POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Moderator: =Fresz=

Re: POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Postprzez x_ray » Śr 08 kwi, 2015 09:54

Witam wszystkich.
Również jestem posiadaczem takiej pompy i mogę ją polecić wszystkim którzy mają niskie ciśnienie w instalacji przy jednoczesnym dużym zapotrzebowaniu na RO. U mnie jest to około 250-300l tygodniowo i poprostu bez tej pompy woda mnie nie zalewała tylko krew :).
x_ray
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr 08 kwi, 2015 08:46

Re: POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Postprzez Suchy62 » So 11 kwi, 2015 10:39

Hej, mam pytanie co do wydajności oraz jakości RO w zależności od temperatury doprowadzanej wody.
Czy ktoś z was to sprawdzał? Podobno filtr najlepiej pracuje z wodą około 20 stopni Celsjusza.
Zamawiam właśnie dla siebie filtr i zastanawiam się nad połączeniem go do zimnej wody bądź kranu gdzie będę w stanie kontrolować temperaturę.
Avatar użytkownika
Suchy62
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 118
Dołączył(a): Wt 13 maja, 2014 21:04

Re: POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Postprzez SUHY » N 12 kwi, 2015 16:26

Przy ciepłej wodzie wydajność znacznie się zwiększa , przekonałem się raz zalewając łazienkę . Jakość , w zasadzie zwykłe wahania od 13 do 18 us nie kontrolowałem wpływu temperatury .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Postprzez batman-ka » Pn 13 kwi, 2015 21:19

Woda zimą ma więcej us na wyjściu ale u mnie temp w kranie bardzo spada ,wręcz kurki zachodzą ,ale teoretycznie ciepłej wody w miastach nie powinno się używać do celów spożywczych ,czy jest to prawda nie wiem :p
Różnica jest niewielka więc chyba nie ma sensu,za to warto sprawdzić górną granicę temperaturową membrany .
Przy pompie to i tak nie ma znaczenia bo woda leci bardzo szybko :-)
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Postprzez Suchy62 » Pn 13 kwi, 2015 21:32

Górnej granicy temperaturowej nie brałem pod uwagę do sprawdzania, chyba nikt nie podłącza ro pod kurek z gorącą wodą, chyba :roll:
Jeśli tylko potwierdzi się mała różnica między połączeniem tylko do zimnej a kranu gdzie mogę kontrolować temperaturę to wybiorę jedynie zimną z racji wygodniejszego połączenia i możliwości ukrycia filtra co zadowoli moją drugą połówkę :)
Avatar użytkownika
Suchy62
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 118
Dołączył(a): Wt 13 maja, 2014 21:04

Re: POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Postprzez Dakota » Pn 13 kwi, 2015 21:48

teoretycznie ciepłej wody w miastach nie powinno się używać do celów spożywczych ,czy jest to prawda nie wiem :p

Nie dotyczy to tylko miast. Chodzi o to, że zazwyczaj wodociągi dostarczają wodę zimną (nie podgrzaną) do głównego ujęcia wody, skąd dopiero trafia ona do ciepłowni lub do wymienników ciepła, a jakiej jakości woda wypływa po podgrzaniu - nie wiadomo. Wodociągi (przynajmniej moje) podają, że do celów spożywczych należy wykorzystywać wyłącznie wodę zimną; ciepła służy do celów użytkowych.

Poza tym w zbiornikach/instalacjach wody ciepłej mogą występować bakterie Legionella, które są składnikiem biofilmu wewnątrz takich zbiorników/instalacji i powodują chorobę legionellozę. Doskonałym miejscem dla nich są np. wylewki baterii, prysznica, a już zwłaszcza bojlery, stąd zaleca się okresowe dezynfekowanie, "wyparzanie" bojlera (i ustawienie go na temperaturę wody wyższą niż bodajże 60 st.C), a wodociągi regularnie czyszczą sieć chemikaliami i stosują określone zakresy temperatur dla wody ciepłej i zimnej ;-) Bakterie Legionella nie namnażają się tak w zbiornikach/instalacjach wykonanych z miedzi.
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Postprzez batman-ka » Śr 15 kwi, 2015 18:30

Dakota napisał(a):
teoretycznie ciepłej wody w miastach nie powinno się używać do celów spożywczych ,czy jest to prawda nie wiem :p

Nie dotyczy to tylko miast. Chodzi o to, że zazwyczaj wodociągi dostarczają wodę zimną (nie podgrzaną) do głównego ujęcia wody, skąd dopiero trafia ona do ciepłowni lub do wymienników ciepła, a jakiej jakości woda wypływa po podgrzaniu - nie wiadomo. Wodociągi (przynajmniej moje) podają, że do celów spożywczych należy wykorzystywać wyłącznie wodę zimną; ciepła służy do celów użytkowych.

Poza tym w zbiornikach/instalacjach wody ciepłej mogą występować bakterie Legionella, które są składnikiem biofilmu wewnątrz takich zbiorników/instalacji i powodują chorobę legionellozę. Doskonałym miejscem dla nich są np. wylewki baterii, prysznica, a już zwłaszcza bojlery, stąd zaleca się okresowe dezynfekowanie, "wyparzanie" bojlera (i ustawienie go na temperaturę wody wyższą niż bodajże 60 st.C), a wodociągi regularnie czyszczą sieć chemikaliami i stosują określone zakresy temperatur dla wody ciepłej i zimnej ;-) Bakterie Legionella nie namnażają się tak w zbiornikach/instalacjach wykonanych z miedzi.


Te same bakterie kochają klimatyzatory i kanały wentylacyjne ,to tak przy okazji tego co nas otacza :D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Postprzez Dakota » Śr 15 kwi, 2015 18:58

Dokładnie.
Najlepiej od razu się położyć do grobu ;-)
viewtopic.php?f=5&t=7538 - 31,5l - hybrydy
Avatar użytkownika
Dakota
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1202
Dołączył(a): Cz 10 kwi, 2014 11:46

Re: POMPA WODY USTM DO FILTRA RO

Postprzez batman-ka » Cz 16 kwi, 2015 18:11

Dakota napisał(a):Dokładnie.
Najlepiej od razu się położyć do grobu ;-)


Hehe już tam byś chciała miejscówkę :p Po kilku latach wkładania głowy do wentylacji ,kominów i innych mogę spokojnie powiedzieć ,że nie jest tak łatwo coś złapać ,raz koledze rura nad głową poszła i kanaliza mu spadła na głowę ,pochorował się od gówien :p ,prędzej woda czysta z kranu będzie z jakimiś bakteriami niż w otoczeniu :D
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron