kiedy można zauważyć maleńkie red'ki

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

kiedy można zauważyć maleńkie red'ki

Postprzez lwica79 » N 24 maja, 2009 20:46

W moim 20l akwarium mam obecnie 7 red cherry, 2 tylomelanie mini, 1 nertinę zebrę, 2 maleńkie zbrojniki i 4 gupiki.
Tak się składa, że mam same samiczki red cherry, ewentualnie jeden niewielki jeszcze osobnik może być samcem (ale pewna nie jestem).
Do niedawna jedna z samiczek nosiła jajeczka-u mnie przez jakieś 2 tygodnie,lub więcej. W ostatnich dniach jak ją widziałam to chyba już "oczy" widziałam. Następnie zaszyła się na jakieś dwa dni i jak ją następny raz widziałam to jajek nie miała. Mam jedną ulubioną kryjówkę dla kreweci, gdzie tylko one siedzą, oraz sporo innych kryjówek, jednak wydaje mi się, że gapiąc się w akwarium przez kilka godzin powinnam już zauważyć jakieś maluchy gdyby wogóle były prawda :( ? Czy one mogły być na tyle nieostrożne by wyjść z kryjówek i zginąć w paszczach gupików?? Dorosłe krewetki nie boją się zbytnio rybek..a i gupiki się nimi już nie interesują...ale ewentualne maluchy...mogły zostać zjedzone?
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez KuMaK » N 24 maja, 2009 20:57

mogły, ale niekoniecznie.

Poczekaj zobaczysz, a w stresie nic nie znajdziesz ;-)
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
www.facebook.com/Kumak.Shrimp
Avatar użytkownika
KuMaK
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 897
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lwica79 » N 24 maja, 2009 21:27

Czekam , czekam... ale jak znajdę kiedykolwiek jakieś niezbite dowody, że gupiki sobie rozszeżyły menu.. to popływają sobie w ogólnym- z papuzimi, tak jak im obiecałam :evil: . Zresztą gdyby nie to że małe akwa sporo się ożywiło dzięki obecności gupików, to dała bym im szansę na cieszenie się ogromną przestrzenią w ogólnym (jak papuzie tolerują otoski to i gupkom może odpuściły by)
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Dominik Perkowski » N 24 maja, 2009 21:38

Mala krewetka ma okolo 2mm, zapewniam Cie ze jest nawet mniejsza od podrosnietej larwy komara, z ktora gupiki spokojnie by sobie poradzily.
W dziale Sulawesi , Cardinal - galeria masz moje 2 swieze filmiki malego Cardinala, Redki sa identycznej wielkosci po urodzeniu - ja na miejscu gupika bym sie nawet nie zastanawial nad smacznym kaskiem :)

Napisz jeszcze czy wlot filtra masz dobrze zabezpieczony, jesli kubelek to ponczocha jest niezbedna bo bedzie dzialal jak krewetkowy mikser.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez lwica79 » N 24 maja, 2009 22:10

Wierzę, że do pyszczka gupika bez problemu zmieści się maleńka krewetka :) . Ale mam nadzieję, że kryjówki i szybkość krewetek niwelują ryzyko.
Mam filtr wewnętrzny Fan mini (czy coś takiego) ale chyba tak słabo działający, że nawet jak na wlocie siada krewetka to bez większych problemów się odrywa. Na dodatek tylko ze dwa razy widziałam żeby jakaś krewecia się tam przysiadła, więc chyba i małych by tam nie zaprowadziły.
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Nerw » N 24 maja, 2009 22:17

Jak krewetki się nie chowają można je zobaczyć prawie od razu ;) Ale są maciupkie, naprawdę... więc trzeba się mocno wysilać i liczyć na szczęście.
Ja mam filtr fan mikro i moje krewety wchodzą do niego do środka od góry i sobie skubią gąbkę :mrgreen: Raz przy czyszczeniu prawie je wyjęłam z akwarium ;-)
"Myśli są niczym maleńki prozaiczny ziemniak w kępie psychodelicznych chryzantem" :)
Magda
Avatar użytkownika
Nerw
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 141
Dołączył(a): Cz 05 mar, 2009 21:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lwica79 » N 24 maja, 2009 22:31

Ja przy akwa już nawet z lupą siedziałam :) . Czasami wpatruję się w byle pyłek czy czasem aby nóżki poruszającej się nie zobaczę :) .. mam paranoję :) . Dwa dni temu zaważyłam coś kontem oka, ale nie byłam pewna, chwilę później śmignął mi stworek i przysiadł niedaleko kryjówki kreweci. W danym momencie mogła bym przysiądz, że widziałam mini krewecie, ale z radości złapałam za komórkę by pochwalić się siostrze... po podniesieniu wzroku już stworka nie było :( . I już nie wiem czy to nie była jakas zwykła pchełka wodna czy coś
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Czarny Adam » Pn 25 maja, 2009 08:22

To mogła być mała krewetka, ale jeżeli chcesz ją jeszcze zobaczyć albo jej rodzeństwo to lepiej wyciąg gupiki. W moim akwa miałem kiedyś Endlerki i niestety populacja krewetek nie powiększała się. Przeżywalność młodych w ich towarzystwie była znikoma - nawet 1,5cm gupiki interesowały się 2-3 mm krewetkami.
54l- Red Cherry
15l - hybrydy +taiwany
15l - hybrydy
Avatar użytkownika
Czarny Adam
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 33
Dołączył(a): N 27 lip, 2008 16:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Pn 25 maja, 2009 10:07

Jeżeli gupiki zjadają własne młode to czemu by nie miały zjeść krewetki,małe są skołowane i jak płynie w toni to nie zwieje tak szybko,w kamieniach mają więcej szans ale gupik nie jest głupi ;-),jak chcesz maluchy to niestety gupiki out .A samice redki zaczną nosić jajka przy częstych podmianach wody,u mnie mnożą się jak króliki.
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kukol88 » Pn 25 maja, 2009 11:23

A powiedzcie mi czy moj filtr turbo filter 650 (ten z taka duza gąbka) moze byc jakims problemem? Mam na mysli czy male krewetki mogą mi wlesc w ta gąbke i zostac wciagniete do środka?
126L:<Moje Akwarium>

Pozdrawiam
Patryk
Avatar użytkownika
Kukol88
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 206
Dołączył(a): Pn 30 mar, 2009 19:18
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez lwica79 » Pn 25 maja, 2009 11:41

oj...no to dziś podejmę próbę przeniesienia gupików do ogólnego akwa. Ale zrobi się pusto w mniejszym zbiorniku..bo krewecie to u mnie tylko po dnie sobie wędrują, rzadko wspinając się gdzieś wyżej.
Inne rybki też nie wchodzą w grę jeśli chodzi o towarzystwo dla kreweci?? Poza glonojadkami oczywiście, bo otosek to też raczej po całym akwa nie pływa :) .
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Dominik Perkowski » Pn 25 maja, 2009 12:03

Role rybek moga pelnic krewetki Red Nose :) tylko musi byc maly prad wody.
375l Cardinal Hills - Sulawesi
www.SwiatSulawesi.pl
Avatar użytkownika
Dominik Perkowski
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 160
Dołączył(a): Śr 21 sty, 2009 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postprzez lwica79 » Pn 25 maja, 2009 19:32

na Red Nose jakoś nie choruję :) .
Dzisiaj jednak przeniosłam gupiki (i poza jednym atakiem papuzie je dość tolerancyjnie przyjęły-mają więc 98 % szans na przezycie). Przy okazji zajżałam do kryjówki kreweci i okazało się ze jedno maleństwo tam jest...tylko jedno-dla mnie aż jedno. Kolejna samiczka nosi jajeczka.
Jutro natomiast będę już miała 4 dodatkowe Bienki :-D i 5 dodatkowych ślimaczków mini..2xGolden Rabbit i 3xCzekoladowy Rabbit :-D (nie mogę się już doczekać :) ).
Chwilę po tym jak się nacieszę zacznę szukać dla siebie i swoich zwierzaków nowego domu, bo mnie rodzina z obecnego wykopie za to, że nie dość że znowu dokupuję zwierzaki, to jeszcze w dodatku za taką kasę :mrgreen:
Avatar użytkownika
lwica79
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 384
Dołączył(a): Pn 23 mar, 2009 21:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez batman-ka » Cz 28 maja, 2009 20:09

Hehe,każdy ma ten sam problem :-D Ważne,że jeden mały chodzi :-D,ja mam otoski,one lubią prąd wodny wtedy pływają cały dzień
A odpowiedz na filter 650,jak gąbka jest drobna standartowa dobrze naciągnięta to małe nie wejdą
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez siwy73 » N 07 lut, 2010 14:03

przy okazji tego tematu(dotyczy tych samych krewetek), czy możliwe, że samiczka wyrzuciła jajka bo dostała ich w niecały tydzień po wykluciu małych? miała bardzo dużo aż się nie mieściły pod odwłokiem a potem stopniowo coraz mniej ,pobecnie tylko 5 sztuk.zastanawiam się czy nie za wcześnie , a może przez zmianę parametrów wody?
proszę o podpowiedź :?:
siwy73
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): So 06 lut, 2010 19:35
Lokalizacja: GRYFINO

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron