O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Jeżeli właśnie przybyłeś na forum i chcesz się zapoznać z forum i ekipą , zajrzyj.
Tu możesz się przedstawić i dodać swoje zdjęcie.

Moderator: =Fresz=

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez dylu » Wt 25 kwi, 2017 18:03

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Przeczytaj to koniecznie bardzo dokładnie - super poradnik kolegi inco
- ciebie jak na razie obchodzi tylko opis dot. Neocaridina Davidi
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez prolife » Wt 25 kwi, 2017 22:08

dylu napisał(a):https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fkrewetki%2Eorg%2Fforum%2Fviewtopic%2Ephp%3Ft%3D7874&share_tid=7874&share_fid=60295&share_type=t" target="_blank

Jak załozyc krewetkarium - poradnik dla poczatkujacych.

Przeczytaj to koniecznie bardzo dokładnie - super poradnik kolegi inco
- ciebie jak na razie obchodzi tylko opis dot. Neocaridina Davidi



Przed chwilą zrobiłem podmiankę, jakieś 40 procent, na odstanej i uzdatnionej wodzie kranowej. Zbiłem parametry do ok. 1490 uS (czyli jakieś 500 uS mniej) i PH ok. 6.5. Jestem zadowolony. Rozważę Twoją radę restartu za tydzień; jeszcze poobserwuję :roll:

A podłoże, to Shrimp King Active Soil, zbijające Ph i Kh.

[url] http://www.sklepdennerle.pl/pl/p/Podloz ... litrow/781" target="_blank" target="_blank [url]
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez dylu » Wt 25 kwi, 2017 22:12

Wspomnisz moje słowa za jakiś czas - podłoże absorbuje różne związki do pewnego momentu a później może gwałtownie wypuszczać z powrotem do wody to co nagromadziło. A tego już nie opanujesz... Rób restart im szybciej tym lepiej
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez prolife » Wt 25 kwi, 2017 22:24

dylu napisał(a):Wspomnisz moje słowa za jakiś czas - podłoże absorbuje różne związki do pewnego momentu a później może gwałtownie wypuszczać z powrotem do wody to co nagromadziło. A tego już nie opanujesz... Rób restart im szybciej tym lepiej


Z tego, co wiem, to podłoże może będzie oddawać, co skumulowało najwyżej po pół roku.., tym bardziej, że mam dość grubo (przód ok. 3-4 cm i "pod górę" z tyłu aż 7-10 cm. Więc jakaś "pojemność absorbcyjna" chyba jest? :->

Tak, czy siak, - i tak zrobię restart w październiku lub listopadzie :-D
Ostatnio edytowano Wt 25 kwi, 2017 22:26 przez prolife, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez dylu » Wt 25 kwi, 2017 22:25

Powodzenia
dylu
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 82
Dołączył(a): N 14 cze, 2015 21:55
Lokalizacja: Złotoryja

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez prolife » Wt 25 kwi, 2017 22:27

dylu napisał(a):Powodzenia

:oops:

dzięki :->
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez krakers » Śr 26 kwi, 2017 18:20

szkoda że tak późno trafiłeś na nasze forum bo z parametrami będziesz walczył i walczył a podłoże Ci powie bye bye i tak zrobisz restart do tego neo różnego rodzaju yellow z blue velwetami i redkami no to będzie za jakiś czas brzydko i szaro :-/
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez prolife » Śr 26 kwi, 2017 20:12

krakers napisał(a):szkoda że tak późno trafiłeś na nasze forum bo z parametrami będziesz walczył i walczył a podłoże Ci powie bye bye i tak zrobisz restart do tego neo różnego rodzaju yellow z blue velwetami i redkami no to będzie za jakiś czas brzydko i szaro :-/


Zgadzam się. Ale, wracając do tematu, od wczoraj zauważyłem kolosalną różnicę w zachowaniu kreweci, po kolejnej podmianie i zejściu o jakieś 500 uS. Dziś mam ok. 1500 uS. Dołożyłem drugi liść k. i woda lekko zabarwiła się na kolor "herbaciany"; delikatnie. Primo, zaczęły się pokazywać, są aktywniejsze. Nie przesiadują często "na kanapie" ;-) Podniosłem też temperaturę o 2 stopnie, aby już powoli przyzwyczajać je do okresu "letnich upałów"; a trzymałem je na ok. 22 stopniach. Po drugie, - nie wiem, czy to mój autorski :lol: pomysł, ale po ostatnim rozmnożeniu ślimaków, te małe, jak główka od szpilki, czasem większe, - rozgniatam na szybie (bo nie chcę mieć inwazji; kilka, jak dla mnie wystarczy), i po takim, świeżym mięsku, krewecie dobierają się do posiłku :oops: Więc białko "fresz" :oops: :-P doszło do ich 'menu'.

+ Ph ok. 6.9 :->

Po trzecie, uruchomiłem oksydator, co pewnie poprawiło im nastrój 8-)

Podsumowanie na dziś: jest coraz lepiej :-D A o kundelki się nie martwię, bo i tak czuję, że ta choroba rozwinie się i założę drugą kostkę, w październiku lub listopadzie, a obecny zbiornik będzie "kundel-DNA" :-> Na drugą kostkę chciałbym wziąć neocardiny orange; bardzo mi się podobają :-P , lub "bolty"?
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez krakers » Cz 27 kwi, 2017 15:58

prolife napisał(a):
krakers napisał(a):szkoda że tak późno trafiłeś na nasze forum bo z parametrami będziesz walczył i walczył a podłoże Ci powie bye bye i tak zrobisz restart do tego neo różnego rodzaju yellow z blue velwetami i redkami no to będzie za jakiś czas brzydko i szaro :-/


Zgadzam się. Ale, wracając do tematu, od wczoraj zauważyłem kolosalną różnicę w zachowaniu kreweci, po kolejnej podmianie i zejściu o jakieś 500 uS. Dziś mam ok. 1500 uS. Dołożyłem drugi liść k. i woda lekko zabarwiła się na kolor "herbaciany"; delikatnie. Primo, zaczęły się pokazywać, są aktywniejsze. Nie przesiadują często "na kanapie" ;-) Podniosłem też temperaturę o 2 stopnie, aby już powoli przyzwyczajać je do okresu "letnich upałów"; a trzymałem je na ok. 22 stopniach. Po drugie, - nie wiem, czy to mój autorski :lol: pomysł, ale po ostatnim rozmnożeniu ślimaków, te małe, jak główka od szpilki, czasem większe, - rozgniatam na szybie (bo nie chcę mieć inwazji; kilka, jak dla mnie wystarczy), i po takim, świeżym mięsku, krewecie dobierają się do posiłku :oops: Więc białko "fresz" :oops: :-P doszło do ich 'menu'.

+ Ph ok. 6.9 :->

Po trzecie, uruchomiłem oksydator, co pewnie poprawiło im nastrój 8-)

Podsumowanie na dziś: jest coraz lepiej :-D A o kundelki się nie martwię, bo i tak czuję, że ta choroba rozwinie się i założę drugą kostkę, w październiku lub listopadzie, a obecny zbiornik będzie "kundel-DNA" :-> Na drugą kostkę chciałbym wziąć neocardiny orange; bardzo mi się podobają :-P , lub "bolty"?


ze ślimaczkami ja przynajmniej też tak robię. co do podwyższania temperatury to zbędne działanie bo temperatury lepiej jak pogoda dyktuje temperaturę przy wyższej temperaturze krewetki się mnożą a niższej mają przestój nie ma co stymulować ich wcześniej niż jest to potrzebne

nadal uważam że powinieneś przeczytać poradnik bo aktywne + kran = kłopoty prędzej czy później

proponuję żebyś założył swój temat z akwarium zrobił zdjęcia tam też ta cała dyskusja powinna zostać przeniesiona bo bałagan się robi

pozdrawiam
krakers
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pt 03 kwi, 2015 20:11
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez prolife » Cz 27 kwi, 2017 16:06

krakers napisał(a):
prolife napisał(a):
krakers napisał(a):szkoda że tak późno trafiłeś na nasze forum bo z parametrami będziesz walczył i walczył a podłoże Ci powie bye bye i tak zrobisz restart do tego neo różnego rodzaju yellow z blue velwetami i redkami no to będzie za jakiś czas brzydko i szaro :-/


Zgadzam się. Ale, wracając do tematu, od wczoraj zauważyłem kolosalną różnicę w zachowaniu kreweci, po kolejnej podmianie i zejściu o jakieś 500 uS. Dziś mam ok. 1500 uS. Dołożyłem drugi liść k. i woda lekko zabarwiła się na kolor "herbaciany"; delikatnie. Primo, zaczęły się pokazywać, są aktywniejsze. Nie przesiadują często "na kanapie" ;-) Podniosłem też temperaturę o 2 stopnie, aby już powoli przyzwyczajać je do okresu "letnich upałów"; a trzymałem je na ok. 22 stopniach. Po drugie, - nie wiem, czy to mój autorski :lol: pomysł, ale po ostatnim rozmnożeniu ślimaków, te małe, jak główka od szpilki, czasem większe, - rozgniatam na szybie (bo nie chcę mieć inwazji; kilka, jak dla mnie wystarczy), i po takim, świeżym mięsku, krewecie dobierają się do posiłku :oops: Więc białko "fresz" :oops: :-P doszło do ich 'menu'.

+ Ph ok. 6.9 :->

Po trzecie, uruchomiłem oksydator, co pewnie poprawiło im nastrój 8-)

Podsumowanie na dziś: jest coraz lepiej :-D A o kundelki się nie martwię, bo i tak czuję, że ta choroba rozwinie się i założę drugą kostkę, w październiku lub listopadzie, a obecny zbiornik będzie "kundel-DNA" :-> Na drugą kostkę chciałbym wziąć neocardiny orange; bardzo mi się podobają :-P , lub "bolty"?


ze ślimaczkami ja przynajmniej też tak robię. co do podwyższania temperatury to zbędne działanie bo temperatury lepiej jak pogoda dyktuje temperaturę przy wyższej temperaturze krewetki się mnożą a niższej mają przestój nie ma co stymulować ich wcześniej niż jest to potrzebne

nadal uważam że powinieneś przeczytać poradnik bo aktywne + kran = kłopoty prędzej czy później

proponuję żebyś założył swój temat z akwarium zrobił zdjęcia tam też ta cała dyskusja powinna zostać przeniesiona bo bałagan się robi

pozdrawiam


Przenoszę się :oops:
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez cykada28 » Pn 08 maja, 2017 18:08

Witam, nazywam się Ania. Akwarystyką praktycznie nigdy się nie intersowałam (mimo, że mój brat miał akwaria za młodego), moją wielką pasją od zawsze były konie i mój nick jest z tym związany (mój kiedyś ulubiony koń + moja liczba ;-)). Akwarystyką zaraziłam się od mojego chłopaka (obecnego), który hodował i hoduje rybki, no i tak się zaczęło. Najpierw w jego akwarium było kilka moich rybek, a potem już na moim mieszkaniu tymczasowym założył mi własne akwarium z rybkami ok. 2010/2011 r. Pierwsze moje krewetki to Amano i Filtrujące, kupione tak z ciekawości, a potem było stadko Red Cherry. W między czasie miałam też stadko raczków Texanus, które zamieniłam na krewetki Yellow. Ale prawdziwa moja "zabawa" z krewetkami zaczęła się, gdy dostałam "własne" mieszkanie, gdzie postawiłam regał i więcej akwarii :-D. Obecnie na regale mam krewetki: Red Cherry, Red Rili, Blue Rili, Blue Jely, Yellow, Blue Bee, Cristal Black, Cristal Red i Snow White oraz rybki: Gupiki Endlera i Drobniczki Jednodniówki oraz w akwariach obok różne rybki i ślimaki. A za jakiś czas (jak doksładam sprzęt) przenoszę akwaria na mocniejszy i trochę większy regał. Forum przeglądam od niedawna, bo jestem też na innym forum, ale nie można trzymać się jednego :-), a kilka osób z tąd kojarze :-). Pozdrawiam wszystkich ;-)
Avatar użytkownika
cykada28
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 17:30
Lokalizacja: Namysłów

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Agnieszk » Pn 08 maja, 2017 21:21

Witaj Cykada28 na Forum, kiedyś byłam kilka razy w Namysłowie, mam rodzinę w tamtych stronach moja Mama mieszka w Murowie. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez PablozSanEscobar » Pn 08 maja, 2017 21:53

Witajcie , jak mój nick pewnie wskazuje związany jestem z akwarystyką nie tylko pasją i miłością do podwodnego świata ale także biznesowo poprzez sklep ,który prowadzi moja Żona. Zdecydowałem się na ten nick ponieważ nie chciałem aby ktoś myślał ,żę podpowiadając czy odpowiadając na komentarze robię krypto reklamę , będzie to zawsze jak najbardziej rzetelna i uczciwa odpowiedź człowieka z pasją. Mam na imię Paweł i obecnie opiekuje się 3ma akwariami od 20 do 112L , zawsze kochałem się w Akwariach ale moją największą miłość znalazłem w białoczarnej Królowej ,która kąsała kawałek hokaido na liściach monte carlo , nota bene do dzisiaj mam jej potomstwo w kosteczce; Cieszę się bardzo ,że mogę tu z wami być a ponieważ zarażam pasją do akwarystyki ludzi z którymi mam kontakt to chętnie pogłębie swoją wiedzę tutaj na forum od was :)
Która Krewetka jest najlepsza ? Nieważne ,która ważne jak powiedzieć Żonie ,że mamy kolejne krewetkarium :)
Avatar użytkownika
PablozSanEscobar
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 31
Dołączył(a): Pn 08 maja, 2017 21:31
Lokalizacja: Marki

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez prolife » Pn 08 maja, 2017 22:13

cykada28 napisał(a):Witam, nazywam się Ania. Akwarystyką praktycznie nigdy się nie intersowałam (mimo, że mój brat miał akwaria za młodego), moją wielką pasją od zawsze były konie i mój nick jest z tym związany (mój kiedyś ulubiony koń + moja liczba ;-)). Akwarystyką zaraziłam się od mojego chłopaka (obecnego), który hodował i hoduje rybki, no i tak się zaczęło. Najpierw w jego akwarium było kilka moich rybek, a potem już na moim mieszkaniu tymczasowym założył mi własne akwarium z rybkami ok. 2010/2011 r. Pierwsze moje krewetki to Amano i Filtrujące, kupione tak z ciekawości, a potem było stadko Red Cherry. W między czasie miałam też stadko raczków Texanus, które zamieniłam na krewetki Yellow. Ale prawdziwa moja "zabawa" z krewetkami zaczęła się, gdy dostałam "własne" mieszkanie, gdzie postawiłam regał i więcej akwarii :-D. Obecnie na regale mam krewetki: Red Cherry, Red Rili, Blue Rili, Blue Jely, Yellow, Blue Bee, Cristal Black, Cristal Red i Snow White oraz rybki: Gupiki Endlera i Drobniczki Jednodniówki oraz w akwariach obok różne rybki i ślimaki. A za jakiś czas (jak doksładam sprzęt) przenoszę akwaria na mocniejszy i trochę większy regał. Forum przeglądam od niedawna, bo jestem też na innym forum, ale nie można trzymać się jednego :-), a kilka osób z tąd kojarze :-). Pozdrawiam wszystkich ;-)


cześć ;-)
Avatar użytkownika
prolife
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 75
Dołączył(a): N 23 kwi, 2017 01:38

Re: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )

Postprzez Hotei » Pn 08 maja, 2017 22:14

Witaj PabloSanEscobar...
Ogólnie to biznes zabija z czasem pasję u ludzi. Choć zawsze są wyjątki ;-)
Prowadzenie sklepu zoologicznego, czy też co gorsza akwarystycznego to mnóstwo wyrzeczeń ...
Ale skoro nadal pasja u Ciebie bryka wesoło, będzie siė działo.
Nie ma lepszego układu, robisz to co kochasz i jeszcze na tym zarabiasz ;)
Wrzuć fotki akwarii i podziel się z nami swoją pasją ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do JESTEM TU NOWY . . .

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości