Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Moderator: =Fresz=

Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez Sttigg » Śr 17 kwi, 2019 23:24

Witam wszystkich krewetkarzy :D Dopiero zaczynam swoją przygodę z krewetkami, dużo pomaga mi znajomy i z jego pomocą myślę, że dam sobie radę ze wszystkimi zagadnieniami oprócz jednego. Otóż mam taką przypadłość, że nie mogę zasnąć przy szumie czy innych dźwiękach (może przez pustkę między uszami coś mi rezonuje, nie wiem :P ). Do tego stopnia, że na noc muszę wypinać głośniki z prądu bo buczą, a zegar został wyrzucony bo za głośno tykał :P I tu moje pytanie do Was, może ktoś z was też bardzo na to zwraca uwagę i może polecić jakiś bardzo cichy filtr do akwarium? Co prawda akwarium nie będę miał przy samej głowie, ale ze 2 metry od niej, więc wciąż dość blisko. Akwa będzie mieć oszałamiające 15l, choć być może w przyszłości kupię coś większego (30-40l). Przeszukałem pół internetu, bardzo dużo postów było dość starych przez co nieaktualnych (np. polecane filtry nie są już w sprzedaży, bądź mogły wyjść w międzyczasie lepsze), lub są do akwariów o wiele większym litrażu i większej cenie niż mam zamiar przeznaczyć na całe krewetkarium :D Jeśli ma to jakieś znaczenie, to zamierzam zająć się krewetkami Red Cherry i jakimiś nieinwazyjnymi ślimakami (ew. gdybym nie spowodował mikrokatastrofy ekologicznej w moim zbiorniczku, myślałem o jakimś drugim prostym gatunku, może Yellow albo White Pearl). Bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi i z góry za nie pięknie dziękuję :D
Sttigg
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 17 kwi, 2019 22:58

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez jklak » Pt 19 kwi, 2019 16:18

Pat mini, wywalasz bąbelki i masz cicho. Ustaw tak żeby nie było pralki i wywal oryginalna gąbkę bo jest za mała i wciąga maluchy.
jklak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt 08 lut, 2019 19:15

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez jklak » Pt 19 kwi, 2019 16:21

Swoją drogą to śpię przy pompie napowietrzającej i mi to nie przeszkadza ale może jestem już pół głuchy ;-)
jklak
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt 08 lut, 2019 19:15

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez Sttigg » So 20 kwi, 2019 17:43

Dzięki za radę, ale przyznam, że zdążyłem już wybrać Aqua Nova NF-300 :D Ponoć bardzo cichy, a dodatkowym plusem jest to, że zajmuje mniej miejsca w akwarium, co przy takim małym litrażu jak u mnie ma znaczenie :P Jak dotrze to dam znać jak się sprawuje
Sttigg
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 17 kwi, 2019 22:58

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez Mateusz10251986 » So 20 kwi, 2019 18:18

I tak bedziesz musial zalozyc gabke na wlot by malych robakow nie wciagalo i nie wydaje mi sie by kaskada ta byla cicha albo nie buczala nie wiem zawsze i wszedzie uzywam pata mini z mega gabka nigdy medium filtracyjnego nie za malo w krewetkarium takie moje zdanie ale sam sie przekonasz.
Avatar użytkownika
Mateusz10251986
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 227
Dołączył(a): N 16 gru, 2018 15:50
Lokalizacja: Lubań

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez Pawel M » So 20 kwi, 2019 20:47

miałem kaskady i żadna nie była cicha - wirniki buczą ale to najmniejszy problem bo woda spadając po prostu chlupie
i jakbyś tego nie ustawił, zawsze będzie chlupanie jakbyś kran odkręcił w łazience

chlapanie + buczenie nie pomaga w spaniu, przerabiałem temat w sypialni
tak więc kaskady do sypialni odradzam, wszelkie brzeczyki i napowietrzacze także - bo choć producent pisze że mega ciche wcale tak nie jest

koledzy wyżej pisali pat mini - i to jest dobry patent, także cirkulator 500 świetnie daje radę i jest niesłyszalny, małe zanurzeniowe głowice z reguły wszystkie są bezgłośne choć nie wszystkie. Powyższe dwie mogę polecić bo je sprawdzałem - teraz jadę na cirkulaorze i po 2 latach nadal jest niesłyszalny

pytałeś o rady a zrobiłeś po swojemu i wkrótce pożałujesz tej decyzji :-P

co do gąbek to tak czy siak na wlocie każdego filtra musisz mieć gęstą gąbkę z przyczyn wiadomych - nie przeskoczysz tego
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez Sttigg » Pn 22 kwi, 2019 11:07

Okej, to spróbuję z tym pat mini, po prostu wcześniej znalazłem kilka opinii, że jednak wcale taki cichy nie jest, ale może ktoś go ustawić nie umiał. Niestety sporo sprzecznych informacji znajduję :P Co do gąbek na wlocie filtra to wiem :)
Sttigg
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 17 kwi, 2019 22:58

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez Sttigg » So 11 maja, 2019 13:33

No więc Pat mini już działa u mnie od paru tygodni i najpierw przestraszyłem się, że jest strasznie głośny. Poobracałem go pod wodą, żeby zgubił powietrze i stał się dużo cichszy, ale po przymocowaniu do ścianki akwarium wprawiał w rezonans całe biurko (mimo, że miałem podkładkę pod akwarium)... W ciągu dnia nie było to bardzo słyszalne, ale pierwszej nocy musiałem go odłączyć. Zacząłem kombinować jak ten efekt zniwelować, bo oprócz tego, że nie dało się przy nim spać, to mi całe biurko drżało i robiąc coś na komputerze i trzymając ręce na klawiaturze i myszce aż mi ręce drżały xd Ostatecznie udało mi się zrobić tak, że nic nie drży, a filtr jest niemal niesłyszalny i można przy nim bez problemu spać. Mianowicie dynda sobie na kabelku. Kabelek jest przyklejony do małego wyciętego kawałka podkładki pod akwarium, który jest przyklejony do ścianki akwarium. Dzięki temu nie przenosi żadnych drgań. Żeby filtr się nie przemieszczał od dołu gąbka filtra po prostu opiera się o podłoże. Tak więc gdyby się ktoś kiedyś tak jak ja zastanawiał, jaki filtr brać, to mogę polecić tego Pat mini, tylko trzeba pokombinować z montażem :) Tylko ciąg ma dość słaby, mógłby bardziej mącić taflę wody
Sttigg
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 17 kwi, 2019 22:58

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez Aga » So 11 maja, 2019 13:41

A masz dobrze ustawioną regulację ? W 15 l to on powinien robić tornado.
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez Sttigg » Cz 16 maja, 2019 16:01

Z tego co zauważyłem, to ma tylko dwa tryby, mam ustawiony ten mocniejszy (przełącznik maksymalnie do góry ustawiony).
Sttigg
Potencjalny Maniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 17 kwi, 2019 22:58

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez jacek_lu » Pn 27 maja, 2019 06:57

mam 7 patów i żaden nie wprawia w rezonans biurka ;p "coś poszło nie tak" z montażem.
Regulacje posiada, suwakiem góra dół i tyle.
Maksymalnie do góry to w 15l akwa, chyba wode by wylewał, zależy gdzie go umiejscowiłeś, ale na bank jest tam pralka, a wystarczy delikatny ruch tafli.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Bardzo cichy/niesłyszalny filtr do 15l krewetkarium

Postprzez wilczek_ » Wt 24 mar, 2020 11:35

Hej ja używam Aquael Filtr Versamax Fzn-1 i nie zgodzę się z opinią że kaskady hałasują ten model jest bezgłośny wirnika nie słychać a co do spadającej wody to wystarczy dać więcej wody żeby spad był zanurzony i odgłosy plumkania wody nie ma. Tego filtra nie zamienił bym na nic innego w 30 litrowych baniakach sprawdza się.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości