Filtr RO jaki ?

Moderator: =Fresz=

Filtr RO jaki ?

Postprzez Elomakins » Pn 26 wrz, 2016 20:53

Czego szukać ? Parametry wody mam tragicznie twarde ;./ Problemy z krewetkami ustabilizowałem przerzucając je do zbiornika w którym nie odnotowałem żadnego zgonu 60l Tfu... .Więc chcę im zrobić warunki jak w książce piszą Bo GH 22+ to za dużo jak i KH 14+ też przesada oraz ph 7,6 + Jak wszystko będzie git to mam nadzieję że do 30 l wrócą jakieś krewetki. A potem bym myślał o jakimś drugim zbiorniku bo trzeba zająć puste miejsce na szafce. Więc proszę o pomoc w wyborze filtra cenowo jak najniżej i jak najlepiej żeby było, oraz tania eksploatacja. Oraz co potem lać do wody po jej przefiltrowaniu ? Jakie produkty polecacie do parametrów ? Tyle pytań ale nie chcę zakładać kilku tematów. Za wszelką udzielona pomoc dziękuję. Myślałem o http://allegro.pl/filtr-ro3-osmoza-akwa ... ocket_id=9 oraz http://allegro.pl/filtr-ro3-osmoza-akwa ... 82861.html
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Filtr RO jaki ?

Postprzez CryMore » Pn 26 wrz, 2016 21:07

Ja używam tego:

http://allegro.pl/filtr-akwarystyczny-o ... 34747.html" target="_blank

po 3 miesiącach używania nadal woda na wyjściu ma 3uS. Jestem z niego bardzo zadowolony. Pamiętaj, żeby przepłukać wkłady, oraz membranę w takiej kolejności i w taki sposób jak w instrukcji. Inaczej możesz uszkodzić membranę albo żywicę.

O tym jak przygotować wodę dla krewetek masz na kanale Szopena.
CryMore
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 581
Dołączył(a): Pn 25 lip, 2016 22:09
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki / Warszawa

Re: Filtr RO jaki ?

Postprzez matu » Pn 26 wrz, 2016 21:38

Najprostszy, najtańszy RO3 za 100zł, wytrzymuje kilka lat przy małym akwarium. Filtrów i membrany nie wymieniam.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filtr RO jaki ?

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 26 wrz, 2016 21:52

..trzymałem długo RC z powodzeniem w wodzie z mojej przydomowej studni o parametrach około 1500us gh 22 kh 27 ph 7,6+ .... problemem dla rc nie sa twoje parametry problemem jest cos innego co w twojej wodzie siedzi albo czego twojej wodzie w tym konkretnym akwarium brakuje ofc rozwiazanie problemu za pomoca filtra RO moze sie udać ale tylko jesli problem tkwi w wodzie z kranu jesli siedzi on w akwarium to nic nie wskurasz w ten sposób.
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Filtr RO jaki ?

Postprzez Elomakins » Wt 27 wrz, 2016 13:17

Problem z krewetkami RC wydaje się minął dziś rano zauważyłem ze w akwarium 30l jest krewetka oraz wylinka nie wiem jak jej nie widziałem podczas odlowów ale się jakoś uchwała i żyje przeszła prawidłowo wylinkę. Tak jak mówiłem krewetki przestały padać po usunięciu zgnitch roślin. Wydaje się mi ze Rzeczywiscie krewetki padały z powodu podtrucia. A Co do wody ze studni to posiadam dostęp do takowej ogarnę parametry. Czyli filtr RO może być jakiś z tańszych ?
Elomakins
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pt 16 wrz, 2016 17:42

Re: Filtr RO jaki ?

Postprzez ar2r21 » N 09 paź, 2016 16:10

Jest temat o filtrze RO to dodam swoje pytanie. Czy ma znaczenie jak jest zamocowany filtr tzn czy odpływ wody ma być u góry czy u dołu?
Artur
ar2r21
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 89
Dołączył(a): Pt 18 gru, 2015 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Filtr RO jaki ?

Postprzez matu » N 09 paź, 2016 19:48

Nie ma różnicy.
Avatar użytkownika
matu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1089
Dołączył(a): Cz 07 sie, 2014 16:30
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do FILTRACJA I NAPOWIETRZANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości