Shrimproom by cthulhu

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Raffy » Pn 08 sty, 2018 22:21

Paczka leci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Wt 09 sty, 2018 06:44

@perwersja dzięki. :-) Czy fajnie to nie wiem. Z jednej strony wiem więcej. Pojawiły się nowe możliwości, nowe wyzwania i większa satysfakcja. Z drugiej strony czasem łapie doła i mam masę niewiadomych...przykładowo rok temu o tej porze wyciągając 50 szt. PRL nawet nie było widać różnicy w baniaku że coś ubyło. Dzisiaj pogodziłem się z myślą, że te czasy już minęły i pora zaczynać wszystko od nowa :-P ( no prawie od nowa, w sumie mam wyselekcjonowane F3)

@Raffy stokrotne dzięki - to są własnie te nowe wyzwania, czyli Tigerland Project is comming :-P
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez perwersja. » Wt 09 sty, 2018 18:20

cthulhu napisał(a):@perwersja dzięki. :-) Czy fajnie to nie wiem. Z jednej strony wiem więcej. Pojawiły się nowe możliwości, nowe wyzwania i większa satysfakcja. Z drugiej strony czasem łapie doła i mam masę niewiadomych...przykładowo rok temu o tej porze wyciągając 50 szt. PRL nawet nie było widać różnicy w baniaku że coś ubyło. Dzisiaj pogodziłem się z myślą, że te czasy już minęły i pora zaczynać wszystko od nowa :-P ( no prawie od nowa, w sumie mam wyselekcjonowane F3)



Każdy zbiornik przechodzi lepsze i gorsze czasy. Mam zbiorniki co mają juz po 3 lata i nadal zaskakują i wszystko się mnoży. Zauważyłam tylko zalezność - wszystko pięknie hula a nagle poltora roku cyk i stop, zwykle w tym momencie robilam restart ale jesli nie jest dużo podloza a podloze jest dobre np. beni, to ono na nowo znowu zaskoczy, także przestałam robić restarty od ok pół roku. Gotuję ciągle humus z 3 rodzajów liści i szyszek, bakterie nitryfikacyjne, batkerie probiotyczne , enzymy, mironekuton + dobry pokarm (najlepiej kiszonki DIY) i po sprawie. Humus zaczęłam nawet pasteryzować a na lato mrozic w kostkach. Im więcej udziwnień tym gorzej.
Trzymam kciuki NADAL i ŻYCZE dalszych sukcesów w hodowli. :) No i zapraszam do Krakowa na kawę. :)
--> http://www.schangri.pl <-- no kici kici :3 taś taś
Avatar użytkownika
perwersja.
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 207
Dołączył(a): Pn 01 sie, 2016 18:28

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Śr 10 sty, 2018 21:39

perwersja. napisał(a):No i zapraszam do Krakowa na kawę. :)


Dziękuję. W takim razie zapowiadam się na wiosnę jakoś na marzec, jeśli zaproszenie dalej będzie aktualne. (Szykuj jakiś baniak, bo nie przyjadę z pustymi rękami ;-))

A teraz innej beczki:

"Witaj w ekskluzywnym klubie"- usłyszał Kamil Stoch od Svena Hannawalda, odbierając gratulacje po wygraniu (w imponującym stylu) Turnieju Czterech Skoczni. Przypuszczam, że uczucie towarzyszące Kamilowi w tamtej chwili było podobne do mojego, kiedy wczoraj z euforią otwierałem długo oczekiwaną paczkę... c.d.n :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Raffy » Śr 10 sty, 2018 22:03

Jak ja lubię gdy robaki trafiają w dobre ręce :mrgreen:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Cz 11 sty, 2018 21:00

[BT5] Tigerland Project – 10.01.2018

„Witaj w ekskluzywnym klubie” – usłyszał Kamil Stoch od Svena Hannawalda, odbierając gratulacje po wygraniu (w imponującym stylu) Turnieju Czterech Skoczni. Przypuszczam, że uczucie towarzyszące Kamilowi w tamtej chwili było podobne do mojego, kiedy wczoraj z euforią otwierałem długo oczekiwaną paczkę z krewetkami. A mowa o jedenastu krewetkach BT 5.

Obrazek

Krewetki ogólnie pochodzą z azjatyckiego importu. Nie wiem skąd dokładnie. Oczywiście dodatkowy smaczek byłby, gdyby były dziko łapane gdzieś w strumieniach z okolic Guangzhou, jednak nie wiem czy te niskie gradacje Black Tigerów występują w naturalnym środowisku. Prawdopodobnie krewetki pochodzą z jednej z wielu azjatyckich farm, zlokalizowanych w Malezji, Tajlandi lub Chinach.

O krewetkach z importu wiele się słyszy. Przeważnie niedobrego, że krewetki słabe, kiepskiej jakości itp. Jeśli chodzi o ich kondycję to tu nie mam powodów do obaw. W oczekiwaniu aż dojrzeje dla nich mój zbiornik, prawie dwa miesiące robale aklimatyzowały się w Polsce u jednego z hodowców, nie wykazując żadnych oznak do niepokoju, a wręcz przeciwnie. Co do jakości, to co można oczekiwać od BT5 :-) . Jedyne ryzyko to to, że krewetki mogą się okazać jakimiś hybrydami, ale to czas pokaże co drzemie w ich genach.

Obrazek

Jak wiadomo krewetki BT5 to najniższa gradacja Black Tigerów. Patrząc na powyższą grafike są jeszcze krewetki BT6, czyli zwyczajne Tigery. Moje nabytki to mieszańce BT5/BT6. Cała frajda w ich hodowli będzie polegała na żmudnej i wieloletniej selekcji w celu otrzymania najwyższej gradacji BT0 – robala w pełni czarnego z pomarańczowymi oczami. W chwili obecnej jestem na najniższy szczeblu. Część krewetek wygląda jak zwyczajne Tigery, a część ma już pogrubione paski. Ponieważ do tej pory przyzwyczajony byłem jedynie do obserwacji Blue Tigerów, pierwszą rzeczą jaka rzuciła mi się w oczy, (kiedy krewetki były jeszcze w worku) to inny kolor rostrum oraz ogona wachlarzowego. W przeciwieństwie do Blue Tigerów, u nowo nabytych BT5 kolor ten był żółto-pomarańczowy. Krewetka pod tym względem przypomina trochę dzikiego Super Tigera. Ponieważ w opisach Black Tigerów natrafiłem jedynie na informację, że telson jak i rostrum jest przeźroczyste, zastanawiam się czy ta różnica nie jest jakimś efektem przejściowym, wywołanym przez transport krewetek. Porównując posiadane krewetki (Bee & Tigers) i ich różnice widoczne gołym okiem (szczególnie w budowie rostrum), nachodzi mnie chęć nabycia mikroskopu. Fajnie by było wziąć pod lub robale i porównać osobiście detale krewetek Caridina Serrata, a Caridina cantonensis.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krewetki trafiły do zbiornika OW 35l, podłoże ENVI, przewodność ok.330us, PH<6, KH0, GH7, filtracja Aquael Circulator 500 + gąbka oraz E-Jet 102, rośliny: rogatek, microsorium Pteropus, mchy: Peacock, Willow gigantea, ozdoby: korzeń i kokosy

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Cz 11 sty, 2018 23:12

Uzupełniając powyższe. Jako, że tekst był pisany wczoraj zostawiłem go w oryginalnej wersji. Dzisiaj się dowiedziałem, że BT mają geny niebieskie lub pomarańczowe więc te kolory rostrum i ogona nie są niczym niepokojącym. (To tak marginesie :-P )
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » So 13 sty, 2018 15:12

Czołem :-P

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » N 14 sty, 2018 09:21

[BT5] Zewnętrzny pigment - 14.01.2018

Kilka dni temu zastanawiałem się czemu nowo nabyte Tigery mają pomarańczowe części ciała (ogon, rostrum). Dość szybko z wyjaśnieniem tej zagadki przyszedł mi Rafał "Kumak" Maciaszek. Dzięki swej uprzejmości wyraził on zgodę na publikacje poniższej treści oraz zamieszczenie zdjęcia dotyczącego tego zagadnienia. Za równo tekst jak i zdjęcie są autorstwa Kumaka. By czasem czegoś nie pomieszać, tekst został przyklejony w oryginalnej pisowni.

Blue Tiger z pomaranczowymi oczami to Black (rasa) Tiger (odmiana) BLC (pigment zewnwrrzny) OE (oczy)
BLC - blue
ORC - pomaranczowy
tam na fotce jest jeszcze Golden gene
Golden to rozcienczona pomarancz - wynika z wieloletniego chowu wsobnego krewetek
normalnie bylyby takie jak Tangerine Tiger


Obrazek

BLC i ORC
niebieska lub pomaranczowa kutykula
Oznakowanie plakatów:
np. Blue Tiger = Black (czarna rasa) Tiger (odmiany Tiger) OE (oczy pomarańczowe / orange eyes) BLC (niebieska kutykula), czyli Black Tiger OE BLC
np. Super Tiger = Black (czarna rasa) Tiger (odmiany Tiger) ORC (pomarańczowa kutykula), czyli Black Tiger ORC
np. Black Tiger BT0 = Black (czarna rasa) Tiger (odmiany Tiger) BT1 (gradacja 1 dla BT ) OE (orange eye) BLC (niebieska kutykula ), czyli Black Tiger BT1 OE BLC
Na niektórych plakatach występuje jeszcze inne określenie dla ubarwienia kutykuli (np. Blue Gene = niebieska kutykula).
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Śr 17 sty, 2018 22:32

Black, Red and Blue - rodzina prawie w komplecie :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez Raffy » Śr 17 sty, 2018 22:40

Nooo... :-) :-) :-)

I jakieś dalsze plany co do kolejnych tigerów? :-D Widziałeś plakat który oferowali na cele charakterywne? Nie wiedziałem, że takie tigery istnieją... :shock:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Cz 18 sty, 2018 08:34

Obrazek

Jeśli o mowa o tych powyżej to nawet brałem udział w aukcji ale powyżej 200zł wymiękłem :-P . Akurat na dzień przed pojawieniem się plakatów rozmawiałem z Rafałem Maciaszkiem. To są normalne Tigery, o rożnym pigmencie zewnętrznym (orange lub blue), który jest nazywany na plakatach 'GENE". Jeśli do tego dodamy również gradacje jak i OE, no to uzbiera się ich trochę :-).

Jakie moje plany?
Dzisiaj zalewam ostatni wolny baniak na Adzie pod c. Trifasciata lub Paracaridne meridionalis. Zachwyca mnie różnorodność wielu wariantów kolorystycznych jak i wzorów jakie są np. paracaridn (camouflage tiger, wzory paskowe lub tigerowe).

Kolejne baniaki dopiero po wakacjach myślę stawiać, a do tego czasu chciałabym:
- odbudować stado moich PRL (pierwsze moje robale - wyłącznie klasa S/SS,) Obecnie kilku wybrańców jest w nowym baniaczku. W drugim akwarium, w którym jeszcze kilkadziesiąt sztuk zostało... pogodziłem się z ich stratą,
- doczekać się pierwszego potomstwa hybryd Bee&Tiger,
- powiększyć stado DBT (póki co tylko 3 maluchy na raz widziałem i chyba nie ma ich za dużo)
- cieszyć oko krewetkami i cierpliwie czekać na pierwsze jajka nowo nabytych robali ;-)

Obecnie tylko OEBT jajczą (chociaż mniej niż przed zimą) . U pozostałych robali cisza. Na razie się tym nie martwię bo okres zimowy i to może dlatego. Czekam na wiosnę.
Do tego małego akwarium 10l to chyba będę zsyłał OEBT o maści białej, żółtej i jasnoniebiskiej. Tak jak wcześniej planowałem powoli czyszczę tę stajnie Augiasza ;-)

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez macieks » Pt 19 sty, 2018 17:34

ciekawy projekt ;-)
macieks
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 582
Dołączył(a): So 07 lip, 2012 15:14
Lokalizacja: w-wa/ursynów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez cthulhu » Wt 30 sty, 2018 21:14

Kilka fotek z cyklu "...i nie ma lipy" w przerwie między pisaniem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
cthulhu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 532
Dołączył(a): N 06 gru, 2015 08:52
Lokalizacja: Tarnów

Re: Shrimproom by cthulhu

Postprzez drink20 » Śr 31 sty, 2018 09:46

Świetne te tigery :-) Ja dopiero zaczynam na nowo z nimi :-) DBT żyją i mają młode więc tym razem może to "pójdzie" :mrgreen:
Avatar użytkownika
drink20
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 701
Dołączył(a): Pn 17 maja, 2010 13:34
Lokalizacja: Nowy Targ/Krempachy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron