Red cherry a "nitki"

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Postprzez damian120 » Pt 21 gru, 2007 19:51

Nosz jasna cholera :!:
nitki znowu sie robią!tyle pracy poszło się...
Nic dalej wyciągam je mechanicznie i jade z podmianami tym razem tak jak mówiliście będe robił po 50% objętości akwarium.
Krewecie które miały mi pomóc w pladze glonów będą niestety dopiero po świętach :-/
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Sebex » Pt 21 gru, 2007 20:37

Pamiętaj że przy kreweciach żebyś nie robił podmian 50% bo one tego nie wyczytają.

Jak glony wróciły to znaczy że przyczyna została nie usunięta najpierw zastanów sie od czego te glony powstają rozeznaj jeszcze raz sytuacje i zacznij walkę od nowa.
Sebex
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn 19 lis, 2007 09:42
Lokalizacja: Borek

Postprzez damian120 » Pt 21 gru, 2007 22:40

przyczyna? no własnie wcześniej to było zaniedbanieakwa i podmian a teraz? niemam pojęcia
akwa 112l
PH 7/7,2
GH dość zmienne raz od 9do12 :?:
No3 0
Nawożenie PG Macro i classic do podmian i Ferro codziennie.
Co2 z butli ok.bombel na sekunde/2 sekundy
Obsada:
-18 neon czerowny
-1 kosiarka
-2 neritiny
-1 kardynałek który czuje sie neonem...
Ustawiłem oświetlenie tylko na 10 godzin i będe robił teraz wspomniane podmiany 50% co 3 dni.Zobaczymy co z tego będzie
Niewiem czy zrezygnować z nawożenia?
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez batman-ka » Pt 21 gru, 2007 23:33

A dobrze przeliczyłeś światło do naworzenia?
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 12:49 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sebex » So 22 gru, 2007 10:19

Światło za długo sie świeci (tydzień temu miałeś zielenice) nie tak szybko sie wydłuża czas oświetlenia.
Powinno sie zwiększać co tydzień o 2h Do wyznaczonego wcześniej czasu.

-odstaw nawożenie (CO2, PG Macro i classic do podmian i Ferro codziennie. )do czasu kiedy będziesz oświetlał akwarium (10h)
-na 2-3 dni zaciemnij akwarium
-co trzy dni podmiany wody po 50%
-nie karmij rybek podczas zaciemnienia
-zbieraj je mechanicznie
-skrócić czas oświetlenia do 4h

Zrób tak.

Jak glony ustaną to:

-zwiększaj czas oświetlenia co tydzień o 2h
-zacznij nawozić CO2 (połowie dawki tej która była na początku)
-nawoź (połowie dawki tej która była na początku)
-jak osiągniesz czas oświetlenia 10h to wróć do normalnego dozowania CO2 i nawożenia (czyli po 3 tygodniach)

Nie łam się walka z glonami bywa ciężka i długa.
Ale w końcu ktoś zwycięży albo ty albo glony :mrgreen:
Sebex
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn 19 lis, 2007 09:42
Lokalizacja: Borek

Postprzez damian120 » So 22 gru, 2007 11:36

Sebex napisał(a):Światło za długo sie świeci (tydzień temu miałeś zielenice)

Nie miałem zielenic.Ciągle mówimy o GLONACH NITKOWANYCH.Takich długich zielonych nitkach ciągnących się wszędzie.
Pozdro
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Sebex » So 22 gru, 2007 14:38

To są zielenice.
Poczytaj trochę.
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=474

Cytat z akwaforum.
Rodzaje Glonow :


1. Okrzemki - wystepuja jako osad lub kropki w kolorze brazowym, pojawiaja sie
najczesciej na kamieniach oraz na dolnej czesci szyby Wink,mozna je spotkac takze na
roslinach.
2. Zielenice - występują pod roznymi postaciami : nitki, kropki itp. Nitki tworza
taki "dywanik" na lisciach, korzniach lub kamieniach.
3. Krasnorosty - krzaczki w kolorze od brązowego do czarnego, na liściach lub sprzęcie,
naczęściej tam, gdzie jest przepływ wody. Można je usuwać pęsetą lub palcami.
4. Sinice - nie są to typowe glony, tylko cyjanobakterie. Występują w postaci
ciemnozielonej pajęczyny lub powłoki, skutecznie dusząc rośliny.Mozna je usunac dosyc
prosto, poprzez potarcie palcami Wink Po spokonczeniu nalezy wszystki pozostalosci usunac Exclamation, poniewaz moga zaszkodzic rybkom oraz calemu akwariowi Exclamation
Sebex
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pn 19 lis, 2007 09:42
Lokalizacja: Borek

Postprzez batman-ka » Cz 27 gru, 2007 20:17

Długa nitka to glon nitkowaty,ja z nim walczę okresowo,raz jest a raz nie,ogólnie większość usuwam mechanicznie wyczesując palcami ,bo inne metody są mniej lub bardziej skuteczne,teraz sie wkurze i kupie filtr RO,obniże pH do 6 i sam zdechnie:P
Ostatnio edytowano Śr 02 sty, 2008 12:49 przez batman-ka, łącznie edytowano 1 raz
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Smasher » Cz 27 gru, 2007 21:26

Sprobuj kupic test na fosforany. jesli beda wysokie to kup phosvec firmy sera . Olej zaciemnianie narazie, nie nawóź i nie podawaj co2 . przynajmniej z tydzien po ustapieniu. ja dalej sie mecze z krasnorostami, ale zielona woda i nitki ustapily. Jesli chcesz, to zrob tak:

Kup Algin sery , wyjmij roslinki z akw, i wloz do wody z preparatem, zostaw na dzien lub dwa, i przemyj dokladnie woda zanim wlozysz do akw z kreweciami, bo ten srodek jest zabojczy dla kreweci. Jesli to nie pomoze, ( a musi ) to zacznij zaciemnianie:) ale to srodek malo skuteczny przy nawozeniu:) pozdr.
112l krewecie + mlodziutkie kosiarki, otoski i nertiny.

+baniak z Malawi:)
Smasher
Potencjalny Maniak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn 19 lis, 2007 00:50

Postprzez batman-ka » Cz 27 gru, 2007 21:54

Obniżyć pH do 6?Im niższe pH tym mniej glonów,ale przy nawożeniu z glonami jest zawsze problem,ja mam 4x18W i nie nawoże choc mam 100l i to spore światło,takowego ataku glonów nie mam,zawsze cos tam rośnie ale nie jest to tragedia
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez damian120 » Cz 27 gru, 2007 22:22

To może napisz co ja robie wedruk wskazówek z forum holenderskiego.
Oświetlenie zredukowałem do 10h (staram sie przynajmniej)
Co 3 dni podmieniam 50% wody do tego połowa dawki PG macro i połowa połowy(ćwierć ;-) ) dawki PG classic. Ferro w ogóle nie daje.Co2 leci cały czasDo tego usuwam glony meczanicznie i po nowym roku zakupie kilka amano.
Glony pomału ustępują i rośliny bardzo ładnie rosną.
Pozdr
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Postprzez hafu » Śr 02 sty, 2008 15:06

ja mam sposób na te chole... glony, wygaszam światlo na 5 dni a przed tym jeszcze usuwam je ręcznie, całe akwarium okrywam czarnym materiałem żeby światła ani troche niebyło i ograniczam tlen glony zdychają, niestety rośliny też troche dostaną popalić.
maciejo90

jumpstyle to jest too
Avatar użytkownika
hafu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 251
Dołączył(a): N 25 lis, 2007 21:23

Postprzez batman-ka » Śr 02 sty, 2008 17:22

Nie wiem jak glony ale moje krewetki filtrujące na pewno by odczuły braki tlenu i pokarmu
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez damian120 » Śr 02 sty, 2008 17:57

yyy więc postępuje tak jak napisałem z tym że kurde ta podmiana troche mało regularna bo ciągle zapominam napełnić wodą tych zasrany** baniaków.Do tego "urządzenie do włączania i wyłączania prądu" które ma mi gasić i włączać światło tak aby było tylko 10h nawala... no ale cóż pomalutku do celu.Glon jest dalej,rośliny bardzo ładnie rosną.Pojawiły się amanki-tylko 4.Niewiem czy to nei za mało bo efektów ich "pacy" narazie nie widać.Jak nie zapomne to jutro zrobie podmiane, pousuwam glon(eeeh jak ja kocham to nawijanie ich na patyk do szaszłików :-/ ) i wrzuce fotki akwarium.
Pozdro
kobieta sie nigdy nie zmieni,można zmienić kobiete ale to i tak niczego nie zmienia
Avatar użytkownika
damian120
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn 10 gru, 2007 20:41
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron