Filtr - SunSun LW 603b

Moderator: =Fresz=

Filtr - SunSun LW 603b

Postprzez InneCzasy » Cz 20 sty, 2022 14:03

Witam.
Postanowiłem w pracy postawić sobie jakiś zbiorniczek. Początkowo miała być to mała kostka na same krewetki, których jeszcze nigdy nie hodowałem. Koncepcja się trochę zmieniła i wygospodarowałem miejsce na 72l akwarium, do którego poza krewetkami chciałbym wpuścić jakieś drobne ryby.
Chodziła mi po głowie filtracja hamburska lub kaskada, ale ostatecznie wybór padł na kubełek Sunsun 603b. W jaki sposób zabezpieczyć wlot do filtra, by małe krewetki nie kończyły w nim swego żywota? Przy okazji, może ktoś ma doświadczenie z tym chińskim filtrem i może coś więcej powiedzieć jak sprawdza się on w rzeczywistości. Opinie ma bardzo pozytywne, a na forum zbyt wiele nie znalazłem.
Z góry dzięki za każde słowo! Pozdrawiam!
Pozdrawiam Łukasz!
InneCzasy
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 20 sty, 2022 13:46

Re: Filtr - SunSun LW 603b

Postprzez Pawel M » Cz 20 sty, 2022 16:52

na wlocie zamontuj drobniutką gąbkę
można kupić bez problemu na alledrogo gęstość 45 PPI

przy okazji to dodatkowy filtr biologiczny - nie żałuj na wielkości
ja kupuję czarną i wstawiam gdzieś w rogu by nie psuć estetyki zbiornika

trzeba ją co jakiś czas (ja to robię raz w miesiącu) płukać w spuszczanej z akwa wodzie
najlepiej przy podmiance - będziesz spuszczał to wiadro czy półtora (przy takim litrażu nie więcej na pewno) by podmienić na świeżynkę to zanim wylejesz z wiadra do klopa - przepłucz porządnie gąbkę i tyle :)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości