Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Moderator: =Fresz=

Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez wilczek_ » N 08 mar, 2020 08:55

Witam jak w temacie zastanawiam się żeby dać do kaskady albo sachem Matrix lub z qualdrop prime i hyper porę? Jakie macie doświadczenia z tymi mediami filtracyjne mi?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez Inc0gnit0 » N 08 mar, 2020 10:38

gąbka jest optymalnym medium do krewetkarium jest tania i wydajna
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez singleunitbox » N 08 mar, 2020 20:56

wilczek_ napisał(a):Witam jak w temacie zastanawiam się żeby dać do kaskady albo sachem Matrix lub z qualdrop prime i hyper porę? Jakie macie doświadczenia z tymi mediami filtracyjne mi?


Seachem Matrix - dobry i sprawdzony, od lat na rynku, w porównaniu do gąbki drogi, plus taki, iż wystarcza na lata, wystarczy przepłukać i do baniaka, nie ulega degradacji
singleunitbox
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Cz 15 mar, 2018 21:09

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez Pawel M » N 08 mar, 2020 20:57

to jest wilczek_ on musi sobie najpierw maksymalnie skomplikować, potem szukać pomocy a na koniec i tak zrobić po swojemu
inaczej niż zalecali ;-)

ot taki jego urok :-)

więc nie wyjeżdżajcie tutaj z jakimiś zwykłymi gąbkami - dajecie coś mega, super i w ten deseń - :-D
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez wilczek_ » Pn 09 mar, 2020 08:29

HEHE..... Pawełku M. cały czas się nabijasz..... to że Ty masz doświadczenie nie znaczy, że wszyscy je mają. Poza tym tego typu fora służą przekazywaniu informacji wymiany doświadczeń. Paweł M. w innym wątku prosiłem Cie o opisanie całej procedury krok po kroku jak zakładasz zbiornik na ADA Amazonia nie doczekałem się do dziś???? Skoro udzielasz się na forum pomuż mniej doświadczonym i opisz cały proces krok po kroku mowa o zakładaniu zbiornika na ADA Amazonia no chyba że to tajemna wiedza tylko dla wtajemniczonych. :cry:. Dziękuje za rady singleunitbox.
A jakie macie doświadczenia z Prime i Hyper por z Qualdropa??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez eXrat » Pn 09 mar, 2020 08:59

A mało filmów na YT z zakładania zbiorników na AA? Może jeszcze trzeba dać link?
Co do PrimePore, medium jak medium, cudów nie ma.
Mam wrażenie, że Matrix lepszy bo w zbiorniku gdzie mam Matrix, woda jest czyściejsza.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez wilczek_ » Pn 09 mar, 2020 12:04

Dziękuje za opinie eXrat.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 09 mar, 2020 12:37

wilczek, a zastanawiałeś się jak działają bakterie? Jak się namnażają, tworzą kolonię, tzw biofilm, jak na starej koloni tworzy się nowa, jak to się ma do ceramiki którą woda opływa, która ta ceramika po krótkim czasie jest szczelnie oblepiona, jaki to ma wpływ na jej kilometry kwadratowe powierzchni, i jak to się ma do gąbki o której Inco wspomniał, przez którą woda przepływa cały czas i która nie zalepia się w krótkim czasie??
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 09 mar, 2020 15:03

6lat bez restartu najstarsze moje akwarium hula a jak nie ma restartu to i hamburg ( kawał gabki )nie czyszczony tez 6lat (:
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez Pawel M » Pn 09 mar, 2020 19:21

wilczek_ napisał(a):HEHE..... Pawełku M. cały czas się nabijasz..... to że Ty masz doświadczenie nie znaczy, że wszyscy je mają. Poza tym tego typu fora służą przekazywaniu informacji wymiany doświadczeń. Paweł M. w innym wątku prosiłem Cie o opisanie całej procedury krok po kroku jak zakładasz zbiornik na ADA Amazonia nie doczekałem się do dziś???? Skoro udzielasz się na forum pomuż mniej doświadczonym i opisz cały proces krok po kroku mowa o zakładaniu zbiornika na ADA Amazonia no chyba że to tajemna wiedza tylko dla wtajemniczonych. :cry:. Dziękuje za rady singleunitbox.
A jakie macie doświadczenia z Prime i Hyper por z Qualdropa??


nie nabijam się - po prostu pisze jak jest
ja się nie urodziłem z doświadczeniem - zdobywałem je, czytałem, notowałem i słuchałem rad z czasem wypracowałem coś co działa i robię trochę po swojemu ale cały czas na bazie tych rad które kiedyś znalazłem i dopytałem

Czytam Twoje posty i trudne pytania i uważam że po takim czasie zabawy i po tylu podpowiedziach to powinno już u Ciebie hulać fajnie a nie hula, więc nie czytasz dokładnie, nie robisz jak ci radzą i ciągle masz problemy

Problem w tym że ja Ci podam gotowy przepis a Ty go troszkę poprawisz i coś tam zmienisz, potem znów coś nie wyjdzie i będziesz miał pretensje do mnie ewentualnie będziesz mnie zalewał PW. Druga sprawa że nie jesteś w stanie tego mojego przepisu wdrożyć w 100 % przynajmniej z kilku powodów........
- nie masz dostatecznie dużo "żywej" wody (ja mam 5 zbiorników i jak robię restart jednego to podbieram wodę z pozostałych 4 i przy restarcie mało co dolewam świeżynki RO - raczej bazuje na dojrzałej wodzie
-..................
-....................
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez wilczek_ » Wt 10 mar, 2020 07:39

Pawel M. Piszesz że słabo się u mnie kręci hmmmm...... nie wiem skąd takie stwierdzenie popełniłem sporo błędów na początku to fakt. Obecnie w baniaku mam to co naliczyłem 60 do 70 szt. młodych PRL red crystal to są młode których dochowałem się po ustabilizowaniu zbiornika po szeregu błędów które popełniłem, dodam że są to młode z z dwóch samców i trzech samic bo reszta stada niestety padła. Tak jak myślałem niby mamy sobie pomagać i ułatwiać sobie życie bo niby jest po to to forum......... ale Paweł M. nie zdradzi swojego sposobu jak płucze i jak stawia zbiornik na ADA Amazonia bo to wiedza tajemna dla wtajemniczonych. :-( Nie rób wymówek że coś zrobię źle że nie mam dojrzałej wody..... po prostu masz patent którym się nie dzielisz z innymi.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez Pawel M » Wt 10 mar, 2020 12:58

po 1 na forum opisywałem już ten proces - więc jak poszukasz to znajdziesz ale Tobie trzeba podać na talerzu
po 2 czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoim atutem kolego - nie chcę się spierać i wchodzić w jakieś dyskusje
po 3 jeśli Ci zbiornik poszedł i masz małe to po kiego grzyba to ruszasz - spokój, czas, cierpliwość i stabilność baniaka - tylko o to w tym chodzi

wiedza tajemna :) - ta wiedza tajemna jest w kilkunastu tematach na forum wystarczy odszukać i zanotować sobie potrzebne informacje
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Jakie medium filtracyjne będzie lepsze?

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 10 mar, 2020 18:37

Wilczek, moim zdaniem Paweł i tak delikatnie i z dużą wrażliwością, wielką empatią i wyrozumiałością Cię podsumował")p
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości