Pochodzenie sbc (ew. src)

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez Raffy » So 08 lip, 2017 20:31

Siema

Mam znowu taką kolejną rozkminę :-) Przyjechał do mnie worek Super Black Crystali, 15szt. robaczków śmiga sobie w pewnym akwarium. Mam też src w innym baniaku, ale wczoraj wieczorem sobie siedziałem chwilkę przy mixie z taitibee i :-) patrzę...jedna, druga, trzecia z małych krewetek wyglądają jak wypisz, wymaluj niedawno zakupione sbc. Myślałem, że to naturalnie wyselekcjonowane biene (bądz czarne crystale, zwał jak zwał), a teraz już mnie wiem co mam o tym myśleć?! Ktoś coś wie?

Dodam jeszcze taką ciekawostkę, kiedyś dawno, ale to dawno :-) temu, pamiętam nadal pierwsze crystale w kraju. Każdy zachwycał się nad klasą A, S itp. a SSS to o ja :) wiadomo, jeszcze te hobby było dosyć świeże, było sporo "odpadu" w postaci klasy C, czyli były praktycznie jednolite - czerwone, lub czarne. Nikt ich nie chciał, każdy zachwycał się nad bielą. No i właśnie, idąc tym tropem - czarne potrafiły dobrze zbrązowieć, były czarno-brązowe, takie klasyczne typowe "crystale".

Także, zdziwiłem się jak odbierałem worek z tymi sbc, nie były brązowe tylko niebieskawe, jak to bywa u taitibee, taiwanów itp. które odebrałem jakiś czas temu, do tego zastanawiają mnie te wzory typu one stripe, two stripe...jakby przeniesione zostały od tai?
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez Trolki » So 08 lip, 2017 23:23

Z tego co się orientuje sbc jest to wyselekcjonowane tibiee a dokładnie tiger bt0 plus crystal biene. W przeciwieństwie do src które zostały otrzymane w procesie crossover i selekcjonowane

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez SUHY » N 09 lip, 2017 21:25

SBC Jest po TaiTibe + KK stripe .Oczywiście w pewnym uproszczeniu .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez Trolki » N 09 lip, 2017 22:02

krótko zwięźle i na temat:)
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez Raffy » N 09 lip, 2017 22:36

SUHY napisał(a):SBC Jest po TaiTibe + KK stripe .Oczywiście w pewnym uproszczeniu .


mistrzu :-D
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez Helmut72 » Śr 12 lip, 2017 14:03

Ale po SRC i KK też takie wychodzą.
pozdr.
Mariusz
Helmut72
Potencjalny Maniak
 
Posty: 15
Dołączył(a): So 29 paź, 2016 17:57
Lokalizacja: Biecz

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez Trolki » Śr 12 lip, 2017 21:08

No tak ale pojawiaja się czerwone a tu o to chodzi żeby nie wychodziły żadne inne tylko same czarne sbc. Tibee ( tiger czarny + crystal biene) młode samiczki pokryte są czystym samcem Tajwan Panda( dlatego że muszą uzyskać biały obwód na głowie) a reszta to już selekcja tak troszkę bardziej wyjaśniłem myślę. Każdy Kk ma cała czarna głowę więc może później krzyżowane były z nim ale tego nawet góralskie dziewice nie wiedzą;-)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez stan_shrimps » Pn 17 lip, 2017 17:43

dorzucę coś od siebie, choć nie mam pojęcia z czego się wzieły SBC to jakieś 500-700 krewetek u mnie pływało, a część pływa nadal.

Jeżeli chodzi o progres przy selekcji to w ciągu 1,5 roku(3 selekcje) wyciągnąłem ze słabych i w większości brązowych SBC multi fajne stada.
Ciężko to uzyskać przy SRC. Prześwit się zmniejszył, występuje rzadziej, trzymają ładnie kolor i co bardzo ważne: WZÓR.

Jedno ze stad to same Full Black, powiedzmy F4 u mnie, F1 to były słabe multi, F2 multi z lepszym kolorem pokryte samcami one stripe lub full o ładnej czerni.
F3 to już samice one stripe/full i samce full.
W stadzie F5 nie widzę póki co niżej niż two stripe, ale 50% to full. Są jeszcze małe ale dobrze rokują.

Tym na pewno różnią się od SRC bo u nich ciężej jest utrzymać gradację.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez Trolki » Pn 17 lip, 2017 21:44

Dokładnie stan u mnie pokolenie f4 już sa większość one i full, tez wychodziłem z multi ale selekcjonowałem ze scalonego pigmentu więc żadko wychodzą z przeźroczystym pancerzem. Bardziej wartościowe są dla mnie nawet multi o pełnym ubarwieniu niż one z przeźroczystym, full raczej w 80% trafiają się ładne pełne pigmenty. Nie wiem z jakiego źródła ty masz, ale jest opcja że mamy z tego samego z Polski.
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez stan_shrimps » Wt 18 lip, 2017 15:58

z południowej :D

oczywiście ważniejsza selekcja w stronę koloru i jakości pigmentu bo wzór u nich to nie problem.

Dlatego nie mogą to być tak jak niektórzy twierdzą krewetki wyselekcjonowane z CB
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez Raffy » Wt 18 lip, 2017 19:34

Fajna dyskusja wyszla z mojej rozkminy :D no i ja je mam, tez troche pracy bedzie mnie czekac z nimi :) wstawiajcie no jakies foty swoich, zebysmy mogli porywnywac co i jak :)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez Trolki » Wt 18 lip, 2017 22:22

Dokładnie co do gradacij są albo multi multi albo one i full w przeciwieństwie do src gdzie wg mnie selekcja co do gradacij jest o wiele gorsza ale znowu mam bardzo ładny kolor.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
Trolki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 210
Dołączył(a): N 29 lis, 2015 22:54

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez stan_shrimps » Pn 21 sie, 2017 21:59

misję SBC uwżam za zakończoną:
Obrazek

młode po fullach podrosły, zero multi, trochę two stripe...70% super kolor, 10% do wyrzucenia 20% piękne fulle :) nie mam czasu pofocić bo są one wyjątkowo niewdzięczne do fotografowania, jednak już mogę powiedzieć, że mam ładne SBC. Ta samica u góry ma nawet wzór 3d a myślę że młode po niej kiedy dorosną zachowają walory
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez SUHY » Pn 21 sie, 2017 22:44

stan_shrimps napisał(a):myślę że młode po niej kiedy dorosną zachowają walory
Raczej po samcu .Kilka mi wyskoczyło z taitibe ostatnio podejdą to zfoce .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Pochodzenie sbc (ew. src)

Postprzez stan_shrimps » Wt 22 sie, 2017 06:48

U mnie to już nie kilka a ponad setka młodych które sa dobrej jakości.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości