Aquaszut Cube

Moderator: =Fresz=

Aquaszut Cube

Postprzez Czeresniak » Wt 12 lip, 2011 18:09

Witam. Podpytywałem trochę na czacie ale nic konkretnego się nie dowiedziałem.
Posiadam zestaw akwariowy CUBE (AquaSzut). W zestawie był moduł oświetleniowy 11W taki jak na rysunku przyczepiony od spodu belki pokrywy.
Obrazek
Chciałbym zwiększyć nieco oświetlenie i wpadłem na pomysł by zamiast tego modułu 11W z obudowy Aquaszut'a przykręcić obudowę ze świetlówkami z lampki oświetleniowej 2x11W Decolight DUO PLANT firmy Aquael'a.
Pytanie czy obudowę z lampki da się jakoś przewiercić i przyczepić wkrętami tak jak było to przyczepione fabrycznie w przypadku Aquaszut'a
Czy obudowa lampki Aquael'a będzie znacząco wystawać po bokach tej belki podtrzymującej? Jak ktoś posiada tę lampkę duo, to prosił bym o podanie szerokości, długości i głębokości tej obudowy lampki. Odmierzę czy będzie w ogóle możliwe włożenie jej do tej kostki.
Czy ta lampka mocno się grzeje? Nie chcę podnosić temperatury niepotrzebnie.

Cały zestaw wraz z zaczerpniętym zdjęciem jest tu:


Zestaw Cube

Dziękować za zainteresowanie i pomoc.
Czeresniak
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 16:42

Postprzez fotoman » Pt 22 lip, 2011 18:29

W zasadzie na czacie odpowiedziałem Ci na wszystkie pytania, dokupujesz sam moduł plant http://allegro.pl/modul-ecolight-plant- ... 26555.html, idziesz kupujesz folię srebrną w sklepie budowlanym za 5 zł, wyklejasz pokrywę, idziesz do pierwszej z brzegu firmy reklamowej, prosisz o odpad spienionego pcw 10x5cm, przykręcasz moduł do pcw, całość przykręcasz do pokrywy i gotowe. Nie wiem jak Ci to prościej wytłumaczyć.

Ponownie powtarzam, skoro masz za dużo kasy, możesz kupić całą lampkę decolight duo i wkręcić robiąc w obudowie lampy dziurki, ale po co ?
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Postprzez Czeresniak » Pt 22 lip, 2011 19:19

Dzięki wielkie. Zrobiłem tak jak mówisz i kupiłem moduł. Po odkręceniu tego fabrycznego mam tam 2 dziurki na wkręty. Mam zamiar przykręcić oba moduły, każdy na 1 śrubkę; chyba wytrzyma. Odbłyśnik fabryczny idzie w odstawkę chociaż drugi taki ułatwił by znacznie przyczepienie. (nigdzie nie można takiego samego dostać, nawet na szrocie ;) )

Napotkałem też pewne problemy. Byłem w Castoramie, LerłanMerle(jakoś tak się pisze), Obi i paru innych mniejszych i nigdzie nie mają, nie słyszeli nie wiedzą nic o takich foliach ;) Jakaś podpowiedź?
Oglądałem tą lampkę i w sumie od samego modułu różni się tandetnym plastikiem i (jak dla mnie) niepotrzebnym uchwytem do krawędzi.
PS. link nie działa ;)
Ostatnio edytowano Pt 22 lip, 2011 19:21 przez Czeresniak, łącznie edytowano 1 raz
Czeresniak
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 16:42

Postprzez =Fresz= » Pt 22 lip, 2011 21:27

Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez wielebny » Pt 22 lip, 2011 21:41

Od biedy mozesz wziasc folie aluminiową:P
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez Czeresniak » Pt 22 lip, 2011 21:51

A mieli mieli, tylko ja myślałem o czymś bardziej lustropodobnym. Folią aluminiową już dawno temu oblepiłem ale ona jakaś taka matowa się robi... i ciemnieje.
Jutro przejdę się do firmy od reklam, ponoć mają takie cuda do oklejania tylko że w dużym formacie i cholernie drogo.

BTW Wziąć a nie wziąść, bo nie mówisz Braść tylko brać ;)
Czeresniak
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn 27 cze, 2011 16:42

Postprzez wielebny » Pt 22 lip, 2011 21:52

Czeresniak napisał(a):
BTW Wziąć a nie wziąść, bo nie mówisz Braść tylko brać ;)

Oj przepraszam
wielebny
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 161
Dołączył(a): Wt 13 paź, 2009 19:47
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz

Postprzez fotoman » Pt 22 lip, 2011 22:35

Ja pisałem o takiej taśmie
http://allegro.pl/tasma-aluminiowa-meta ... 98253.html
u siebie kupowałem po 5 zł za rolkę jak na w/w aukcji.
Miejsce zakupu: Kenpol z grupy "Składy budowlane".
Nie widziałem czegoś takiego w żadnym Nomi, castoramie itp.
Radzę szukać bardzie w małych sklepikach, lub właśnie w składach budowlanych.
Taśma jest jak lusterko, a do tego tania jak barszcz i nawet nie czyszcząc tylko nalepiając nową co miesiąc, rolka starczy Ci na rok.
fotoman
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pn 12 kwi, 2010 12:01
Lokalizacja: Piotrków Tryb.


Powrót do OŚWIETLENIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości