Filtr do 15l

Moderator: =Fresz=

Filtr do 15l

Postprzez Nohan » Pt 09 kwi, 2021 20:46

Hej.

Zastanawiam się nad filtrem do krewetkarium 13l, wymiary 30x18x24. Postawiłem na gąbkę podłączoną do napowietrzacza i kupiłem napowietrzacz sera air 110 plus i do tego gąbka narożnikowa happet corner jet 04. Jednak stwierdziłem, że gąbka jest o wiele za duża do takiego litrażu i teraz sam nie wiem co zrobić... Czy może zrezygnować z takiej gąbki i kupić jakąś inna? Co do samego napowietrzacza - czy taki jest okej i przede wszystkim - czy jest on cichy? Po podłączeniu wydaje się być okej, ale boje się, że na dłuższą metę będze męczyć, tym bardziej, że akwa jest w sypialni, a ja jestem z tych co nie tolerują hałasu podczas snu. ;-)
Nohan
Potencjalny Maniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): N 04 wrz, 2011 16:42

Re: Filtr do 15l

Postprzez pierre » So 10 kwi, 2021 21:15

Gąbka nie będzie za duża, nic się nie martw. Może ewentualnie baniaczek być za mały i to bym zmienił :-)
pierre
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 333
Dołączył(a): Śr 16 sty, 2013 14:20

Re: Filtr do 15l

Postprzez Mr.Kreweta » N 11 kwi, 2021 08:51

Corner 03 byłby w miarę, zawsze możesz rozebrać i obniżyć, ew, przyciąć gąbki, te pompki zawsze buczą, ale bardziej bąble powietrza słychać, super cichą pompkę ma aquael, oxyboost czy jakoś tak.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości