. Zresztą i tak mnie zaraz zmieszacie z błotem lecz poprę swoje "teorie" filmem w którym pokazuje że podłoże Platinum Soil jest bardzo dobre mam 11 baniaków na nim i widzę same superlatywy.

Film :

Avatar użytkownika
krzysiekroza
Potencjalny Maniak
 
Posty: 9
Dołączył(a): So 06 wrz, 2014 18:11

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez Szopen » Pn 13 mar, 2017 12:13

Ja ogólnie nie rozumiem tematów typu, które lepsze które gorsze, bo ile hodowców to tyle opinii.
Już psy wieszali na HELP, a na HELP sporo osób ma baniaki i śmigają,
Teraz zalewam na Shirakura już głosy, że lipa.
Ja sam kiedyś miałem 3 baniaki na Enviroment i nic się nie kręciło po 2 miesiącach wywaliłem, ale nie chodzę i nie głoszę, że Enviroment to gówno i zabija krewetki, bo wiem że u innych bangla i po prostu coś u mnie nie zatrybiło.

Tak samo z ostatnio pojawiającym się Dark Soil też różne głosy.
Z Platinum Soil podobnie, a już o JBL Shrimps Soil nie wspomnę :)

Dlatego nigdy nie patrzę na to co ktoś pisze tylko sam sprawdzam i wyrabiam sobie opinię, czy jest ok czy nie.
Czy na wystartowanie tak jak robię zawsze z różnymi dodatkami daje radę czy nie, bo przeważnie startuję tak sami i nie mam zamiaru tego zmieniać :)
**********************************************
Koniecznie zerknij pod ten link:
http://www.szopensshrimps.pl

Sklep z gadżetami akwarystycznymi:
http://www.szopensshrimps.cupsell.pl

**********************************************
Avatar użytkownika
Szopen
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1455
Dołączył(a): So 14 maja, 2011 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez QHU » Pn 13 mar, 2017 12:20

stan_shrimps napisał(a):Po podaniu urofuraginy 1-2 razy problem znika.


Do czego używasz urofuraginy? z tego co mi wiadomo to lek na dolne drogi moczowe :->
Avatar użytkownika
QHU
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 177
Dołączył(a): Wt 03 mar, 2015 21:03
Lokalizacja: Pruszków

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez raiders » Pn 13 mar, 2017 12:43

Ale ja nie twierdzę że platinum jest blee napisałem że coś chyba u nie nie tak a tu zaraz głosy są głupoty pisze ze tego tamtego nie mierze po co to?
Nie każdy ma 30bamiakow i xxx lat doświadczeń nie którzy się jaraja 1-2 szkłami.

Nie wiem być może u mnie zbiornik jeszcze nie zaskoczył na pewno nie skreśla tego podłoża jeszcze do maja daje czas myślę że jakiś efekt powinien być jeśli nie to coś będę kombinował.

Bo na chwilę obecną parametry mam w normie z tego co widzę po waszych szkołach.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez Tasior » Pn 13 mar, 2017 12:45

QHU, zdziwiłbyś się, ale jest dużo leków/antybiotyków które pomagają krewetkom :D
Jest też np antybiotyk jakiś dla psów który doskonale radzi sobie w przypadku infekcji. Ale nie pamiętam nazwy. Lecz w dużych zagranicznych hodowlach jest on stosowany..

No co do podłoży to tak to już jest... Tak samo co do prowadzenia akwarii... Ilu hodowców tyle metod. Dlatego też ja staram się nie pisać o czymś, że jest złe, bo nie chce być jakimś wyznacznikiem. Wolę napisać o czymś co się u mnie sprawdza :)

Ostatnio założyłem baniak na Tropice - i jestem mega zadowolony. Mam już na niej dwa akwa dla PRL i PBL Benibachi i jest fajnie, czekam tylko aż krewetki zajajczą aby zobaczyć jaka będzie przeżywalnosć młodych - bo to jest dla mnie wyznacznik jeżeli chodzi o podłoża.

W worku leży u mnie podłoże Aoo - które reż chcę spróbować. Pomyślałem, że skoro wszyscy tzn większość z nas tu jedzie na Azoo mineral plus/ Do tego pokarmy z Azoo dla krewet były godne polecenia / Do tego ja stosuje z Azoo bakterie NitrPRO i NitrART i też są spoko/ Ostatnio zamiast Salty używam Azoo Gh+ i też jest wszystko ok/ to czemu podłoża nie spróbować? Niby nie jest dla krewet. Ale aktywne i z wyglądu ładne. A najlepsze jest to, że jeszcze go nie kupiłem a też juz słyszałem że jest do bani.
No ale spróbujemy, zobaczymy co z tego wyrośnie :)

Póki co najlepszy przyrost mam na podłozu mieszanym :)
Suma sumaru jak mi na Tropice się wysypią młode i będzie ich tyle, że będę zadowolony to przechodzę na Tropice. A jak nie to wracam do starej poczciwej ADY :)
Avatar użytkownika
Tasior
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 893
Dołączył(a): Śr 31 mar, 2010 14:14
Lokalizacja: Knurów

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Pn 13 mar, 2017 13:25

raiders napisał(a):W bance mam korzeń Red moor i lignit skałka beni i tyle dodatków
Gh mam 6-7 . Wodę robię na tds 120 plus azoo mineral w tyg 2-3mil fulvo z ns i tyle.

P.s. Mam Rgatka umieszczonego ceramice żeby nie pływał po całym zbiorniku.
Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


Jeśli chodzi o Taiwany to masz za wysokie GH zmniejsz do 4-5 a zobaczysz różnicę, przy SRC i Crystalach 5 będzie ok. Z moich i kolegów obserwacji wynika że przy GH7 zaczynają się zgony.
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Pn 13 mar, 2017 13:39

krzysiekroza napisał(a):Panowie piszecie głupoty aż miło. Po pierwsze nie kalibrowane mierniki posiadacie, po drugie nie mierzycie na bieżąco stężeń azotanów i azotynów. A po trzecie Sypiecie mineralizator w proszku który jest porażką. Przy mineralizatorach w proszku błąd w setnych gramach skutkuje nieprawidłowym GH oraz przewodnością z kosmosu. Do tego mineralizatory w proszku badane na zawartość minerałów wypadły bardzo cieniutko. Zresztą i tak mnie zaraz zmieszacie z błotem lecz poprę swoje "teorie" filmem w którym pokazuje że podłoże Platinum Soil jest bardzo dobre mam 11 baniaków na nim i widzę same superlatywy.

Film :



Racja, po zbadaniu i skalibrowaniu mierników okazało się, że błędy sięgają 70 us. Kupujemy drogie krewetki, podłoża i suplementy a zawierzamy chińskim miernikom za 30-70 zł. Sprawa mineralizatora w proszku, tak na chłopski rozum to weźcie sobie jakiś pierwiastek śladowy który powinien być w mineralizatorze (a niestety nie ma) objętościowo mniejszy niż główka od szpilki i rozprowadźcie go w 1 kg proszku - równomiernie! Nie ma bata, dlatego mineralizatory w płynie biją na głowę te sypkie. Niedługo będą w sprzedaży testowane przez kilku hodowców już od kilku miesięcy minerały i mineralizator. Polecam z czystym sumieniem innym, sam używam i np. leję sobie odmierzoną dawkę do wiaderka i mam takie parametry jak napisane na etykiecie produktu, różnice sięgają kilku mikrosiemensów, a nie jak przy sypkich mineralizatorach +- 50us!!! To już jest loteria przesadzicie trochę w górę i zaczynają się zgony, wiem co mówię bo ja sam i kiku znajomych hodowców przez to przechodziło. Kwestia restartu który śmieszy mnie niesamowicie, owszem jak podłoże się skończy to sprawa konieczna, ale większość robi to po 2-3 miesiącach bo coś nie wychodzi, wystarczy przywrócić parametry zbiornika do prawidłowych i wszystko będzie śmigać dalej, a restart robić po tym jak podłoże już "wysiądzie" czy po roku, półtorej lub dwóch latach w zależności od podłoża.
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez SUHY » Pn 13 mar, 2017 16:48

Przemknęło u mnie 7 różnych podłoży aktywnych .
Ogólnie nie widziałem żadnych różnic i nawet słysząc różne opinie mam to gdzieś ,bo dla mnie najważniejsza jest biologia zbiorników .I czy lawa czy piach czy aktywne prawie jeden wafel .Pomijając że na aktywnym dużo prościej utrzymać ph i biologię .
Platinium jedno z najładniejszych podłoży , i nie brudzi wody przy zalewaniu , co jak raz jest mało znaczące chyba że w "wystawowym " .
Ale zakładając czteropaka ( dla tych co nie wiedzą co to , czterokomorowy zbiornik z wspólnym obiegiem ) było w nim 3 podłoża , w tym platinium.
I na tym ostatnim krewetki zajajczyły o 2-3 miesiące później . w drugim baniaku to samo .Co mnie trochę WQ .
Ale nie wiem czy ktoś zauważył że owo podłoże jest w worku wilgotne ,przez co może mieć nań wpływ przechowywanie .
Miałem otwarty worek i po czasie od pierwszego użycia okazało się że pokryło się pleśnią .Mimo to użyłem go i w niczym to nie przeszkadzało .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez stan_shrimps » Pn 13 mar, 2017 18:32

krewetkowiec napisał(a):
raiders napisał(a):W bance mam korzeń Red moor i lignit skałka beni i tyle dodatków
Gh mam 6-7 . Wodę robię na tds 120 plus azoo mineral w tyg 2-3mil fulvo z ns i tyle.

P.s. Mam Rgatka umieszczonego ceramice żeby nie pływał po całym zbiorniku.
Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


Jeśli chodzi o Taiwany to masz za wysokie GH zmniejsz do 4-5 a zobaczysz różnicę, przy SRC i Crystalach 5 będzie ok. Z moich i kolegów obserwacji wynika że przy GH7 zaczynają się zgony.

mam bańki gdzie jest GH 8-10 bo mam parowanie jak cholera, przewodność skakała do 600, u Pinto Zebra jak wyparowało z 4l/25 to było 650 prze dwa tygodnie, nie robię dolewek, nie mierzę nic poza przewodnością wody do podmian, robię podmiany jak popadnie, mam też hybrydy (100-120 sztuk) a u nich 3 sztuki Taiwana wszystko urodzone na kranie i piachu, woda do podmian 550 us (kran 260us + salty do 550), w akwa 670 :D ładnie rosną, biel super, mnożą się :D

Ja tam nie daję żadnych minerałów, Salty + 1ml/200l wody do podmian Mosura Ultra plus, krewetek mam pod dostatkiem pomimo ciągłej sprzedaży. Przewodność wody do podmiany od 220-260 różnie, jak się zrobi.

edit: Panie krewetkowiec, ja nie że się czepiam...ale nick na forum i allegro to nie przypadek prawda?
Proszę nie traktować tego jako ataku osobistego, ale nie wierzę w opinie o produktach ich producentom, czy ludziom którzy mają je w ofercie.

SUHY, mam bardzo złe doświadczenia z podłożem które nawet szczelnie zamknięte leżało u mnie dłużej, a już kiedy widzicie sfatygowany worek, który jest nieszczelny to jest to podłoże do reklamacji. Jeżeli worek jest w miarę nowy to można założyć, że uszkodzenie powstało ale niekoniecznie w transporcie.
W innym temacie opisałem jak przyszło mi podłoże Ichiban, przypomniałem sobie żeby sprawdzić szczelność worka, oczywiście zapakowany był nieszczelnie więc podłoże do wyrzucenia.

Co do podłoży, to DUŻO ZALEŻY OD PARTII, dużo zależy ile leżało, czy przeschło czy nie, kupując w zimie jest ryzyko przemrożenia podłoża i wtedy można je wyrzucić, wpływ magazynowania itd. Milion różnych zmiennych, a prowadzenie baniaka już niewiele pewnie zmienia, bo jak się krewety przyzwyczają to wytrzymają wszystko :D

Jeżeli mierzone jest miernikiem to jak ma być różnica? A jeśli nawet, podmiana wody wodą różną o 50 us, 20%, zmiana w akwarium 10 us....czyli 3,33%...
Co do płynów, znajomy używał ostatnio Glasgartena, dostałem ostrzeżenie że miał masę zgonów młodych krewet...wolę to samo Salty od 4 lat, choć zakupiłem na dosypkę Shrimp King, będzie mix: Salty, Shrimp King, V6 + mosura i bentonit :D
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Pn 13 mar, 2017 18:57

Nie jestem producentem, sprzedaję rzeczy które sam używam w hodowli, nie namawiam nikogo do zakupów. Każdy kupuje co chce, polecam jedynie te produkty gdyż są wg mnie dobre, a to dlatego że sam na początku przygody z krewetkami padłem ofiarą wujka "dobra rada"... I wolałbym żeby początkujący nie przechodzili takich problemów jak ja ma początku.
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez raiders » Pn 13 mar, 2017 19:32

stan_shrimps napisał(a):Co do podłoży, to DUŻO ZALEŻY OD PARTII, dużo zależy ile leżało, czy przeschło czy nie, kupując w zimie jest ryzyko przemrożenia podłoża i wtedy można je wyrzucić, wpływ magazynowania itd. Milion różnych zmiennych, a prowadzenie baniaka już niewiele pewnie zmienia, bo jak się krewety przyzwyczają to wytrzymają wszystko :D


Jestem winien sprostowanie zbiornik wystartował 15 .12.2016 viewtopic.php?f=5&t=9777

Krewety wpuszczone 11 .01.2017 jak pisałem krewety ostro podrosły ale nic po za tym ,dla porównania przed CSR miałem w kostce 30L hybrydy crystali na beni normal i tam po 2 miesiącach miałem masę przecinków .

Możliwe ze trafiłem na jakieś przemarznięte podłoże ,a na pewno było lekko wilgotne po otwarciu i pachniało ziemią zresztą bardzo ładnie :) z tego co pamiętam na dzień dzisiejszy .

Robiłem dzisiaj pomiary , godzinę temu .

TDS 140
NO3 -5
No2 -0
GH 6
KH 1
Po4 - zero
PH -7!! mierzone miernikiem , sprawdzałem miernik w odstanej RO 7 , w akwarium 112L gdzie idzie co2 i mam test stały ph 6,4 co się zgadza , kropelki również pokazują 6,5-7 ph u SCR.Miernik skalibrowany w roztworze 4.01 .

Także gdzieś dałem pupy ,albo coś jest na rzeczy ....naprawdę czuję ze marnuje czas widzę ze coś jest nie halo ale nie wiem co ... za mało podłoża ?
raiders
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 344
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 15:55

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez SUHY » Pn 13 mar, 2017 19:55

stan_shrimps napisał(a):SUHY, mam bardzo złe doświadczenia z podłożem które nawet szczelnie zamknięte leżało u mnie dłużej, a już kiedy widzicie sfatygowany worek, który jest nieszczelny to jest to podłoże do reklamacji. Jeżeli worek jest w miarę nowy to można założyć, że uszkodzenie powstało ale niekoniecznie w transporcie.
W innym temacie opisałem jak przyszło mi podłoże Ichiban, przypomniałem sobie żeby sprawdzić szczelność worka, oczywiście zapakowany był nieszczelnie więc podłoże do wyrzucenia.


Z tym tematem o podłożu to hehehe , z niczym co napisałeś sie nie mogę zgodzić .Może leżeć , latami w pudle w piwnicy czy szafie spleśnieć , zamarznąć na schodach w starym akwarium , być partią z lutego czy stycznia czy z przyszłości i tak wsadzę do krewetek wartych średniej klasy auto bo nic im się nie stanie .Brałem podłoża od ludzi którzy wywalali bo , przestało działać wybuchło ,czy wszystko im padało .Mam część tego do dziś w bańkach .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Nowe podłoże - Platinium Soil

Postprzez krewetkowiec » Pn 13 mar, 2017 20:24

Stan_shrimps
1. Nie chodzi o błąd przygotowania wody tylko o WSKAZANIE miernika, który może zawyżać lub zaniżać wskazanie realnej wartości np. o 40-50 uS. I nie mów Pan , że jest to bez znaczenia
2. Mając na myśli „minerały” chodzi o mikroelementy. Sam przecież używa Pan Mosura Ultra plus i bentonitów
3. Glasgarten – ciekawe, czyli, co? następny zj…ny produkt, który zabija krewetki czy raczej mierniczek z Allegro i słaba bateryjka
4. Robienie „jak popadnie” daje takie właśnie efekty, padnie albo nie padnie i nie wiadomo czemu padło i dlaczego nie padło

Więcej się nie wypowiadam, róbta co chceta.

P.S. Z tym przemarznięciem podłoża to bzdura roku, przecież to ziemia. Ja nie jestem producentem i nie wciskam ludziom badziewia, sam używam produktów które sprzedaję, a każdy kupuje co chce i od kogo chce. Wolę ludziom napisać prawdę bo sam na początku przygody z krewetkami padłem ofiarą wujka dobra rada, chciałbym początkującym zaoszczędzić tak traumatycznych przeżyć.
krewetkowiec
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 11 mar, 2016 13:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości