Czy kaskada również napowietrza wodę? /filtracja do 16l

Moderator: =Fresz=

Czy kaskada również napowietrza wodę? /filtracja do 16l

Postprzez Kroolo » N 28 gru, 2008 23:07

Witam! Przymierzam się do skompletowania małego 16l krewetkarium. Po przeglądnięciu kilku galerii z podobnymi baniaczkami nasuwa mi się pytanie: czy filtr zewnętrzny kaskadowy również napowietrza wodę (np. przez ruch lustra wody), czy jest konieczne dodatkowe napowietrzanie jakąś pompką z zewnątrz, a może dać sobie spokój i kupić filtr wewnętrzny np. AquaEl FAN Mikro plus ?

Trochę sporo pytań jak na początek, mam nadzieję że ktoś jednak posłuży poradą, z góry dzięki!

--
pozdrawiam
Kroolo
Kroolo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): N 28 gru, 2008 23:00

Postprzez Xiao Lohan » N 28 gru, 2008 23:10

filtr zewnętrzny kaskadowy również napowietrza wodę

tak, i to bardzo dobrze


kaskada to dobry wybór. tylko zabezpiecz wlot prefiltrem
[30] babaulti, RC
[15] CR A
[30] WP, brigitki
[30] CR, CB A/AA
[160] BW
Avatar użytkownika
Xiao Lohan
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 187
Dołączył(a): So 05 lip, 2008 08:37
Lokalizacja: Tychy

Postprzez batiUNW » N 28 gru, 2008 23:45

Również polecam kaskadę :mrgreen:
najlepszy wybór do takiego akwarium :mrgreen:
Avatar użytkownika
batiUNW
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 134
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2008 16:18
Lokalizacja: Uniejów

Postprzez Adekm89 » Pn 29 gru, 2008 14:29

Popieram przedmówców:)
Wszystko co wzbudza ruch wody napowietrza ją,
tafla-powierzchnia wody zawsze jest najbardziej napowietrzona, a dzięki kaskadzie woda z góry wędruje po całym akwa:) To tak mówiąc bardzo prostymi słowami:)
Wiele osób ma wężyki podłączone pod filtry i brzęczyki-dające bąbelki, ja tak nie mam, a mam wyloty filtrów skierowane w stronę powierzchni:)
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kroolo » Pn 29 gru, 2008 18:42

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! A co sądzicie o tym FAN mikro? Warto zawracać sobie nim głowę, czy jednak tylko kaskada?

A jak ma się sprawa ze spacerami krewetek? Chodzi mi o to, że jak zawieszę kaskadę to nie bardzo będę mógł przykryć akwarium taflą szkła - co zrobić coby nie pouciekały jak im nudno będzie? ;-) Problem ten nie występuje przy zastosowaniu filtra wewnętrznego...
Kroolo
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): N 28 gru, 2008 23:00

Postprzez Bard » Pn 29 gru, 2008 20:01

a któż chce używać tak prehistorycznego i zacofanego sposobu jak nakładanie szyby na akwarium w celu przykrycia xD to w czym Ty będziesz miał oświetlenie?
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Adekm89 » Pn 29 gru, 2008 20:15

Noooooooo, nie przykrywaj akwarium!!paruje na szybę, osadza się na niej kamień, brudzi sie... Zmniejsza dostęp świeżego powietrza...
Mikro?? To filtr do terrariów:P do kraba albo czegoś takiego:P Śmieć jak dla krewetek...
Maleńka w nim gąbka takie prostokącik, co ma 1cm grubości...
Kaskada, nie ma co...
A jak krewetka ma wyjść to wyjdzie... Wychodzą amano i filtrujące... Ale tylko jak warunki są naprawde feeee...
[you] Serdeczne pozdrowienia :)

Wracam do akcji! :)
Avatar użytkownika
Adekm89
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 528
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 19:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rascus5 » Pt 20 sie, 2010 19:09

Adekm89 napisał(a):Popieram przedmówców:)
Wszystko co wzbudza ruch wody napowietrza ją,
tafla-powierzchnia wody zawsze jest najbardziej napowietrzona, a dzięki kaskadzie woda z góry wędruje po całym akwa:) To tak mówiąc bardzo prostymi słowami:)
Wiele osób ma wężyki podłączone pod filtry i brzęczyki-dające bąbelki, ja tak nie mam, a mam wyloty filtrów skierowane w stronę powierzchni:)

...i bardzo interesuje mnie to rozwiązanie

Mam proste pytanie: czy wystarczy tylko ruch wody jak opisano powyżej? czy woda pod swoim (silnym) strumieniem musi wywoływać bąble i w ten sposób odbywa się napowietrzanie (tak jak opisano powyżej z filtrem skierowanym w kierunku tafli wody?)

Proste ale dość istotne pytanie dla mnie. Mam do wyboru kilka filtrów i nie wiem który użyć, przeszkadza mi deszczownia, chcę ją usunąć jeśli wystarczy ruch wody.
----------------------------------
PS. Mam akwarium 30 i 40 l.
Filtr1 z deszczownią 200 l/h - w miarę spokojnie w krewetkarium, b dużo powietrza
filtr2 z wężem napowietrzającym 300 l/h - pralka, uważam, że za mocny.
----------------------------------
rascus5
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 20 sie, 2010 18:49
Lokalizacja: UK, Slough

Postprzez Bard » So 21 sie, 2010 00:45

wystarczy ruch wody [zbędny komentarz usunięty]

W rzece też pewnie macie bombelki w wodzie, tak samo w morzu i w ogóle w jeziorach i oczkach wodnych ;]
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 01:00 przez Bard, łącznie edytowano 1 raz
FU O_o 4chan
Avatar użytkownika
Bard
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 818
Dołączył(a): So 07 cze, 2008 15:46
Lokalizacja: Katowice

Postprzez rascus5 » N 22 sie, 2010 01:36

...pytam bo po prostu nie byłem pewny. Czytam różne fora i znajduję różne pomysły na filtrację i napowietrzanie.

PS. tak czy inaczej post bardzo mi pomógł, ale może i nie tylko mi... Jutro zmiany a co będzie się później działo opiszę.
rascus5
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 20 sie, 2010 18:49
Lokalizacja: UK, Slough

Postprzez rascus5 » Pn 23 sie, 2010 13:01

wiec... zmieniłem filtry, ustawiłem wylot w stronę powierzchni. W akwarium jest bardzo spokojny ruch wody. Parametry wody bez zmian.
Krewetki wydają się być bardziej wybarwione, dość spora różnica.

PS. Myślę, że może tak być po kilku dniach od podmiany - niestety twardej - wody. Może parametry wody są stabilniejsze, choć testy wykazują to samo. Wciąż szukam powodu zdychania dorosłych krewetek, których już niedużo zostało. Młode krewetki mają już 3 mm i chyba jest wszystko z nimi OK.

Na razie zadowolony jestem ze zmiany filtrów i ich pracy akwarium...Aha, pominąłem chyba jedną z bardziej znaczących rzeczy - filtrów praktycznie nie słychać, 'silent night'.
Ostatnio edytowano Pn 23 sie, 2010 13:34 przez rascus5, łącznie edytowano 2 razy
rascus5
Potencjalny Maniak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt 20 sie, 2010 18:49
Lokalizacja: UK, Slough


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości