Błąd przy wymianie filtra

Moderator: =Fresz=

Błąd przy wymianie filtra

Postprzez pit73 » Cz 14 lip, 2016 18:00

Poproszę o standing ovation... :roll:

Usunąłem filtr hamburski i kupiłem kaskade fzn-1. Tylko szkoda, że nie zrobiłem tego we właściwej kolejności i cała biologia z gąbką od hamburga poszła się... do smieci, a ja zostałem z jałowym filtrem kaskadowym. Nawet nie przypuszczając, jaką głupote odwaliłem, zrobiłem sobie standardowo testy i gdy w teście NO2 próbka zaczęła fioletowieć, dopiero do mnie dotarło. Wg skali to ok 0.75-1.0mg Kupiłem szybko sera nitrivec, wczoraj i dzisiaj wymieniłem po 4 litry wody (ok 40%) jednoczesnie dodając porcje bakterii. Wrzuciłem do akwarium pata bez gąbki, zeby napowietrzał wodę. I w sumie to wszystko co potrafiłem wymyślić.

Macie jakieś pomysły co jeszcze moglbym zrobić, by sie tych azotynow pozbyć? Póki co, zadna krewetka nie padła (i tylko nadzieję mam, ze nic się w kwestii nie zmieni)
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Błąd przy wymianie filtra

Postprzez Mosur » Cz 14 lip, 2016 19:53

Możesz rogatka wrzucić.
Mosur
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 374
Dołączył(a): N 28 gru, 2014 16:39
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Błąd przy wymianie filtra

Postprzez matu » Cz 14 lip, 2016 19:56

Masz życie w podłożu, bym nie panikował, daj więcej bakterii i tyle.
Masz starsze akwa obok z dojrzałą wodą? To właśnie tą podmieniaj a nie świeżą bo to nie ma sensu.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Błąd przy wymianie filtra

Postprzez pit73 » Pt 15 lip, 2016 12:30

Mosur, z rogatkiem tak jest zawsze, że gdy potrzebny, to w zadnym sklepie nie ma :-/

matu, nie znam nikogo, kto by miał krewetkarium w mojej okolicy... co najwyżej jakies zgniłe kule z welonem...

Jedno mnie ciekawi - mimo tych azotynów w wodzie, krewetki smigają po całym akwarium, przebierają łapkami, zupełnie jakby im to nie przeszkadzało. Póki co, nie dostają nic do jedzenia - niby wszedzie piszą, żeby nie karmić, gdy parametry NO2 sa niedobre. Awaryjnie w zbiorniku jest kawałek liścia ketapangu, wiec chyba z głodu nie pękną...
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Błąd przy wymianie filtra

Postprzez Kamciu » Wt 19 lip, 2016 08:00

Nie wiem po co te kombinacje. Za chwilę będziesz chciał wywalić kaskade bo przepływ wody będzie do d... Albo krewetki wciągnie, albo jeszcze coś innego.
Kamciu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz 07 sty, 2016 12:24
Lokalizacja: Toruń

Re: Błąd przy wymianie filtra

Postprzez pit73 » Wt 19 lip, 2016 13:43

Skoro roznica w poziomie przed i za gąbką wynosiła juz 3cm to chyba nie jest sytuacja "normalna". Przynajmniej dla mnie. Kaskada jest jednak odrobinę poreczniejsza do wyczyszczenia niz gąbka hamburga, wiec nie widzę sensu jej wymiany. Krewetki wciągnie... Przez prefiltr? Ee, no takiej mocy to chyba nie ma? :mrgreen:
Avatar użytkownika
pit73
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 153
Dołączył(a): Cz 24 mar, 2016 18:25
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Błąd przy wymianie filtra

Postprzez Kamciu » Cz 21 lip, 2016 07:39

Prefiltry są różne, a czasami nie ma ich wcale więc wiesz, zależy co kto lubi:D
Kamciu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz 07 sty, 2016 12:24
Lokalizacja: Toruń


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości