wklad do kaskady

Moderator: =Fresz=

wklad do kaskady

Postprzez kruchy84 » Pt 24 cze, 2016 01:12

witam shrimp tank people mam problem jaki wklad winien sie znalezc w kaskadzie myslalem o elementach lawy albo wklad z torfu ,jakas moze ceramika czy tez wloknina? Ogolnie to bardziej sklaniam sie ku czemus aktywnemu typu lawa czy torf zeby kwasilo delikatnie wode badz tez swego rodzaju cambo czyli kilka wkladow?
Chce hodowac crystal red ale nie wiem jaki wklad do jakich krewet bo neocaridiny typu orange tez wchodza w rachube
kruchy84
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 22 cze, 2016 00:05

Re: wklad do kaskady

Postprzez =Fresz= » Pt 24 cze, 2016 10:20

Kombinator ;) kaskadę schowaj do szafy a zamiast niej daj jakąś głowicę i porządną gąbkę. To najlepsze rozwiązanie. Do kwaszenia najlepsze jest podłoże aktywne pod krewetki caridina.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: wklad do kaskady

Postprzez Inc0gnit0 » Pt 24 cze, 2016 17:17

sama gabka wystarczy nie potrzeba zadnych innych wynalazków jesli nie masz oporów wydać na dobrej klasy ceramike to mozesz w to ewentualnie zainwestować fundusze ale moim zdaniem sama gabka daje rade o ile kaskade masz adekwatnie dużą do litrazu akwarium
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: wklad do kaskady

Postprzez matu » Pt 24 cze, 2016 18:07

Albo crystal albo orange, nie da się tego połączyć.

Witamy i zapraszamy do lektury:
viewtopic.php?f=18&t=7874
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wklad do kaskady

Postprzez kaboom » N 26 cze, 2016 19:36

matu napisał(a):Albo crystal albo orange, nie da się tego połączyć.

Jak najbardziej się da, spokojnie można trzymac caridiny z neo jeśli nie nastawiamy się na jakąś ostrą selekcję caridin. Dla samych krewetek nie ma to znaczenia.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: wklad do kaskady

Postprzez kruchy84 » Wt 28 cze, 2016 19:59

dzieki za rady,jada do mnie bakterie aktywne podloze od benibachi,a odnosnie trzymania razem neo i caridin to wg pewnej aplikacji typu andro sgrimp nie krzyzuja sie i mozna swobodnie hodowac jedne z drugimi.
Czy dla preparowania wody uzywacie miernika TDS?
kruchy84
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr 22 cze, 2016 00:05

Re: wklad do kaskady

Postprzez =Fresz= » Wt 28 cze, 2016 20:09

Może i można ale trzeba mieć krewetki hodowane na tych samych parametrach. Kiedyś ktoś bezmyślnie zaczął trzymać neocaridiny na aktywnym i taki chory zwyczaj pozostał.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: wklad do kaskady

Postprzez Hotei » Wt 05 lip, 2016 09:28

No jeśli już masz podłoże aktywne benibachi, to na pewno caridiny. Na początek np. hybrydy, nie są drogie. Bywają bardzo ładne ;-)
Będziesz niestety potrzebował najtańszy filtr RO i mineralizator najlepiej Salty Gh +
Miernik tds też się przyda ;-)

Kaskada jest bardzo dobrym pomysłem, do niej wata np. Jbl i ceramika Sery, jest taka drobna chyba nano. Ceramiki ile zmieścisz, jest ona bardzo ważna gdyż będzie pełnić rolę małej oczyszczalni w akwarium. Im więcej krewet, tym więcej ceramiki i będzie wszystko ok ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wklad do kaskady

Postprzez kaboom » Wt 05 lip, 2016 19:24

=Fresz= napisał(a):Może i można ale trzeba mieć krewetki hodowane na tych samych parametrach. Kiedyś ktoś bezmyślnie zaczął trzymać neocaridiny na aktywnym i taki chory zwyczaj pozostał.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Wszystkie krewetki są praktycznie z Azji, tam woda w kranie jest miękka więc na takiej są trzymane, to że Neo daje radę na naszej twardej kranówce to tylko kwestia jej wytrzymałości. Zdecydowanie lepiej wygląda i radzi sobie na wodzie miękkiej a że podłoża aktywne to umożliwiają to nie widzę problemu.
kaboom
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 784
Dołączył(a): Wt 07 sty, 2014 19:47
Lokalizacja: Kielce

Re: wklad do kaskady

Postprzez =Fresz= » Wt 05 lip, 2016 20:31

Nie wiedziałem że tam te krewetki żyją, czyli u nich w kranie:P

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: wklad do kaskady

Postprzez Hotei » Wt 05 lip, 2016 21:11

Kaboom no u mnie woda w kranie ma około 90 ppm .. mięciusia ;-)
Avatar użytkownika
Hotei
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 484
Dołączył(a): Śr 25 lis, 2015 16:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: wklad do kaskady

Postprzez HELIX » Wt 20 gru, 2016 17:58

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu.

Bawię się na hamburgach - chcę postawić kolejne akwarium - 50x30x30/20h - ale mam dość fontanny z turbin, a powietrzny nie jest za estetyczny. Odpada za hałas. Podoba mi się FZN3 z uwagi na pojemność koszyków i "bezuszczelkową" budowę. Znacie jakąś cichą tańszą alternatywę o porównywalnej wydajności gdzie wirnik będzie w jednej oprawie z mediami? HBL701? Czy coś jeszcze?
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: wklad do kaskady

Postprzez =Fresz= » Wt 20 gru, 2016 18:44

Żeby nie psuć tego co dobre to zamontuj tylko coś al'a deszczownica i puść delikatnie pod taflą wody. 100 razy wolał bym turbiny jak kaskadę.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: wklad do kaskady

Postprzez HELIX » Wt 20 gru, 2016 19:30

Hm, to pozostaje zamienić turbo500 na patmini, bo deszczownia jest, wylot na ok 1/3-1/2 możliwości. Równolegle do tafli mam pralkę, więc ustawiłem dziurkami do góry, wody na full - ładne falowanie, podmianka to oprysk ścian, ubrania etc ;)

Dlaczego kaskada be? Zastosowałbym prefiltr firmowa gąbka w czarnej pończosze, do koszyków siporax w kamyczkach. Chodzi o zapychanie? Zamulenie wirnika z czasem?

Męczę, bo wolę cudze doświadczenia od własnych błędów. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
HELIX
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pn 23 lis, 2015 11:58
Lokalizacja: Loopleen

Re: wklad do kaskady

Postprzez =Fresz= » Wt 20 gru, 2016 19:41

No to w takim razie masz za mocne turbiny. Kaskada się szybko zapycha i to co najlepsze dla krewetek (paśnik) masz odizolowany. Nic nie zastąpi hamburga czy turbinki z dużą gąbką.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości