Napowietrzanie krewetkari

Moderator: =Fresz=

Napowietrzanie krewetkari

Postprzez Mieciu121 » Pn 29 lip, 2019 14:41

Witam bardzo serdecznie

Chciałem się was poradzić czy ten zestaw da radę. Otóż chcę sobie zrobić regał z 6 akwariami z czego 3x to 19l i kostki 3x 30l . Czy u-jet 3 i cornet jet 03 będą napowietrzane oxyboost 150 dadzą sobie radę w krewetkariach gdzie docelowo będą caridiny i neocaridiny ? Ewentualnie jakie napowietrzacze polecacie zamiast oxyboost?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Napowietrzanie krewetkari

Postprzez Pawel M » Pn 29 lip, 2019 18:13

nie da rady ten filterek z 6 gąbkami
pomysł jak najbardziej zda egzamin - sam napędzam regał z 9 zbiornikami za pomocą napowietrzacza i corner jetów (są estetyczniejsze niż u-jety)

ale żeby porządnie działały potrzebujesz porządnej dawki powietrza - to co chcesz zamontować będzie zdecydowanie za małe
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Napowietrzanie krewetkari

Postprzez Mieciu121 » Pn 29 lip, 2019 20:16

Pawel M napisał(a):nie da rady ten filterek z 6 gąbkami
pomysł jak najbardziej zda egzamin - sam napędzam regał z 9 zbiornikami za pomocą napowietrzacza i corner jetów (są estetyczniejsze niż u-jety)

ale żeby porządnie działały potrzebujesz porządnej dawki powietrza - to co chcesz zamontować będzie zdecydowanie za małe


Estetyczniejsze owszem ale czy bardziej funkcjonalne pod względem biologicznym ?

Porządnej dawki czyli pewnie pasowałoby kupić napowietrzacz o wydajności 300l/h + ? ( bierze się to z zależności 3x 30l = 90l a napowietrzacz pasowałoby aby ,,przeleciał,, kilku krotnie łączny litraż ? )

jeden napowietrzacz obsługuje ci az 9 zbiorników jakim cudem ? Wiem że są napowietrzacze co mają 2 wyjścia z powietrzem i z nich można wyjść max na 6 gąbek ( używając do tego celu czwórników)
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Napowietrzanie krewetkari

Postprzez Pawel M » Pn 29 lip, 2019 22:44

mam największe gąbki jakie są dostępne więc jest i estetycznie i funkcjonalnie

6 zbiorników to ledwo mi ogarniał napowietrzacz z 4 wyjściami i wydajnością 550 l/h (mogę odsprzedać bo lezy w szafie i kurz zbiera)
teraz mam NAPOWIETRZACZ O WYDAJNOŚCI 2100 l/h i powiem Ci że nadwyżki mocy to za wielkiej nie mam - jeszcze ze 2 może 3 zbiorniki bym podłączył

ma tylko jedno wyjcie z tej maszynki i w tej chwili rozdzielone na 10 i daje radę więc nie wiem czemu piszesz że z 2 wyjść można tylko na 6 rozdzielić
możesz i na 20 jak chcesz i pomyślisz, nie mam w zbiornikach żadnych turbin cały wielki regał i jego okolica na jednym napowietrzaczu - zbiorniki od 39 do 160l.

co dalszej Twojej teorii że napowietrzacz coś tam przeleci to Ci napiszę że on nie pompuje wody tylko powietrze i totalnie źle się zabrałeś do liczenia


pytałeś o radę i chciałeś "jakby" podpowiedzi - chciałem pomóc to mnie próbujesz obcinać - PO CO PYTASZ JAK WIESZ LEPIEJ ????

ja tego nie wyssałem z palca tylko doświadczyłem w swojej długiej akwarystycznej zabawie

powodzenie i bez odbioru - nie chcesz mojej pomocy to nie będę podpowiadał i się spierał
polecam kupić to co zamierzasz i myślę że za chwile napiszesz post - to nie daje rady na co to wymienić, ale to już Twoja sprawa

ps - celowo nie podałem producentów - przekleiłem tylko specyfikacje z ich produktów
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Napowietrzanie krewetkari

Postprzez Mieciu121 » Wt 30 lip, 2019 06:51

Pawel M napisał(a):

pytałeś o radę i chciałeś "jakby" podpowiedzi - chciałem pomóc to mnie próbujesz obcinać - PO CO PYTASZ JAK WIESZ LEPIEJ ????

ja tego nie wyssałem z palca tylko doświadczyłem w swojej długiej akwarystycznej zabawie

powodzenie i bez odbioru - nie chcesz mojej pomocy to nie będę podpowiadał i się spierał
polecam kupić to co zamierzasz i myślę że za chwile napiszesz post - to nie daje rady na co to wymienić, ale to już Twoja sprawa

ps - celowo nie podałem producentów - przekleiłem tylko specyfikacje z ich produktów


Tak owszem i chciałem tej odpowiedzi . Nie podważam twojego doświadczenia i chęci pomocy - broń Boże ... Chciałem się tylko spytać czy dobrze rozumuję sposób dobierania napowietrzacza do litrażu krewetkarium . - wyszło trochę w dziwny sposób owszem bo zdaniem oznajmującym zamiast pytającym to fakt stąd mogłeś źle odebrać moje intencje
Ostatnio edytowano Wt 30 lip, 2019 06:55 przez Mieciu121, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Napowietrzanie krewetkari

Postprzez Pawel M » Wt 30 lip, 2019 09:23

spoko - nie ma sprawy
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Napowietrzanie krewetkari

Postprzez wilczek_ » Wt 24 mar, 2020 11:00

Daj oksydatory nawet jak nie będzie prądu napowietrzą wodę. :-)
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron