Akwaria u Krewety...

Podwodne pola dzikiej roślinności i żarłocznych zjadaczy alg ;-)
Nasze domowe ogrody krewetkowe.

Moderator: =Fresz=

Re: Akwaria u Krewety...

Postprzez Mr.Kreweta » N 16 wrz, 2018 08:18

Dzisiaj o oświetleniu pomarudzę... Z czasem okazało się że fabryczne świetlówki Aquaela które są wkładane do pokryw na akwaria to mała tragedia w sumie, o ile są te same w belkach nad szybą to jest w porządku, niestety sytuacja diametralnie zmienia się kiedy są pod pokrywą zaraz nad lustrem wody, efektem jest prześwietlony środek zbiornika, palone rośliny i glony, a boki ciemne niedoświetlone itd. komedią już jest pokrywa szer. 100 cm a w środku dwie świetlówki o szer. 70 cm... których nawet nie da się rozsunąć bo uchwyty są za szeroko... Tak czy siak poszukałem i zrobiłem oświetlenie sam tak jak trzeba")

Diody: Taśma sztywna LED 8520,1 M.72LED. IP20. 22W 6500k 8500k ( na aliexpresie połowę taniej)

Wersja ekonomiczna, diody ( 0,5 mb, 3,5 zł Ali), koszulka transparentna (1mb 2 zł), zasilacz 2A (7zł Ali) ściemniacz, 1,5 A ( 3 zł Ali )

Obrazek

Obrazek

koszulki zgrzane opalarką, końce zalane klejem na gorąco

Obrazek

pod pokrywą na taśmie klejącej i oblane klejem na gorąco

Obrazek

Wersja na bogato, tuby plastykowe z allegro 2 mb 18 zł, zatyczki po 2,5 zł, zasilacz wspólny 5A ( 17 zł allegro), ściemniacz 5A (7 zł Ali)
jedna świetlówka 90 cm z zasilaczem i ściemniaczem wyszła gdzieś pod 30 zeta jedna przy czterech razem. Tu na fotce jeszcze jest taśma 10000K i pasek diod plant, ten robi za oświetlenie nocne.

Obrazek

Wersja kombinowana, ścinki z tub, zatyczki z korka po szampanie ( na fotce jeszcze oryginalne ) i listwa w koszulce

Obrazek

Wersja "mini" belka na szybę

Obrazek

Zasilacze nawet znalazłem na allegro w tej samej cenie co na aliexp... a dużo lepiej wykonane, z lewej alegro, z prawej china

Obrazek

ściemniacze z ali, z płynną regulacją 5A z lewej, i stopniowy 1.5 A z prawej

Obrazek

Podsumowując, te taśmy w koszulkach transparentnych są prze idealne pod pokrywę, ich temperatura nie przepala koszulek, są tanie i szybkie w produkcji") Kabelki i złączki miałem wprawdzie swoje w śmieciach, ale jak trzeba kupić to kabelek złotówkę za metr wtyczki po złotówce na ali...
Obrazek
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej

Postprzez jacek_lu » Pn 17 wrz, 2018 22:35

nieźle to wygląda. nad tymi tubami sam się zastanawiałem, mam żarówki dość wysoko nad akwariami i tylko 6w. gdzieniegdzie dołożyłem 7w i jest troche lepiej. z drugiej strony nie chce za mocno świecić, na tym co mam mech i tak rośnie bardzo ładnie.

Reasumując, świetna robota :)
jacek_lu
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 18 wrz, 2018 15:37

Dzięki, jak na razie trzeci miesiąc działa, w sumie dałem więcej diód niż trzeba, za to w końcu całe akwa mam oświetlone w każdym miejscu, i tu sprawdza się ściemniacz...

Od razu fotki Camouflage Tigerzycy, drugi raz jajczy i inny odcień znów złapała, dla mnie bajerka")

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Mr.Kreweta

Postprzez jacek_lu » Pt 21 wrz, 2018 09:14

fakt, bajera :D ja już miejsca nie mam na nic "nowego".
jacek_lu
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez =Fresz= » Pt 21 wrz, 2018 09:16

jacek_lu napisał(a):fakt, bajera :D ja już miejsca nie mam na nic "nowego".

Jak się popieści to się wincyj zmieści :-P
=Fresz=
Moderator

Postprzez jacek_lu » Pt 21 wrz, 2018 09:23

ostatnio mi tak kumpel z roboty mówił :lol:
nie chcę na samą górę stawiać baniek bo będzie to mało komfortowe i do obserwacji i do obchodzenia :P
jacek_lu
Rasowy Maniak Krewetkowy

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 21 wrz, 2018 15:46

Przy akwariach na poziomie stóp nieco lepiej, miękki dywanik, można się położyć i poobserwować")
Obrazek
Mr.Kreweta

Poprzednia strona

Powrót do PREZENTUJEMY KREWETKARIA