Wewnętrzny do 45l

Moderator: =Fresz=

Wewnętrzny do 45l

Postprzez Ślimaczkowa » Pn 25 sty, 2010 10:33

Potrzebuję waszej rady moi drodzy krewetkomanicy :oops: .Otóż w moim 45l akwarium (krewety+raczki+kiryski+bojownik) filtr po raz kolejny odmówił posłuszeństwa.Używałam w nim Aquaszuta SM 360 i Aquael fan mini(z małym tujuningiem w postaci dużej gąbki),niestety te po około miesiącu-dwóch pracy pomimo regularnego czyszczenie przestają zupełnie wywoływać ruch wody.Muszę kupić coś nowego bo już dość mam walczenia z filtrem(a brak ruchu wody powoduje przyduchę co kończy się sami wiecie jak :-( ).Filtr musi być wewnętrzny bo mam fabryczną pokrywę której nie mogę rozbebeszać.Będę wdzięczna za rady.
Ostatnio edytowano Pn 25 sty, 2010 10:36 przez Ślimaczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Adekm89 » Pn 25 sty, 2010 10:59

Wiesz, ja mimo wszystko, polecam aquael turbo filter 350, piszą że hałasuje, ale to nie prawda, ma gąbkę podczepianą pod zbiornik, z jakimś wkładem, ceramiką czy coś w tym stylu :)
Ja używam ich od samego początku :) i jestem zadowolony :)
Fan mini dla mnie to dosłownie śmieć:)
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez =Fresz= » Pn 25 sty, 2010 11:11

popieram turbo 350 jest niezły też go mam ;-)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Ślimaczkowa » Pn 25 sty, 2010 11:28

Turbo 350 jest na szczycie mojej listy(już ostatnio miałam go kupić,wygląda wiarygodnie).Fan mini sprwdza się dobrze w 26l i dla tego kupiłam go też do większego akwarium ale tu niestety jak już pisałam klapa.
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ślimaczkowa » Wt 26 sty, 2010 18:35

Kupiłam Turbo 350 ;-) .Mam nadzieję,że skończy się moja bitwa z filtrami w tym akwarium,wojny którą przypłaciłam życiem raczka i kiryska :evil: (w końcu turbo jest rzekomo nawet do 120l więc w 45 powinien dać radę i wywiązać sie dobrze z zadania)
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leszcz25 » Wt 26 sty, 2010 23:01

Adekm89 napisał(a):Fan mini dla mnie to dosłownie śmieć:)


Ja mam zupełnie odmienne uczucia ;)
Mam 2 szt. w krewetkarium i z założonym prefiltrem czyszczę je rzadziej niż co miesiąc. Jedyną ich wadą jest fakt, że zagracają akwarium...
Jako prefiltra używam zwykłej gąbki do kąpieli, która ma dość duże pory (podobne do oryginalnego wkładu).
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez Ślimaczkowa » Śr 27 sty, 2010 09:43

Ja jak już mówiłam w 26l jestem z tego filtra bardzo zadowolona,razem z nową gąbką(użyłam gęstej gąbki o małych oczkach)czyści wodę na kryształ i rzadko trzeba go czyścić.Natomiast w 45l przez miesiąc było wszystko ślicznie pięknie a potem skończyło się tak jak pisałam(podobnie było z resztą z Aquaszutem Supermini 360)
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Adekm89 » Śr 27 sty, 2010 20:25

Fan mini... A dla mnie to śmieć, przy większej ilości ryb tj. więcej pokarmu,a właściwie przetworzonego pokarmu :) szybko się zapycha... miałem 3 takie, 1-wszy i 3-ci po prostu przestały kręcić. jakby z zasilania były odłączone, a 2-gi brzęczał, żadne czyszczenia nie pomagały ani piłowania czy jakieś podkładki, odkąd mam ATF350 innych nie kupię, moja babcia do oczka używa 650, to jej go zabrałem, dałem gąbkę taką bardzo big i zasuwa że szok :)

miałem też fan2 i też przestał kręcić :)
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez leszcz25 » Śr 27 sty, 2010 22:07

No to nieźle się naciąłeś na tych filterkach. Mam 4 Aquaele i wszystie śmigaja bezproblemowo ;) (Chyba, że akurat ja trafiłem na dobre modele).

Adekm89 napisał(a):A dla mnie to śmieć, przy większej ilości ryb tj. więcej pokarmu,a właściwie przetworzonego pokarmu :) szybko się zapycha...


Wiesz dla większej ilości ryb potrzeba wydajniejszy filtr, po to w końcu producent zrobił 4 różne modele. ;)
Zapraszamna Dolnośląskie Forum Akwarystyczne- www.dfa.net.pl
Avatar użytkownika
leszcz25
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 114
Dołączył(a): N 06 wrz, 2009 20:47
Lokalizacja: Środa Śląska

Postprzez Adekm89 » Śr 27 sty, 2010 22:17

No tak, tak:) ale wiecej filtra to mniej przestrzeni w akwarium:)
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Ślimaczkowa » Śr 27 sty, 2010 23:11

Wniosek jest taki,że przy obsadzie większej niż stadko żarłocznych krewet i akwarium większym niż 25-30l Fan mini nie jest najlepszym rozwiązaniem(co nie zmienia faktu że generalnie nadal uważam go za dobry sprzęt ;-) )
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ślimaczkowa » So 30 sty, 2010 10:44

Przyszedl już moj Turbo 350.Jest cichutki i działa że tak powiem z wykopem :-P mimo że nie podłączyłam rurki napowietrzającej.
Wkurza mnie tylko że na tej wjasze do regulacji nie ma oznaczenia typu +/- i nie wiem w którą stronę przesunąć,żeby to skręcić.
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Adekm89 » So 30 sty, 2010 17:16

Równolegle do wylotu to max:) na bok to mniej:)
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Ślimaczkowa » So 30 sty, 2010 17:40

Acha,to nic dziwnego że tak zasuwa bo ustawiłam na max :oops: .Tak czy siak czyści wodę bardzo ładnie,zrobiła się dużo bardziej przejrzysta i jak już mówiłam cichutki.
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ślimaczkowa » Śr 10 lut, 2010 19:38

Nie wiem jak to inaczej nazwać jak klątwą akwarium :evil: :oops: .Turbo po jednym dniu w miarę cichego chodzenia(choć w sumie po wyłączeniu mojego hałaśliwego laptopa okazało się że wcale nie jest taki cichy...)zaczął dokazywać i szumi i buczy.Jest już u mnie jakiś czas i przepływ wody znacznie się zmniejszył i znowu tafla wody stoi w miejscu(wcześniej i na słabszym ustawieniu robił niezłą pralkę).Raczek siedzi na roślinach przy powierzchni i ewidentnie znów brakuje im tlenu.Woda z filtra ucieka ale nie porusza wody(oczywiście pewien wpływ na to ma fakt,iż wylot znajduje się bardzo nisko no ale tego nie da rady zmienić przy mojej wysokości akwarium)
Kurcze pieczone nie wiedziałam,że tyle problemów z filtracją w tym akwarium będę miała.W 26l chodzi fan mini pięknie,cicho i bezproblemowo a tu co bym nie umieściła jest niedobre.Jak pech to pech :evil: ,znowu skończy się na kupieniu jeszcze innym modelu który pewnie też będzie do kitu.I wychodzę na jakąś histeryczke która ciągle na filtry narzeka :oops:
Avatar użytkownika
Ślimaczkowa
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 176
Dołączył(a): Wt 17 lis, 2009 11:25
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości