Czy ktoś to stosował - Mosura Bio Plus

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Czy ktoś to stosował - Mosura Bio Plus

Postprzez Waldii » Pt 26 cze, 2009 09:11

http://www.assaaqua.com/mosura-shrimps- ... ra-bioplus - o ten produkt Mosury dokładnie chodzi. Czy widać jakieś efekty, kiedy go się stosuje. Ja o tym szczerze zielonego pojęcia nie mam ale może ktoś z forumowiczów ?? Pozdroo
45l Babulti, Red Cherry
45l SSS ,SSSS Cristale / Biene
25l S, SS Cristale / Biene
Waldii
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 28
Dołączył(a): N 26 kwi, 2009 16:11
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez batman-ka » Śr 01 lip, 2009 11:08

Sorki ,nie zauważyłam wcześniej tego postu.Mam bioplus,jest w proszku,do tego jest mała łyżeczka,odmierzasz odrobinę,mieszasz z wodą i wlewasz do akwarium,karmi się tym młode krewetki,duże crystale rzucają się na to jak na złoto,nie wiem jaki ma to mieć efekt,dla mnie to po prostu pokarm
Uwaga:przy karmieniu tym wynalazkiem trzeba zaopatrzyć się w kostkę napowietrzającą,bez dodatkowego natleniania wody może być katastrofa,jest to zresztą opisane na tej stronie co podałeś
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kaola » Śr 01 lip, 2009 21:27

co moze sie stac?
"Eat Nothing With Face!"
Obrazek Pozdrawiam Ola :)
Avatar użytkownika
Kaola
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 130
Dołączył(a): So 20 cze, 2009 15:54

Czy ktoś to stosował - Mosura Bio Plus

Postprzez Waldii » Cz 02 lip, 2009 00:00

Batmanko ...czyli nie trzeba tego stosować ... i młode cristale i biene będą zadowalać się innymi pokarmami mosury bez problemu ?? bo chodzi o to ze mam pięknie ubarwione S i żeby małe tez były takie same jak bym w razie miał ;) pozdrawiam
45l Babulti, Red Cherry
45l SSS ,SSSS Cristale / Biene
25l S, SS Cristale / Biene
Waldii
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 28
Dołączył(a): N 26 kwi, 2009 16:11
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez batman-ka » Cz 02 lip, 2009 14:58

Ja karmię tym małe urodzone krewetki,one mało się przemieszczają dlatego w pierwszym tygodniu trzeba sypać im drobny pokarm (proszek) zeby go łatwo zlokalizowały,ale jak akwarium jest dojrzałe i ma dużo glonów to pewnie się same wykarmią,ja mam nowe akwaria i tu mam problem,bo małe nie mają co jeść a glon nie chce rosnąć :P
Małe się urodzą ładne jak ojciec jest ładny ;-) Mi z mieszanki samca crystala S i samicy biene c- wychodzą A
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez batman-ka » Cz 02 lip, 2009 15:04

co moze sie stac?


nie wiem,ale słyszałam już o podawaniu bioplusa bez natleniania i zgonach,kto wie co oni tam dają,może chodzi o zanieczyszczenie wody,trudno powiedzieć,na pewno robi się niezłe zamieszanie jak się sypnie taki pył ,poza tym są tam pewnie jakies dodatki,ale niech się wypowie ktoś kto się zna na składzie tego i wpływie na wodę
40x40x30 crystale
40x40x30 taiwany

konto allegro: _bestseller_
Avatar użytkownika
batman-ka
Administrator
 
Posty: 3352
Dołączył(a): So 03 lis, 2007 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez KiT » Pn 05 kwi, 2010 20:35

No dobrze a w praktyce ile natleniasz (czas działania) i w jakim akwarium (pojemność)?
Serdecznie Pozdrawiam,
Robert
KiT
Krewetkowy Maniak
 
Posty: 43
Dołączył(a): Cz 22 sty, 2009 20:31

Postprzez Crystal » Pn 28 cze, 2010 07:54

Ja stosuję bioplus na przemian z pokarmem własnym. Jestem z niego bardzo zadowolony. Wydaje mi się, że jest to pokarm wysokobiałkowy i stąd te doniesienia o upadkach bez napowietrzania. Ale zawsze można podawać mniejsze porcje a cześciej.
Avatar użytkownika
Crystal
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 300
Dołączył(a): N 27 cze, 2010 21:44


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości