Chińskie głowice do hamburga

Moderator: =Fresz=

Chińskie głowice do hamburga

Postprzez stan_shrimps » So 11 sty, 2014 22:42

Witam, wiem że już dyskutowaliście na ten temat, ale konkretnych odpowiedzi mało.

Czy używacie chińskich filtrów/głowic jako napęd do hamburga? Jeśli tak to jakich, jeśli używacie innych pomp, napiszcie jakich.

Sam używam aquaela w 25l Circulator 500 i Fan mini a w większym circulator 650 (kiedyś taki był).
Teraz czeka mnie zakup 4 sztuk głowic do akwariów na regale o pojemności ok. 30l i się zastanawiam czy nie zaryzykować.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez crusta » N 12 sty, 2014 00:06

Możesz zaryzykować, jeśli dobrze trafisz to będziesz zadowolony, gorzej jeśli jednak nie trafisz tak jakbyś chciał..... ja bym szukał czegoś sprawdzonego, może też czasem warto poszukać jakiegoś tańszego dojścia po prostu
Caridina
Avatar użytkownika
crusta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 115
Dołączył(a): Wt 13 kwi, 2010 16:49
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez MarSz » N 12 sty, 2014 06:00

Ja zastosowałem głowice z tanich filtrów IPF-338.

Nie pamiętam dokładnie ale wtedy kosztowały coś około 10-15zł za sztukę.
Tutaj widać jak je zastosowałem (trochę tylko pokombinowałem przy wylocie by się w gąbce trzymał).

http://afczwa.com/viewtopic.php?t=847

Działa to u mnie do tej pory - czyli już ponad 1.5 roku.
Jedyne co jest problemem to te przyssawki - po jakimś czasie słabo trzymają i filtr może opaść ale to też da się bez problemu ogarnąć jak się tego spodziewa - wystarczy by filtr na przewodzie nie miał luzu i jest ok.

Hamburgi do tej pory działają świetnie - gdzieś w galerii znajdziesz wątek z tymi zbiornikami pt. Mój Reggau...
co prawda dawno nie aktualizowany ale jestem obecnie na etapie wymiany podłoża - co więcej - w czterech zbiornikach już jestem po i udało mi się zrobić restart zostawiając hamburgi - znacznie pomogło w zachowaniu biologii na start.

Ja więc zaryzykowałem z tanimi i jak na razie sobie chwalę.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez stan_shrimps » N 12 sty, 2014 13:52

Marsz, zerknij na ten filtr:

http://www.allegromat.pl/aukcja151144" target="_blank
Podobny do Twojego? Coś mi się wydaje, że one wszystkie są takie same :D

najlepszym wyborem były by oczywiście pompy aquaela circulator 500, ale jednak chciałbym zaoszczędzić te kilkanaście zł na sztuce. Zastanawiam się też nad Pat Mini.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez MarSz » N 12 sty, 2014 14:19

Tak bardzo podobny.

Ja oprócz ceny brałem Jeszce pod uwagę pobór mocy.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez SUHY » N 12 sty, 2014 14:32

Ciekawe czy moc napisana jest tą realną tak samo wydajność i wytrzymałość .Jakoś na oszczędności mam alergię , "oszczędny dwa razy płaci "
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez MarSz » N 12 sty, 2014 21:23

SUHY napisał(a): "oszczędny dwa razy płaci "


Zgadzam się, ale nie oznacza to też, że zaraz lecę i kupuję w ciemno nie patrząc na cenę wszystko co tylko markowe i firmowe. Na takich naiwnych bazują niektórzy producenci i tylko zacierają ręce.

Z drugiej strony - kto bogatemu zabroni...


Wg mnie wystarczy zachować zdrowy rozsądek.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez SUHY » N 12 sty, 2014 22:37

Jop ,ale.. właśnie dlatego że jestem biedny po prostu nie stać mnie na kupno byle czego . :D
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez stan_shrimps » N 12 sty, 2014 22:55

Panowie...pytałem o opinie o głowicach, a nie który biedny który bogaty :D:D

nadal się zastanawiam, Marsz mógłbyś zmierzyć przepływ? Albo ocenić chociaż jak to się ma do tych 300l/h?

Oglądałem te filtry na allegro i np. te oznaczane jako 311 czy jakoś tak, są identyczne jak ten oznaczane jako filtry firmy NBF, różnica jest tylko w cenie i to 50%.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez MarSz » N 12 sty, 2014 23:10

Trudno będzie mi zmierzyć przepływ - chyba, że jakoś doradzicie jak to zrobić.

Wiem na pewno, że zawsze do tych danych katalogowych podchodziłem z dużą rezerwą - czyli jak ktoś podawał, że filtr na jakiś litraż to ja go sobie dzieliłem czasem nawet przez 2.

W przypadku hamburga mocny przepływ nigdy nie był mi aż tak bardzo potrzebny (ale też mam stostunkowo nieduże akwaria).

Wiem natomiast, że te głowice mam z dwóch filtrów - jeden to ten ipf - chyba nominalnie 5W a drugi (kilka sztuk) to jakiś inny (kupiony chyba w Trzmielu) miał mieć 2 albo 3W.
Widać wyraźnie, że ten drugi ma słabszą moc i przepływ - nawet teraz ten mocinejszy w zbiornikach ok 30-45l potrafi zrobić dosyć mocny ruch tafli (jak skierować na taflę) a ten słabszy tak niepozornie raczej (ale nigdy nie miałem przez to problemów z krewetkami).


Tylko, że ja to taki raczej amator jestem - nigdy nie liczyłem tych przepływów i wzorów do hamburgów uwzględniających grubość gąbki, moc głowicy, wielkość akwa itd itp.
Po prostu - uznałem, że jak będzie pompować wodę przez gąbkę i nie będzie ani pralki anie zastoju to będzie ok - jak na razie mi się udało bo tak jest.
Co nie znaczy, że polecam taką metodę - może warto policzyć.
MarSz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 520
Dołączył(a): Śr 12 maja, 2010 20:11

Re: Chińskie głowice do hamburga

Postprzez stan_shrimps » N 12 sty, 2014 23:18

Liczyłem, akwaria 55x25x25, gąbka 25x25, założyłem sobie przepływ chyba 220, wyszedł mi współczynnik 8. To dość wysoko, ale biorąc pod uwagę, że filtr może pompować jakieś 150 nawet (przy 300 w specyfikacji) może spaść do 5, ale to ma i tak wystarczyć.

jak sprawdzić? najlepiej kiedy można skierować wodą poza akwarium, tak żeby filtr przelał wodę do słoika, pojemnika o pojemności 1 litr, patrzysz na czas i jak wyjdzie np. 15 sek, to mamy 4l/min, czyli 240l/h. Nie wiem czy u siebie dasz radę założyć jakiś wężyk na rurkę. ale jak ktoś ma taki filtr to mógłby zobaczyć.

Nawiasem mówiąc to w hamburgu nie potrzeba za dużego przepływu, no i głowica chodzi bez obciążenia (gąbki) więc powinna dochodzić do maksymalnej wydajności.
stan_shrimps
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 387
Dołączył(a): Wt 26 mar, 2013 01:09


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości