Napowietrzacz z drobnymi bąbelkami [Cukierpudel ]

Moderator: =Fresz=

Napowietrzacz z drobnymi bąbelkami [Cukierpudel ]

Postprzez Tobik » Śr 07 lis, 2007 17:34

Cukierpudel
Administrator


Właściwie temat mówi wszystko.
Czy ktoś zna konkretny model "kamienia" do napowietrzacza który przy odpowiednim ciśnieniu wytwarza drobne bąbelki zamiast dużych bąbli ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------
batman
Administrator

ja mam sztabę napowietrzającą ,która ma maleńkie bąbelki ale potrzebuje mocnego brzęczyka,którego nie mam:P
generalnie to proste : jak papier ścierny,jak przejedziesz ręką po kamieniu to szorstki duże bąble a gładziudki kamień =małe bąbelki,nie wiem czy to ma znaczenie ale moja sztaba jest koloru cegły

----------------------------------------------------------------------------------------------------
PABLO
Moderator


jak sie ma krewecie to taka pompka nie jest wskazana. poniewarz nadrusza dno i moze byc po kreweciach

----------------------------------------------------------------------------------------------------
batman
Administrator

Chyba,że jest to sztaba,ona na spód z plastiku ,dobre dla tych co lubią ścianę bąbli,szkoda,że mi w sklepie nie powiedzieli,ze trzeba mieć brzęczyk gigant,żeby dawała radę

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Cukierpudel
Administrator


Dzięki za info.

Będę musiał się rozejrzeć. Wychwyciłem gdzieś na forum że takie duże bąble dostarczają mało tlenu. Wydaje mi się że ich plusem może być wzburzanie powierzchni wody . Najchętniej to bym się w ogóle pozbył brzęczyka.

U mnie sztaba leży na dnie a nie pod dnem , jest schowana za roślinami. Żadnych tajemniczych zgonów od kiedy ustabilizowałem akwarium nie odnotowałem.

Mam w planie przerobienie akwarium i mam odpowiednie miejsce na kamień , nie na dnie - więc nie ma obaw.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Adekm89
Administrator

CP masz racje duze i małe bąble powietrza są jak kryształki soli mozna to tak porownac... duzy kryształ soli sie wolno rozpusci ale robi duze hlup jak go sie wrzuca do wody... zaś mały nie robi za duzego zamieszania ale sie bardzo dobzre rozpuszcza... chyba ze jest ich ogromna ilość...

rowniez mam sztabę taką. tzn kupiłem 80cm długą... no no ale co dupa... jest dwustronna tzn z jednej i drugiej strobny ma wejscie na wezyk... musiałem kupić brzeczyk, podołal sprawie i pieknie napowietrzało... ale mowie na cholere mi taka wielka a miałem jeszcze 2 akwaria do którch chciałem dac scianę drobnych bąbelków... no to pociąłem to na 3 cześci:) zakleiłem silikonem do jedej wprawiłem przyłącze do wezyka....

obecnie brzeczyk mam lepszy niz tamten poprzedni, 2 wylotowy regulowany potencjometrem kupiłem za 36zł... i normalnie bajka:)

jest podłączony do filtra aquaela poniewaz sam filtr na duzej głebokości nie jest w stanie dawać bąbli... narazie tak musi być bo jest brak gotówki...


wiec co jak co... sztaba + mocny brzeczyk = super napowietrzenie...

----------------------------------------------------------------------------------------------------
batman
Administrator

Jak ktoś nie lubi brzęczyków,to ja np używam filtra aquaszut turbo który filtrując napowietrza dodatkowo,można regulować przepływ bąbli i są małe,albo tetra z deszczownią,sztaba leży u mnie w szafce hehe,raz zanurzona,nieużywana:P

----------------------------------------------------------------------------------------------------
polobis
Użytkownik


kombinujecie.
w życiu nie napowietrzałem. U mnie od napowietrzania są rośliny i ruch na powierzchni wody.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Cukierpudel
Administrator


polobis. Ale masz pewnie filtr zewnętrzny.

batmanka - interesujący ten Twój filtr.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
polobis
Użytkownik


a to zalezy w jakim baniaku... zwykle jest jakas kaskada, ale z dziobem schowanym pod woda, jest tez jakis aquaszut, aquaele itp nawet w 10 l baniaku nie daje zadnych bąbelek...

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tobik1
Administrator

ja kiedys zrobilem kamien napowietrzajacy z kawalka piaskowca i dawal fajne drobne babelki. Jednak rurka do ktorej podlaczylem wezyk byla wklejona na silikon , ktory niestety pusicil trzeba by chyba uzyc innego kleju i powinno dzialac
Avatar użytkownika
Tobik
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 410
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 21:11
Lokalizacja: Kcynia

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron