1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Moderator: =Fresz=

1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez tomekgrobosz » Cz 02 mar, 2017 11:10

Witam, od 3 miesięcy szperam i latam po Waszym forum dzisiaj przyszedł czas na rejestrację bo mam zagwozdkę, a wujek google nie chce mi pomóc :)

Mam akwarium o rozmiarach 60x30x30 OW, w grudniu startowałem zbiornik, kupiłem filtr JBL 901E, pod węża podłączyłem grzałkę przepływową marki Hydor. W maju przeprowadzam się na swoje nowe mieszkanie i marzy mi się ogólnie aby stworzyć taki mały regał na którym będę mógł postawić na przykład 6 kostek 30x30 :) pytanie moje brzmi czy jest to technicznie możliwe, aby filtr JBL901E obsłużył te kostki ? Teoretycznie nadaje się do akwarium o pojemności 90-300L, biorąc pod uwagę że kostka ma 30 L x 6 szt. daje nam to 180 litrów, czy stosując jakieś rozgałęźniki ma to prawo bytu ?

Proszę nie nabijajcie się z mojego pomysłu, jestem w tym nowy i cały czas się uczę, slang jakim operujecie w sieci i na różnych forach przyprawia mnie o dreszcze :) Może i dlatego nie potrafię sam znaleźć odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie, a pytań mam sporo, pytanie tylko czy ktoś się zmusi mi pomóc :) Cholernie spodobały mi się te krewetki, pomimo tego że na start miała to być tylko zabawa i rozgrzewka , a na nowym mieszaniu miał stać większy zbiornik z rybkami, nawet moja kobieta jest zachwycona tymi stworzonkami :) Problem w tym że trzymam trzy gatunki i zaczynają się z sobą mieszać :D

Nie chcę prowadzić hodowli bo nie w to celuje, regał ma spełniać funkcję ozdobną :) taki miły dodatek do salonu :) Dlatego niezbyt uśmiecha mi się ładować do każdego jednego zbiorniczka filtr gąbkowy :)

Będę wdzięczny za każdą Waszą radę !
tomekgrobosz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2017 10:38

Re: 1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez marcin » Cz 02 mar, 2017 16:06

Jest to mozliwe jedynie w przypadku kiedy wszystkie kostki bylyby polaczone przelewowo w jakis sposób, w przeciwnym wypadku nie ma to racji bytu. Lateiej wykonacbgdyby byly na jednym poziomie

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
marcin
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 117
Dołączył(a): Pt 10 cze, 2011 14:51
Lokalizacja: Kraków

Re: 1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez Pawel M » Cz 02 mar, 2017 17:53

bez wiercenia w akwariach i łączenia ich nie ma szans - do tego musiałby stać na jednej wysokości
raczej nie widzę tego

proponowałbym porządny napowietrzacz - lub pompę tłoczącą powietrze (nie wiem jak się fachowo nazywa) rozdzielacz i e-jety do każdej bańki
wężyki rozprowadzisz że będą mało widoczne a z jednego urządzenia zasilisz na spokojnie 6 kostek
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: 1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez tomekgrobosz » Cz 02 mar, 2017 18:03

Okej, zrozumiałem :) szkoda :(

Co proponujecie aby taki regał pełnił walory ozdobne ? Nie wyobrażam sobie filtra gąbkowego w każdej tak małej kostce :) Jakieś pomysły ? i Błagam Panowie po Polsku :)
tomekgrobosz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2017 10:38

Re: 1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez Agacianka1 » Cz 02 mar, 2017 18:53

czemu niewyobrazasz sobie gąbkowych filtrów? montujesz napowietrzacz i filtry gąbkowe za grosze - pobór mocy znikomy, minus to dosc glosna praca pompki

innym rozwiazaniem to w kazdym akwarium filtr wewnetrzny np pat mini

ewentualnie akwarium dzielone szyba, z tyłu miejsce na gąbke i 1 filtr wewnetrzny na 2 akwaria Obrazek cos takiego

z tym zewnetrznym filtrem bym niekombinowal na kilka baniakow, nie dosc ze niezbyt łatwo było by ci to wszystko pomontowac tak aby byl rownomierny przeplyw wody to przy nieumiejetnej ,,zabawie,, w takie cos mozesz miec mala powodz w domu :)

powyzsze rozwiazania nie sa zbyt droga inwestycja i sie sprawdzaja, moze koledzy jeszcze cos podpowiedza co do innych sposobow
Agacianka1
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2016 13:24

Re: 1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez tomekgrobosz » Cz 02 mar, 2017 19:32

Hałas to akurat rzecz na którą zwracam uwagę :) Dlaczego nie gąbkowe ? Po prostu nie podoba mi się estetyka takiego rozwiązania :( Gdzieś widziałem na YouTube jeszcze taką opcję jak facet w rogu akwarium montował stelaż i na gąbkę wrzucał mech, za mchem działał sobie filterek i nie ukrywam że to wyglądało ładnie, zastanawia mnie fakt jak czyścił tą gąbkę ;/ ogólnie mieszkanie do odbioru za 2 miesiące i sporo spraw na głowie :( kobieta co chwile coś zmienia i z tym tematem stoję w miejscu ;/ Przede wszystkim stawiam na estetykę rozwiązania oraz ciszę, kilka decybeli jest akceptowalne :) ale bez przesady :)
tomekgrobosz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2017 10:38

Re: 1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez Pawel M » Cz 02 mar, 2017 19:54

mnie też gąbka nie podchodzi więc ejety nie wchodzą w grę ale...... hałas jeszcze bardziej

wykombinowałem że kupię równą kwadratową gąbkę np 20x10x10 i ją lub 15x8x8 (ogólnie tą większą zawsze można przyciąć) umieszczę ją idealnie w narożniku (może nawet wkleję kawałek szkła by się nie ruszyła) na to małą głowicę do ruchu wody i napowietrzenia i tyle

cisza i spokój w sypialni (już miałem brzęczące akwarium tam) i w miarę estetyczny wygląd

gąbka ciemna - czarna gęsta - PPI 45. Przed nią posadzę coś wyższego by ją trochę przysłonić. Plan jest dobry a jak wyjdzie zobaczymy niebawem ;-)


edit.
się rozpisałem a to miało być do 6 akwariów - sorki za wywód nie na temat ;-)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: 1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez tomekgrobosz » Cz 02 mar, 2017 20:07

Spokojnie, każda rada się przyda, narazie jestem na etapie planowania :) zastanawiam się czy postawić 6 kostek 30x30 czy 4 większe 60x30 :) Gdyby zabrać sięza szkiełka większe można właśnie pomyśleć o takim filterku jak pisałeś że schowam go w rogu :) jak go dobrze obsadzić mchami może fajnie wyglądać :)
tomekgrobosz
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Cz 02 mar, 2017 10:38

Re: 1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez CryMore » Pt 03 mar, 2017 01:33

Atman Hp4000 napedza mi filtrację w 9 zbiornikach, słychać bulgotanie a nie pompę. Kto był jest w szoku, że tak cicho pracuje.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: 1 Filtr 2 i więcej zbiorniczków ?

Postprzez Kamciu » Pn 13 mar, 2017 18:04

Również posiadam tego atmana co Crymore i potwierdzam, że słychać tylko bąbelki. Sama pompa pracuje bardzo cicho.
Kamciu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz 07 sty, 2016 12:24
Lokalizacja: Toruń


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości