Seachem Pristine vs. Stability

Moderator: =Fresz=

Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez smoovb » N 17 gru, 2017 20:48

Cześć, tak jak w temacie czy macie doświadczenie odnośnie stosowania tych preparatów firmy Seachem ?
Zastanawiam się właśnie nad zakupem lepszej jakości bakterii jednak nie wiem jakie są różnice lub który produkt jest godny zakupu ;)

czekam na sugestie i informacje w tej kwestii
smoovb
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2017 16:14

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez popek2002 » N 17 gru, 2017 21:47

Ja przetestowałem wiele różnych bakterii od Bee maxa , który zazwyczaj przychodził zapleśniały (być może wina dystybutora) albo szybko tracił termin przydatności do Azoo itp. Niektóre to były porażki których drugi raz nie użyje. Teraz właśnie stosuję oba te produkty od ok. miesiąca i nie mam żadnych negatywnych uwag. Niedawno wystartowałem zbiorniczek bez żadnych przygód i zaraz będę wpuszczał krewety. Woda zawsze kryształ, nie śmierdzi nie ma wysypu glonów. Raczej nie powinieneś się zawieść :-)

Ps. W duecie najlepiej ;-)
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez smoovb » N 17 gru, 2017 22:00

mam 3 zbiorniki już działające od 6-12 miesięcy i nie myślę o restartach na obecną chwilę, który w tej sytuacji byłby bardziej przydatny ?
jak często dawkujesz te preparaty ?

ostatnio stosowałem Microbe Lift Special Blend (cena dużo niższa w porównaniu do produktów Seachem)
smoovb
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2017 16:14

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez =Fresz= » N 17 gru, 2017 22:07

Trzeba szukać na necie jakich szczepów bakterii używają w swoich produktach producenci (produkty mogą się dublować). Im większa ilość szczepów tym lepiej. O tym jaki szczep jaką pełni rolę w zbiorniku też można znaleźć na Google ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez popek2002 » N 17 gru, 2017 22:30

Pristine dawkuję pół nakrętki po czyszczeniu filtra, dosadzeniu jakiejś roślinki itp. a Stability po podmianie wody w takiej samej ilości.
Avatar użytkownika
popek2002
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): N 25 gru, 2016 20:39
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez CryMore » Pn 18 gru, 2017 02:31

Nie mylcie dwóch różnych produktów. Pristine i Stability to bakterie nitryfikacyjne, Bee Max z Benibachi w składzie ma bakterie tworzące biofilm potrzebny krewetkom do poprawnego funkcjonowania przewodu jelitowego.

Używam Stability i Pristine (Pristine raz na miesiąc) i jest wszystko ok. Jak ludzie używają tego do morskiego to w krewetkarium jest 100% bezpieczne.

Mam też Bee Max (kupiony w ekrewetki i otworzony przy Piotrze, bo zasugerował, że czasem zdarza się spleśniały), trzymam w lodówce od roku bo to 100gr i używam jak mi się przypomni. Dla mnie to również bardzo dobry produkt, używałem go na początku dość regularnie.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez kaboom » Śr 20 gru, 2017 08:53

Pristine to chyba nie są typowe bakterie nitryfikacyjne a raczej coś zbliżonego do Supreme Bioguarda i ML Gravel & SUbstrate Cleaner, rozkładają szczątki organiczne i ograniczają powstawanie DOC, likwidują błonę białkową. Stability wpływają na ogólną kondycję zbiornika i tu chyba w przewadze są właśnie bakterie nitryfikacyjne. Dwa bardzo dobre preparaty jak i pozostałe produkty Seachema. Wcale nie są drogie jeśli kupuje się w większych opakowaniach, no i bardzo wysoka wydajność w stosunku do teoretycznie tańszych produktów.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez perwersja. » Pn 08 sty, 2018 22:30

stosuje x czasu BWS Shield, BEE MAX oraz bakterie AZOO na redukcje toksyn i stabilizacje, jak się to ma do działania Pristine? Lepiej, gorzej? Warto spróbować? Jeśli tak, to z czego zrezygnować?
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez daveron » Wt 09 sty, 2018 15:45

Nie sądzę zeby te produkty zmieniły coś zauwazalnego w funkcjonowaniu zbiornika. Jedyne bakterie których działanie da się zauważyć to bacter AE ale to bakterie o innej funkcji.
daveron
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt 19 maja, 2015 16:07

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez Nunezik » Pn 12 mar, 2018 11:00

Znalazłem ten starszawy już wątek przypadkowo, ale mimo wszystko ze względu na katastrofalną sytuację u mnie postanowiłem go odkopać.

Najpierw nieco faktów sprzed podania Seachem Pristine...

Obrazek

Zbiorniczek 30l od maja 2017 r. ustabilizowany, podmiana 10% co tydzień
Podłoże: Dennerle Nano DeponitMix + Nano Gravel czarny
Flora: Eleocharis parvula, Staurogyne repens, Cryptocoryne parva, Limnophila sessiliflora, Rotala rotundifolia (Rotala indica), Alternanthera reineckii lilacina (dosadzona 3 tyg. temu), korzeń Red Moor
Obsada: Neocaridina heteropoda var. Yellow - piękne Fire, masa starszych i młodzieży, sporo ciężarnych, ogólnie od początku zero problemów, 4x otoski, 4x Caridina japonica
Światełko: LED 30W + listwa RGB (obie poprzez sterownik w cyklu dzień/noc, główna świeci max 20W przez 4h, a resztę wg ustalonego metodą prób i błędów cyklu)
Filtracja: Eheim 2232 (koszyk 1: 2x gąbka, koszyk 2: Seachem Matrix, wata) + prefiltr gąbka + zanurzona deszczownica, przepływ niewielki
Nawożenie: 3x tygodniowo Easy-Carbo na przemian z Super Plants
Woda: RO, Salty Shrimp Shrimp Mineral GH/KH+, Seachem Stability, Pure Colour Shrimp
GH: 13
KH: 5
Przewodność: 650 uS/cm3
Temp. 23'C
pH: 7-7,5
NH4+/NH3: 0 mg/l
NO2: 0 mg/l
NO3: 1-5 mg/l

No i właśnie... Ponieważ nie odmulam, to nazbierało się w niektórych trudno dostępnych miejscach sporo "śmiecia" i zaczęło to brzydko wyglądać. Coś mnie podkusiło i przy okazji zakupów w znanym sklepie w minioną sobotę zakupiłem Seachem Pristine. Podałem jakieś 2ml. Woda po 2h jeszcze bardziej kryształowa niż była. Wszystko wyglądało w jak najlepszym porządku. W niedzielę rano zaglądam i dramat... 2/3 obsady martwa na dnie. Reszta przy powierzchni na rzęsie wodnej łapie oddech. Wodę wyraźnie czuć "gnojówką". Szybki pomiar... NH4+/NH3 daje wynik 1mg/l (kropelkowy Zoolek) i 0mg/l (kropelkowy JBL). Podmiana 40% wody... Dodanie wyciągów humusowych, żeby zejść z pH poniżej 7. Jest lepiej, ale zatrute wcześniej krewety nadal padają. O dziwo otoski mają się nieźle, choć co jakiś czas łapią powietrze z powierzchni wody. Po nocy jest wyraźnie lepiej. Dzisiaj rano podmiana 15%, żeby nie rozwalić flory bakteryjnej, choć odnoszę wrażenie, że ta już i tak jest mocno zachwiana. Po pracy muszę coś do uzdatniania dokupić i walczę dalej...
Wniosków nasuwa się kilka. Pristine na pewno spowodował gwałtowne zachwianie flory bateryjnej w małym zbiorniku. Producent i dystrybutorzy podają, że "Seachem Pristine dostarcza bakterie, które rozkładają resztki pożywienia, odpady i detrytus w akwariach słodkowodnych i morskich. Bakterie te także będą redukować nadmierne produkty przemiany materii (amoniak, azotyny i azotany)." Wydaje mi się, że jest to tylko częściowa prawda. W moim przypadku po podaniu produkcja NH3 była tak duża, że pH lekko powyżej 7, które miałem w zbiorniku, "zafundowało" mi sporą ilość NH3 zamiast NH4+. Podejrzewam też, że we wspomnianych "śmieciach" sporo było odpadów organicznych, niezjedzonego pożywienia itp. paprochów... Lekcja na całe życie skończona :-( Niestety zbyt pochopne podanie czegokolwiek do tak małego zbiornika może skończyć się fatalnie, nawet jeżeli jest to produkt tak doskonałej firmy jaką jest Seachem. Na pewno daje do myślenia... Mam nadzieję, że uratuję resztę moich pysiaków :cry:
Avatar użytkownika
Nunezik
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): So 25 mar, 2017 14:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seachem Pristine vs. Stability

Postprzez leszek75 » Pn 12 mar, 2018 19:17

Stosuję obydwa produkty Stability trzy razy w miesiącu co podmianę po 1 ml na zbiornik 35L a raz w miesiącu Pristine tez 1 ml na zbiornik,filtracja podzwirowa plus filterek gąbkowy i wszystko śmiga .Przy pierwszym podaniu Pristine następnego dnia zauważyłem niewielkie ilości białej piany na powierzchni ale robaki bez strat.Wczesniej stosowałem smierdziuchy typu Azoo supreme bioguard i Microbe lift special blend różnica jest taka że nie śmierdzi przy podmianach reszta bez zmian.Dodam że zbiornik śmigają juz dobrze ponad rok.
leszek75
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 87
Dołączył(a): N 21 cze, 2015 19:35


Powrót do NOWOŚCI W ŚWIECIE KREWETKOWYM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość