Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Z jakimi stworzeniami nasze pociechy są bezpieczne, a jakich powinny się bać.

Moderator: =Fresz=

Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez Nantai » Wt 25 kwi, 2017 08:19

Tym razem bardziej niepożądany mieszkaniec naszych baniaków. Zaczyna się sezon na różnego rodzaje larwy, które mogą przez przypadek się znaleźć w akwarium. Jak wiadomo, larwa ważki jest bardzo żarłoczna i atakuje wszystko co się rusza. Są ogromnym zagrożeniem dla krewetek. Poniżej filmik przedstawiający zachowania i polowanie larwy ważki łątki dzieweczki.

https://www.youtube.com/watch?v=dxI1e5MqbGM
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez =Fresz= » Wt 25 kwi, 2017 08:26

Świetny filmik. 4:29 ależ szybki atak :mrgreen:
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez lwica79 » Wt 25 kwi, 2017 18:16

no no.. a ja wpuściłam z premedytacją dwie podobne sztuki i jedną inną do krewetkarium nie orientując się ile są w stanie dziennie zjeść 8-) . Jakoś mi od tego czasu bardzo populacja Bloody Mary spadła z kilkuset sztuk do kilkudziesięciu , ale mam nadal nadzieję że to głównie przypadek, bo zwolniły mocno z rozmnażaniem jednocześnie. Oczywiście sama też uszczuplałam stopniowo stadko- wyprzedając po trochę.. ale... hmm...
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez =Fresz= » Wt 25 kwi, 2017 20:22

A wszędzie się o tym pisze przecież że larwy ważki są "be" i trzeba się tego jak najszybciej pozbyć. Ale lwica zawsze po swojemu :P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez Nantai » Wt 25 kwi, 2017 21:13

=Fresz= napisał(a):A wszędzie się o tym pisze przecież że larwy ważki są "be" i trzeba się tego jak najszybciej pozbyć.


To prawda. Ale nie wszystkie larwy pochodzące z zewnątrz są drapieżne. Mało tego, mogą być bardzo pożyteczne. Przykładem jest larwa jętki. Jest roślinożerna i uwielbia glony nitkowate. U siebie w akwarium miałem plagę glona nitkowatego. Po wpuszczeniu stada jętek, larwy w ciągu jednego dnia ogołociły akwarium z glona do zera.
A wygląda ona tak:

Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez lwica79 » Śr 26 kwi, 2017 04:27

=Fresz= napisał(a):A wszędzie się o tym pisze przecież że larwy ważki są "be" i trzeba się tego jak najszybciej pozbyć. Ale lwica zawsze po swojemu :P


:-> :mrgreen: oj, ja przecież wiedziałam że będą straty ;-) , tylko ciekawa byłam w jakim stopniu. No i larwy ważek nie są BE :-P , są wstępem do pięknego, zgrabnego , lotnego i pożytecznego owada ..
Zobaczysz jak się przeobrażą u mnie (o ile jeszcze w ogóle żyją, bo ich nie widuję) , i będę miała własnych oblatywaczy zabijających mi komary a Ciebie będą w nocy latem kąsać :-P ;-)
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez cthulhu » Śr 26 kwi, 2017 08:53

Nantai napisał(a):
=Fresz= napisał(a):A wszędzie się o tym pisze przecież że larwy ważki są "be" i trzeba się tego jak najszybciej pozbyć.


To prawda. Ale nie wszystkie larwy pochodzące z zewnątrz są drapieżne. Mało tego, mogą być bardzo pożyteczne. Przykładem jest larwa jętki. Jest roślinożerna i uwielbia glony nitkowate. U siebie w akwarium miałem plagę glona nitkowatego. Po wpuszczeniu stada jętek, larwy w ciągu jednego dnia ogołociły akwarium z glona do zera.
A wygląda ona tak:



A gdzie mozna dostac larwe jetki i co potem z nimi zrobic jak juz glony zjedza?
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez Nantai » Śr 26 kwi, 2017 09:14

cthulhu napisał(a):
Nantai napisał(a):
=Fresz= napisał(a):A wszędzie się o tym pisze przecież że larwy ważki są "be" i trzeba się tego jak najszybciej pozbyć.


To prawda. Ale nie wszystkie larwy pochodzące z zewnątrz są drapieżne. Mało tego, mogą być bardzo pożyteczne. Przykładem jest larwa jętki. Jest roślinożerna i uwielbia glony nitkowate. U siebie w akwarium miałem plagę glona nitkowatego. Po wpuszczeniu stada jętek, larwy w ciągu jednego dnia ogołociły akwarium z glona do zera.
A wygląda ona tak:

A gdzie mozna dostac larwe jetki i co potem z nimi zrobic jak juz glony zjedza?



Larwę jętki jest rozpowszechniona we wszystkich wodach. Rzeki, jeziora, stawy, zbiorniki ppoż. Najlepiej gdy w wodzie nie ma ryb. Gołym okiem nie są zauważalne, przebywają w dolnej części zbiornika. Kilka ruchów siatką po dnie i mamy jętki. :)

A co z nimi zrobić jak glony zjedzą? Dokarmiać pokarmem roślinnym płatkowanym. :)
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45

Re: Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez mokry » Śr 26 kwi, 2017 17:17

Nantai a jak tam projekt z przekopnicami '' nieborakami ''. Zacząłeś a potem temat się urwał, może jakieś podsumowanie choćby opisowe.
mokry
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 65
Dołączył(a): Pn 26 gru, 2016 11:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Larwa ważki łątki dzieweczki (Coenagrion puella)

Postprzez Nantai » Śr 26 kwi, 2017 17:47

mokry napisał(a):Nantai a jak tam projekt z przekopnicami '' nieborakami ''. Zacząłeś a potem temat się urwał, może jakieś podsumowanie choćby opisowe.

Nieboraki nie zając, nie uciekną. Piasek z jajcami czeka na swój czas. Teraz mam ważniejsze projekty do zrobienia.
Nantai
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 148
Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 23:45


Powrót do KREWETKI I ICH WSPÓŁLOKATORZY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość