Czerwiec/lipiec bucki od Indo

To co krewetki lubią najbardziej

Moderator: =Fresz=

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez 1kubus » Cz 13 lip, 2017 09:01

Chłopaki wpadliśmy w matnie biurokracji. Paczka przyszła w kilka dni DHLem wylądowała w Poznaniu. Przeszła odprawę celna i problem. Jedynie potrzebna była kontrola fitosanitarna by paczka mogła poruszać się po PL. I tu zaczyna się problem. Jedynie w Warszawie robią takie badanie, paczka w Poznaniu. Przewoźnik nie może przewieźć paczki do Warszawy bez badania, badanie robią tylko w Warszawie. Nawet moja interwencja w WIORINIE w Poznaniu nie pomogła. Prośby, nic. Konkluzja jest taka,że paczka wraca i będzie ponownie wysłana pocztą nie kurierem, żeby wylądowała w Warszawie i by tam mogli przeprowadzić te cholerne badanie. Indo chciał dobrze, kurierem szybciutko doszło, biurokracja zawiodła w PL. Poproszę o przepakowanie świeżych bucek.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez 1kubus » Cz 13 lip, 2017 09:01

http://www.dhl.com.pl/pl/express/sprawd ... 6958834805

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez Pawel M » Cz 13 lip, 2017 09:31

niezły niefart :shock:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez stan_shrimps » Cz 13 lip, 2017 10:05

myślę, że w tym momencie rozsądnie było by, aby z wysyłką poczekał jakieś 2-3 tygodnie. Da to gwarancję że nie dostaniemy zgnitych roślin które sobie podróżują w tą i z powrotem.
2 tygodnie nie da rady ich przetrzymać w workach, więc będzie i tak musiał pakować od nowa :)

sam nie wiem czy nie zmienię zamówienia koszyka, bo pewnie 2go takiego samego nie ma, a nie chcę dostać znów nie tego co zamawiałem.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez yuri1986 » Cz 13 lip, 2017 14:15

Cóż za bezsens :/ polska biurokracja czasami mnie powoala dosłownie :/
No nic to czekamy dalej.
yuri1986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): So 18 lip, 2015 09:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez Wojtekxxx9 » Cz 13 lip, 2017 18:34

Z Niemiec do poznania mogła się poruszać. A z Poznania do Warszawy już nie może :-)
Zgadzam się żeby poczekać te 2 tygodnie. Dla Info, to niestety dodatkowa robota ale dla nas ryzyko utopienia kasy.
Zawsze można coś domówić :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Wojtekxxx9
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 12 cze, 2017 21:20

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez stan_shrimps » Cz 13 lip, 2017 19:47

Kuba taka rada dla naszego skośnookiego kolegi, na podstawie kilkuset paczek jakie mój znajomy importował właśnie DHL...
Każda paczka kurierska jest obkładana cłem, ze względu na domniemanie że nikt nisko wartościowych przedmiotów (50 € albo $ już nie pamiętam) nie wysyła tak drogą przesyłką. Wysylając DHL, daje on (albo Ty nie pamiętam) prawo firmie kurierskiej do oclenia paczki bez informowania Ciebie ile jest cła, nie możesz przedstawić przelewu itp. Przychodzi paka,a do zapłaty konkretna kwota.

Co do tego że paczka podróżuje...wyślijcie coś do Hiszpani naszą pocztą: w ciągu 2 dni paczka jest u nich, a na cle potrafi leżeć 10....obym więcej nie miał do czynienia z ich pocztą (Correos). Podobnie sprawa się ma kiedy wysyłamy DHLz Niemiec do innych krajów (a może i nie tylko z Niemiec)to też obsługują te paczki poczty narodowe bo DHL to poczta Niemiecka, ale u nas działająca jak normalny kurier.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez Pawel081 » Cz 13 lip, 2017 20:40

mi kiedyś DHL za paczkę o wartości około 1000 zł naliczyło cła, podatek i opłaty inne, 450 zł
Pawel081
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 108
Dołączył(a): So 15 mar, 2014 11:17

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez 1kubus » N 16 lip, 2017 11:31

stan_shrimps napisał(a):Kuba taka rada dla naszego skośnookiego kolegi, na podstawie kilkuset paczek jakie mój znajomy importował właśnie DHL...
Każda paczka kurierska jest obkładana cłem, ze względu na domniemanie że nikt nisko wartościowych przedmiotów (50 € albo $ już nie pamiętam) nie wysyła tak drogą przesyłką. Wysylając DHL, daje on (albo Ty nie pamiętam) prawo firmie kurierskiej do oclenia paczki bez informowania Ciebie ile jest cła, nie możesz przedstawić przelewu itp. Przychodzi paka,a do zapłaty konkretna kwota.

Co do tego że paczka podróżuje...wyślijcie coś do Hiszpani naszą pocztą: w ciągu 2 dni paczka jest u nich, a na cle potrafi leżeć 10....obym więcej nie miał do czynienia z ich pocztą (Correos). Podobnie sprawa się ma kiedy wysyłamy DHLz Niemiec do innych krajów (a może i nie tylko z Niemiec)to też obsługują te paczki poczty narodowe bo DHL to poczta Niemiecka, ale u nas działająca jak normalny kurier.


Właśnie te dokumenty mamy ogarnięte. Urząd celny przeszedł bez najmniejszego problemu. Problem opisałem, paczka w Poznaniu a badanie w Warszawie. By wysłać gdziekolwiek musi być zrobione badanie fitosanitarne, nie mogą więc wysłać do Warszawy na właśnie badanie. Cholerstwo.
Avatar użytkownika
1kubus
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 407
Dołączył(a): Cz 19 lut, 2015 09:58
Lokalizacja: DGL

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez Wojtekxxx9 » N 16 lip, 2017 14:53

Człowiek się na błędach uczy. Na następny raz będzie wiadomo.
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Poczekamy chwilę żeby mieć pewność, że dostaniemy nowe bucki i wyślemy pocztą

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Wojtekxxx9
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Pn 12 cze, 2017 21:20

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez brunopl » Wt 18 lip, 2017 14:31

Witam, kiedy można się spodziewać następnej wysyłki tych roślin i czy będziemy jeszcze raz wybierać bucki ?
brunopl
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 07:46

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez yuri1986 » Śr 26 lip, 2017 07:06

Kuba i jak tam z Indo?
yuri1986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 103
Dołączył(a): So 18 lip, 2015 09:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez brunopl » Wt 01 sie, 2017 11:26

Kuba zadałem tobie pytanie 18 lipca i nadal nie mam odpowiedzi CO SIĘ DZIEJE ,bo zaczynam się martwić ??????????????
brunopl
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 22
Dołączył(a): N 14 lut, 2016 07:46

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez =Fresz= » Wt 01 sie, 2017 12:10

Spokojnie, jest teraz okres urlopowy. Wróci to odpowie.

A ja pozdrawiam z Włoch ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Czerwiec/lipiec bucki od Indo

Postprzez Agnieszk » Wt 01 sie, 2017 20:57

Freszu tobie to dobrze też tak bym chciała ale wiem jedni muszą pracować ażeby inni mogli wypoczywać. Pozdrawiam Agnieszka
Agnieszk
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz 13 paź, 2016 14:07
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROŚLINNOŚĆ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość