Ile potrzebuje podłoża?

Grunt to podstawa :)

Moderator: =Fresz=

Re: Ile potrzebuje podłoża?

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 18 lis, 2016 18:13

heh jak zwykle się wyłamie wszystkie banki moje maja 4-6cm podłoża żadne akwarium nie przeszło apokalipsy z tego tytułu ani z innego powodu ?( odpukać ;P ) może dlatego że raz na jakiś czas odmulam (a może z innej przyczyny) całe dno kawałek po kawałku , dodaje do podmian bakrerie AE bakter i nic odkrywczego nie powiem ale faktycznie 2 letnie beni i 2,5letnie BWS ma najlepsze efekty ..btw sprzedam 100 WR z tej banki;P tegoroczne baniaki robiły mi foszki ale myślę że już ten etap maja za sobą.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Ile potrzebuje podłoża?

Postprzez matu » So 19 lis, 2016 09:50

To jak wychodziłeś z problemów ?
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ile potrzebuje podłoża?

Postprzez odin » Pt 03 lis, 2017 16:18

Trochę odkopie temat i podłącze się nie ma sensu pisać nowego tematu o tym samym. A chciałbym się dowiedzieć czy macie podobne obserwacje.
Moim podstawowym pytaniem (ale też pewnie wszystkich hodowców krewetek), kiedy podłoże jest padnięte? Pytałem na wielu grupach i nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie jaki parametr należało by zbadać który by wskazał że czas na wymianę podłoża? Jedynym wskaźnikiem złego stanu zbiornika jest widok zdychajacych krewetek, u mnie pomiary parametrów nigdy nie wskazywały żadnych odchyleń od prawidłowego prowadzenia zbiornika, nie zauważyłem też żeby dochodziło do zakażeń bakteryjnych, a pasożytów też jak do tej pory nie miałem. Jak już ktoś wspomniał nikt nie lubi się przyznawać że padł mu zbiornik i 90% krewetek poszło w kanał. Jedynym wskaźnikiem że może stać sie coś złego jest zbyt duża ilość krewetek w akwarium, przed każdym problemem na obsadę i ilość krewetek aż miło było popatrzeć. Z większa ilością krewetek wiąże się zwiększona ilość nicieni, aż można by pomyśleć że to nicienie się przyczyniają do śmierci krewetek. Moim zdaniem ilość nicieni jest tylko wskaźnikiem, że w zbiorniku jest zbyt duża ilość odchodów produkowanych przez krewetki przez co nicienie mają coraz lepsze warunki do rozwoju i rozmnażania, żadne wskaźniki nie pokazują NO2, NO3, nie pokazują problemu, bo rośliny i podłoże skutecznie eliminuje ten problem. Zrobiłem wczoraj restart z ciekawości przy okazji dokładnie przepłukałem stare podłoże i z tej mulastej wody porobiłem pomiary, żaden z parametrów nie odbiegał od normy.
Grubość podłoża jaką sypie wydaje się też bez znaczenia, restart zazwyczaj następuj zazwyczaj po ok 6-12 miesiącach w zależności od ilości krewetek w zbiorniku. Duzi hodowcy którzy mają po kilkadziesiąt/set zbiorników też mają różne grubości podłoża i widać u wielu że mają po 1cm.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Ile potrzebuje podłoża?

Postprzez CryMore » So 11 lis, 2017 14:38

Dla mnie podłoże pada w momencie, gdy już nie zbija PH.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Ile potrzebuje podłoża?

Postprzez cinek1916 » So 11 lis, 2017 19:39

Jako ciekawostkę napiszę, że ze 2 lata temu miałem okazję przeglądać kilka numerów japońskiego pisma "Red Bee Shrimp". Niestety tylko przeglądać bo wszystko było napisane po japońsku ( w sumie nie dziwne :-) ). Po zdjęciach widać było, że nie wymieniają podłoży ale tylko dosypują. Warstwy sięgały do 15cm. Tylko jest jeden szczegół- filtracja podżwirowa. Większość akwariów miała takie filtry, które napędzane były kubełkami. W dodatku akwaria nie jak u nas 30-60l (w większości) tylko na oko koło 100l.
cinek1916
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 364
Dołączył(a): Cz 16 sty, 2014 18:35
Lokalizacja: Stolica

Re: Ile potrzebuje podłoża?

Postprzez RufusBB » Pn 13 lis, 2017 11:16

Ze strony technicznej ciekaw jestem jak w takim zbiorniku gdzie biegają setki maluchów dosypują kolejne warstwy podłoża żeby niczego nie uszkodzić :D
Avatar użytkownika
RufusBB
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 109
Dołączył(a): Pt 02 gru, 2016 00:44

Re: Ile potrzebuje podłoża?

Postprzez odin » Wt 05 gru, 2017 23:28

cinek1916 napisał(a):Jako ciekawostkę napiszę, że ze 2 lata temu miałem okazję przeglądać kilka numerów japońskiego pisma "Red Bee Shrimp". Niestety tylko przeglądać bo wszystko było napisane po japońsku ( w sumie nie dziwne :-) ). Po zdjęciach widać było, że nie wymieniają podłoży ale tylko dosypują. Warstwy sięgały do 15cm. Tylko jest jeden szczegół- filtracja podżwirowa. Większość akwariów miała takie filtry, które napędzane były kubełkami. W dodatku akwaria nie jak u nas 30-60l (w większości) tylko na oko koło 100l.


A u nas stosował ktoś ten patent z odmulaniem i dosypywaniem podłoża? Z tego co pamiętam to chyba Fresz chyba pisał że tak robi, ale jaki skutek był to nie wiem.
Avatar użytkownika
odin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt 28 cze, 2016 13:35

Re: Ile potrzebuje podłoża?

Postprzez =Fresz= » Śr 06 gru, 2017 07:43

Nigdy nie odmulałem podłoża ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ile potrzebuje podłoża?

Postprzez stan_shrimps » Śr 06 gru, 2017 11:56

nie mam czasu na focenie zbiorników, ale mam teraz kilka takich...kończących się...too widac na oko. U mnie krewety nie padają w kończących się bańkach mimo że przy 1 cm podłoża kilka stoi jeszcze od lipca zeszłego roku. Te zbiorniki są takie bez życia, jak na filmach apokaliptycznych, rośliny nie rosną, samic z jajami nie ma...teraz miałem na takim podłożu ze 100 samic hybrydy Pinto z samcami Pinto. Ani jedna z jajkami, ale tez i nie zdychały.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Poprzednia strona

Powrót do PODŁOŻE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości