Prośba o dobór filtrado 22l

Moderator: =Fresz=

Prośba o dobór filtrado 22l

Postprzez Dominique » Wt 15 mar, 2011 11:34

Zamierzam założyć swoje pierwsze krewetkarium, mam akwarium w spadku 22l, chcę zakupić lampę 13W zakładaną na szybę, mam pytanie co do filtra: w sklepie mi poradzono Atman At - A1500 czyli napowietrzać i do tego wężyk i nasadkę z gąbką którą mam włożyć do akwa. Czy to dobre rozwiązanie czy zakupić kaskadę?

http://sklepy.allegro.pl/filtr-kaskadowy-400l-h-skimmer-gratis-i1474773280.html

Wiem że filtr FAN mini nie nadaję się bo będą wpadać do niego młode krewetki. Oczywiście zależy mi na tym aby jak najmniej sprzętu było w środku bo zbiornik jest mały. Poradźcie mi jaki filtr byłby najlepszy?
Dominique
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2011 11:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dziki » Wt 15 mar, 2011 15:06

Witaj siostro
Zdecydowanie polecam kaskadę jeśli nie planujesz mieć dekielka. Kaskady HBL są z dolnej półki cenowej i użytkowo-estetycznej, 501 na początek powinna w zupełności wystarczyć, ma dość miejsca na ewentualne jakieś dodatkowe rzeczy poza gąbka. Polecał bym jakiegoś Aqua-Szuta 300N czy też 500N. Mamy tu nawet topic z opiniami na temat filtrów, kilka linijek nad Twoim postem jest on :P
http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=834
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Dominique » Wt 15 mar, 2011 15:23

Wielkie dzięki, czytałam te opinie o filtrach. To chyba się pospieszyłam z zakupem tego napowietrzacza :-? nie spełni swojego zadania? Powiedzcie mi jeszcze czy na tę kaskadę trzeba założyć jakąś gąbkę żeby nie powciągało krewetek?
Dominique
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2011 11:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez agafoo » Wt 15 mar, 2011 18:07

Dominique napisał(a):czy na tę kaskadę trzeba założyć jakąś gąbkę żeby nie powciągało krewetek?


dokładnie:) nazywa się to prefiltr:)
ale to dopiero jak ci akwarium dojrzeje:)
Pozdrawiam,
agafoo
Avatar użytkownika
agafoo
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 213
Dołączył(a): So 15 maja, 2010 09:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dziki » Wt 15 mar, 2011 18:20

agafoo napisał(a):
Dominique napisał(a):czy na tę kaskadę trzeba założyć jakąś gąbkę żeby nie powciągało krewetek?


dokładnie:) nazywa się to prefiltr:)

Może doprecyzuję żeby nie było nieporozumień w dalszej części rozmowy.
Na kaskadę niczego nie będziesz musiała nakładać, do kaskady wrzucisz media filtracyjne czyli gąbkę lub inne rzeczy które w danej chwili uznasz za stosowne/potrzebne oraz dodatkowo na ssawkę wody założysz kawałek drobniejszej gąbeczki, żeby nie wciągało małych krewetek. Jeśli się zdecydujesz na HBLa to on dodatkowo ma skimmer, takiego pływającego cusia który zasysa do filtra wodę z powierzchni lustra wraz z brudkami i innymi. tego się już nie zasłania przed pożeraniem maluchów.
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry

Postprzez Dominique » Śr 16 mar, 2011 10:07

Dzięki za rady jeszcze raz, zdecydowałam się na te kaskadę:

http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-do-60l-skimmer-nf-300l-h-2lata-gw-i1494496053.html

Ma skimmer i prefiltr o którym mówiliście, cena przystępna i przezroczysty, więc nie będzie przytłaczał.
Mam nadzieję że nie będę żałowała. Czy do założenia pierwszy raz dobrze by było wycisnąć gąbkę z bakteriami z mojego ogólnego akwa do tej kaskady aby się szybciej tam zagnieździły? Planuję też wlać wodę z podmiany z tego ogólnego, czy dobrze?
Dominique
Potencjalny Maniak
 
Posty: 19
Dołączył(a): Wt 15 mar, 2011 11:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez dziki » Śr 16 mar, 2011 12:59

hallo sis
Moim zdaniem ten filtr będzie mało wydajny, mała powierzchnia filtracyjna, myślę że założenie gąbeczki na końcówkę się Tobie nie smyknie :)
Poczekajmy co powiedzą inni bardziej doświadczeni kreweciacy ^^

Moczenie gąbek czy wręcz zalewanie częściowo wodą z działającego baniaka przyśpiesza procesy azotowe w nowych zbiornikach.
Ostatnio edytowano Śr 16 mar, 2011 13:00 przez dziki, łącznie edytowano 1 raz
"330. Lepiej samotne życie pędzić, niż głupca mieć za towarzysza,
Wędruj sam jeden, jakby słoń po lesie, nie czyniąc zła, niewiele pragnień mając."
DHAMMAPADA w przekładzie Stanisława Franciszka Michalskiego
Avatar użytkownika
dziki
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 560
Dołączył(a): So 28 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Tralee Co. Kerry


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości