Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewetek

Postprzez Shrimp Farm » Pn 20 maja, 2019 18:29

Powiem Wam, że trochę nietypowy temat mnie naszedł, po ostatniej wymianie zdań pod WDA. Mianowicie tak się zastanawiam jakie macie opinie o wrzucaniu zdjęcia nie swoich krewetek - przy ich sprzedaży. Ruszam temat bo zaskoczyło mnie podejście, że jest to foto tylko poglądowe. Jak wiecie sam januszuję biznes krewetkowy, ale na takie bajery nie wpadłem i raczej nie wpadnę, a dla mnie to problem jest dość istotny także z punktu widzenia prawnego. Abstrahuję od głupot pokroju prawa autorskie itp. - oczywiste naruszenie i nawet fajne kary dałoby się ugrać dla autorów/posiadaczy praw autorskich do zdjęć. Chodzi mi raczej o coś innego. Mianowicie średnia rynkowa cena CRS waha się na poziomie 3 - 10 zł (w zależności od ilość/hurt/deta/PL czy zagranicę - takie normalne baniakowe CRS. Widuję sobie przy takich CRS sprzedawanych PRL na poziomie naprawdę zawodowym, które mogą latać nawet w cenie +500$. I teraz pojawia się pytanie - specyfika rynku gdzie krewetka krewetce nie równa - czy kupując takiej jakości krewetki (każdy wie przecież że różnią się i to znacznie jakością na rynku) mogę sobie przyatakować delikwenta o towar niezgody z opisem - którego elementem jest fotografia i co ciekawe dalej nie żądać zwrotu zapłaconej kwoty, a wykonania zobowiązania poprzez dostarczenie krewetek zgodnych z opisem :D O taka ciekawostka do dyskusji. Powiem, że aż mnie korci do testy tej teorii, bo dla mnie te wszystkie zdjęcia poglądowe to wprowadzanie jednak nabywców w błąd, ale takie moje zdanie :)

P.S.
Mam nadzieję że dział dobry.
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez jacek_lu » Pn 20 maja, 2019 18:49

Fajnie że ten temat poruszyłeś Ty sam, a zatem czy ta krewetka nie jest poglądowym foto ?

https://allegro.pl/oferta/krewetki-pure ... E4Mg%3D%3D" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Obrazek

bo nie przypomina w żadnym stopniu tego co zostało wysłane, napisałem to w poprzednim temacie między innymi do Twojej osoby. Pomijam fakt samej licytacji, bo wystawiając na licytacje licz się z tym że i za 5zł to może pójść.

Obrazek

Zatem drogi kolego, nim zaczniesz szukać i rozliczać Januszy biznesowych, zacznij od siebie.

Ps;; sprzedając nadmiar, osobiście nie robię "poglądowych" fot, tylko w kadrze jest to co jest do oddania/ odsprzedania. Robienie zdjęć samych "rodziców" czy innych tego typu zabiegów jest dla mnie zwykłym krętactwem i cwaniakowaniem.
Ostatnio edytowano Pn 20 maja, 2019 19:37 przez jacek_lu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 20 maja, 2019 19:01

Jak nie ma zastrzeżenia że zdjęcie jest tylko poglądowe, a krewetki mogą być inne niż na zdjęciu, to chyba można to podciągnąć pod celowe wprowadzenie nabywcy w błąd, były ostatnio podobne sprawy w oparciu o chyba jakiś paragraf który brzmi " Wprowadzanie konsumentów w błąd jest uznawane za nieuczciwą praktykę rynkową, której stosowanie jest zabronione. Pod wpływem nieprawdziwych informacji konsument jest narażony na zakup produktu lub usługi, czego nie zrobiłby, gdyby wiedział o rzeczywistych warunkach oferty." Mnie się zdaje że można by takiego kogoś pociągnąć po sądach...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez =Fresz= » Pn 20 maja, 2019 20:15

Mr.Kreweta napisał(a):Mnie się zdaje że można by takiego kogoś pociągnąć po sądach...


Shrimp farm coś o tym wie [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez Shrimp Farm » Pn 20 maja, 2019 23:37

jacek_lu napisał(a):Fajnie że ten temat poruszyłeś Ty sam, a zatem czy ta krewetka nie jest poglądowym foto ?

https://allegro.pl/oferta/krewetki-pure ... E4Mg%3D%3D" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Obrazek

bo nie przypomina w żadnym stopniu tego co zostało wysłane, napisałem to w poprzednim temacie między innymi do Twojej osoby. Pomijam fakt samej licytacji, bo wystawiając na licytacje licz się z tym że i za 5zł to może pójść.

Obrazek

Zatem drogi kolego, nim zaczniesz szukać i rozliczać Januszy biznesowych, zacznij od siebie.

Ps;; sprzedając nadmiar, osobiście nie robię "poglądowych" fot, tylko w kadrze jest to co jest do oddania/ odsprzedania. Robienie zdjęć samych "rodziców" czy innych tego typu zabiegów jest dla mnie zwykłym krętactwem i cwaniakowaniem.


Krewetka jest z tego samego zbiornika, z którego dostałeś krewety - proszę zrób ich foto na których coś widać więcej. Bo ja tu różnicy nie widzę za bardzo - poza tym, że na tych co wrzuciłeś biel lepsza niż na focie. Chyba że kreweta z foto to dla Ciebie high :) Już nie mówiąc o tym że masz w opisie, że losowo wybieram krewety i film z baniaka z krewetkami i z powiększeniem.

Co do ceny za jakie idą krewety na licytacji to nie ma to wpływu na wybór krewetek przeze mnie :D Popytaj osoby które PRL high ode mnie wygrały za małe pieniądze :)
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez jacek_lu » Wt 21 maja, 2019 04:14

Shrimp Farm napisał(a):
Krewetka jest z tego samego zbiornika, z którego dostałeś krewety


To rób zdjęcie do aukcji tego zbiornika/stada a nie krewetki której defakto nikt nie dostanie.
Równie dobrze mogłaby to być galaxy i wysłałbyś to co wyrzuciła z siebie, bo ona w tym zbiorniku jest, a Ty łapiesz losowo.

Rozmawiamy o zdjęciu i o stanie faktycznym.

Shrimp Farm napisał(a): proszę zrób ich foto na których coś widać więcej. Bo ja tu różnicy nie widzę za bardzo - poza tym, że na tych co wrzuciłeś biel lepsza niż na focie. Chyba że kreweta z foto to dla Ciebie high :) Już nie mówiąc o tym że masz w opisie, że losowo wybieram krewety i film z baniaka z krewetkami i z powiększeniem.

Co do ceny za jakie idą krewety na licytacji to nie ma to wpływu na wybór krewetek przeze mnie :D Popytaj osoby które PRL high ode mnie wygrały za małe pieniądze :)


Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy tymi dwoma zdjęciami, to ja nie mam więcej pytań.

Krewet koniec końców przyszło i tak 9.

Robale za grosze, i bojownik miał co żreć.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez Shrimp Farm » Wt 21 maja, 2019 06:39

jacek_lu napisał(a):
Shrimp Farm napisał(a):
Krewetka jest z tego samego zbiornika, z którego dostałeś krewety


To rób zdjęcie do aukcji tego zbiornika/stada a nie krewetki której defakto nikt nie dostanie.
Równie dobrze mogłaby to być galaxy i wysłałbyś to co wyrzuciła z siebie, bo ona w tym zbiorniku jest, a Ty łapiesz losowo.

Rozmawiamy o zdjęciu i o stanie faktycznym.

Shrimp Farm napisał(a): proszę zrób ich foto na których coś widać więcej. Bo ja tu różnicy nie widzę za bardzo - poza tym, że na tych co wrzuciłeś biel lepsza niż na focie. Chyba że kreweta z foto to dla Ciebie high :) Już nie mówiąc o tym że masz w opisie, że losowo wybieram krewety i film z baniaka z krewetkami i z powiększeniem.

Co do ceny za jakie idą krewety na licytacji to nie ma to wpływu na wybór krewetek przeze mnie :D Popytaj osoby które PRL high ode mnie wygrały za małe pieniądze :)


Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy tymi dwoma zdjęciami, to ja nie mam więcej pytań.

Krewet koniec końców przyszło i tak 9.

Robale za grosze, i bojownik miał co żreć.


Z jedną rzeczą przyznam Ci rację - skoro dla Ciebie opis aukcji i załączony film były nieczytelne to rzeczywiście należy wprowadzić do moich licytacji zdjęcia stada/zbiornika tak żeby były one bardziej czytelne - więc tu januszowo biznesowo ja wnioski z dyskusji wyciągnę, a cała dyskusja przysłuży się nie tylko mi, w zakresie rozwoju, ale również i Braci krewetkowej, co by bardziej świadomie decyzje podejmowała.

Z ilością krewetek to opisz może w pełny sposób jak wyglądała moja reakcja, może zaproponowałem zwrot, albo dosłanie bonusowych krewet? Może przeprosiłem za sytuację?

Ale nie ważne, nie musisz odpowiadać :)
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez jacek_lu » Wt 21 maja, 2019 07:21

W takim razie czemu ma służyć ta fota w aukcji ? bo nic w opisie o niej nie napisałeś, a jednak ludzie to wzrokowcy, szczególnie Ci nowi.
Zobaczy krewete i licytuje.

Ja tę aukcję wygrałem przypadkiem, nie miałem zamiaru licytować bo wiedziałem że nie dostanę takich krewet jak na focie.
Było to tylko 30 pare zł, pal licho, nie wycofałem oferty mimo iż złożyłem ją omyłkowo.

Byłem przygotowany na to co dostanę bo czego można się spodziewać za 30zł, dlatego w PW do Ciebie wspomniałem tylko o ilości sztuk. Nic o jakości ani gradacji.

Zaproponowałeś gratis przy kolejnym zakupie - tyle że ja tych zakupów nie mam zamiaru więcej robić

Tylko Twój temat o tych zdjęciach nakłonił mnie do napisania tych wypocin.

Nic nie zmienisz w tym temacie (chodzi o walkę z tego typu aukcjami) bo wystarczy głupia wzmianka w opisie aukcji typu "młode po rodzicach ze zdjęcia", albo januszowe "przykładowa fota robala ze zbiornika", a odpowiedzialność za zakup spada już na kupującego który nie doinformował się co dokładnie dostanie bo i tak sprzedawca "łowi losowo" - o Panie ;d

Opis aukcji był czytelny. Jeżeli ide do sklepu kupić mleko 3,2 to kupuje butelkę z napisem mleko 3,2, nie ma prawa być tam 0,5% Ty właśnie tak zrobiłeś. Nie tylko Ty ale i 90% całego allegro tak robi czy też innych portali ogłoszeniowych.

Wygląda na gównoburze ale ja się nie spinam, bo tak jak pisałem, spodziewałem się tego typu krewet.

Jeżeli kupuje z allegro to po to żeby nagrać unboxing, no i żeby szybciej przelać pieniądze.
Cała irytacja skupia się na zdjęciu od czapy które nie ma nic wspólnego z dostarczonym produktem - jest to problem ogólny.

Wielce prawdopodobne że wylałem teraz żale wszystkich kupujących rozczarowanych podobnymi zakupami, kierujących się tylko i wyłącznie okładką a nie zawartością :)

Nie mam nic więcej do dodania, temat uważam za wyczerpany.
Avatar użytkownika
jacek_lu
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt 25 wrz, 2015 08:07
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez Shrimp Farm » Wt 21 maja, 2019 07:29

jacek_lu napisał(a):
Zaproponowałeś gratis przy kolejnym zakupie.



Tym fragmentem zakończyłeś wszelkie dyskusje ze mną :). Nieładnie bardzo nieładnie :D:D:D:D
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez =Fresz= » Wt 21 maja, 2019 08:05

Shrimp Farm napisał(a):
jacek_lu napisał(a):
Zaproponowałeś gratis przy kolejnym zakupie.



Tym fragmentem zakończyłeś wszelkie dyskusje ze mną :). Nieładnie bardzo nieładnie :D:D:D:D


Dlaczego nieładnie? ;)
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez romanfrac » Wt 21 maja, 2019 08:24

Shrimp Farm skoro Ty dałeś ciała i nie doliczyłeś się do 10 to skoro Jacek napisał, że nie zamierza nic więcej zamawiać od Ciebie to należałoby mu wysłać te brakującą sztukę :)
romanfrac
Potencjalny Maniak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 16 paź, 2014 22:25

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez Shrimp Farm » Wt 21 maja, 2019 10:02

romanfrac napisał(a):Shrimp Farm skoro Ty dałeś ciała i nie doliczyłeś się do 10 to skoro Jacek napisał, że nie zamierza nic więcej zamawiać od Ciebie to należałoby mu wysłać te brakującą sztukę :)


Albo zwrócić część kwoty zakupu i Nabywca wybiera co mu pasuje :) Zgadzam się w 100% z tym co napisałeś i o dziwo na kilka z kilkuset wysyłek które robię w ciągu roku zdarzają się takie sytuacje i tak też czynię :)
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez Vlad » Wt 21 maja, 2019 18:46

"Przedstawione zdjęcia są mojego autorstwa i mają charakter poglądowy. Przedstawiają zdjęcia stad z których pochodzą oferowane skorupiaki."

Częsty tekst taki lub podobny z aukcji allegro, kwestia trafienia na uczciwego sprzedawcę traktującego hodowlę krewetek przede wszystkim jako hobby a nie biznes. Wygrywałem aukcje za śmieszne pieniądze i dostawałem super krewetki, pewnie miałem szczęście że trafiłem na takiego hodowcę :) Pasja, hobby, to jest słowo klucz.
Od Shrimp Farm zdarzyło mi się wygrać aukcję i po pierwszym razie zwróciłem uwagę na słabe pakowanie, woda z worków wyciekała (z jednego wyciekło ponad 50%), zasugerowałem rozwiązanie problemu zawiązywania woreczków ale nie dostałem żadnej odpowiedzi a przy kolejnej wygranej aukcji sytuacja z wyciekającą wodą się powtórzyła. Co do jakości krewet nie miałem zastrzeżenia
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez Shrimp Farm » Wt 21 maja, 2019 23:28

Vlad napisał(a):"Przedstawione zdjęcia są mojego autorstwa i mają charakter poglądowy. Przedstawiają zdjęcia stad z których pochodzą oferowane skorupiaki."

Częsty tekst taki lub podobny z aukcji allegro, kwestia trafienia na uczciwego sprzedawcę traktującego hodowlę krewetek przede wszystkim jako hobby a nie biznes. Wygrywałem aukcje za śmieszne pieniądze i dostawałem super krewetki, pewnie miałem szczęście że trafiłem na takiego hodowcę :) Pasja, hobby, to jest słowo klucz.
Od Shrimp Farm zdarzyło mi się wygrać aukcję i po pierwszym razie zwróciłem uwagę na słabe pakowanie, woda z worków wyciekała (z jednego wyciekło ponad 50%), zasugerowałem rozwiązanie problemu zawiązywania woreczków ale nie dostałem żadnej odpowiedzi a przy kolejnej wygranej aukcji sytuacja z wyciekającą wodą się powtórzyła. Co do jakości krewet nie miałem zastrzeżenia


Cieszę się, że krewety się podobają - pakowane miałeś na 2 worki, czy jeden bo aktualnie pakuję na dwa i raczej nie dostaję uwag co do pakowania?
Ruszył FB Farmy :) : https://www.facebook.com/ShrimpF/
Shrimp Farm
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 209
Dołączył(a): Wt 02 sie, 2016 09:17

Re: Januszowy biznesowy - czyli o fotach sprzedawanych krewe

Postprzez Vlad » Śr 22 maja, 2019 05:35

Pakowane w 2 worki, aukcja z połowy lutego.
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości