Zgonowo - czyli akwarium 19l

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mieciu121 » Pn 10 cze, 2019 21:02

Pawel M napisał(a):1. masz stałe parametry - ale co dzień odparowuje 10 % wody i dolewasz
2. ciągle wywalasz z filtra bakterie podczas płukania
3. jakaś niewiadomopoco żywica do zakwaszania wody do PH 4,5
4. karmienie 10 krewet w zbiorniku z takimi glonami - po co
5. brak prawidłowych pomiarów - w sumie tylko przypuszczasz ile ta woda ma twardości

dla mnie to już styknie i dalej się nie doczytuje, konduktometr kosztuje parę zł i może od tego zacznij


1 . Źle zinterpetowałeś moją odpowiedź nie dolewam wody gdy odparuje ale TYLKO WTEDY gdy robię podmianki wody czyli co 2 tygodnie .
2. Tu Faktycznie robię błąd bo jestem przyzwyczajony do ryb i nie mogłem tego nawyku z siebie usunąć gdzie filtr mi się non stop zapychał gówienkami DOC itd itd .
3. Nw czy to w czymkolwiek przeszkadza że ma chwilowo 4,5 czy 6 i tak dobije do 7
4. Ponieważ myślałem że są głodne niektóre krewetki jak zdychały były mega wychudzone więc sądziłem na początku że zdychają z braku pokarmu
5. Wiem zakupiłem już test GH od firmy jbl ( co do PH i KH JESTEM PEWNY na 100% że są poprawne)
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mieciu121 » Pn 10 cze, 2019 21:08

Mr.Kreweta napisał(a):A do tego wszystkiego jeszcze pewnie 50% pokarmu w podłożu gnije i parametry jeszcze bardziej szaleją, co do tej żywicy zakwaszającej, to nie jest zwykła żywica jonowymienna, która przez doczyszczenie ro powoduje chwilowy spadek Ph nie do 5 ale do 4,5? Bo to dalej nic nie zmienia, i woda dalej nie jest zakwaszona..


Znalazłem nazwę żywicy wklejam : Kationit Wodorowy Purolite C100H do zmiękczania RO
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Aga » Wt 11 cze, 2019 05:31

I gdzie masz zamontowany ten kationit i jak go regenerujesz ?
Aga
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 190
Dołączył(a): Śr 17 maja, 2017 16:54

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mieciu121 » Wt 11 cze, 2019 05:47

Podsyłam link do filmiku w którym opisuje swój filtr . Na filmie przedstawiam jakiś tam problem-ale juz się z nim uporałem, w międzyczasie tłumacze zasadę jego działania . Jak komuś chce się oglądać to zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=UZS6CCSnSEo
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mieciu121 » Wt 11 cze, 2019 13:47

https://allegro.pl/oferta/shrimp-nature ... 7843465935" target="_blank" target="_blank Testował to ktoś może czy ,,pic na wodę ,, ?

W międzyczasie zakupiłem konduktometr taki sam jak ma użytkownik ,,SUCHY,, czekam na paczkę i będę na bieżąco informował z wynikami testu .
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Pawel M » Wt 11 cze, 2019 16:03

Mieciu121 napisał(a):Podsyłam link do filmiku w którym opisuje swój filtr . Na filmie przedstawiam jakiś tam problem-ale juz się z nim uporałem, w międzyczasie tłumacze zasadę jego działania . Jak komuś chce się oglądać to zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=UZS6CCSnSEo" target="_blank


jeden wielki bałagan - jakbym taki syfilis z wężami zrobił i tak genialnie to RO podłączył to bym się tym na bank ludziom nie chwalił :mrgreen:
tłumaczysz nie wiem co i nie wiem po co - mineralizujesz, demineralizujesz, zmiękczasz żywica tylko po co to wszystko ??

z filmu zrozumiałem że chcesz zbić PH i tylko na tym Ci zależy a PH jak to PH - skacze i pomiary zaraz po uzysku są nie do końca wiarygodne - ta woda powinna odstać i być napowietrzana i po jakiejś dobie pokaże wiarygodny wynik PH

do zbicia PH w kostce masz podłoże aktywne - i w zasadzie chyba nikt z nas tego nie mierzy bo od utrzymania tego parametru mamy podłoża aktywne, filtrujemy wodę poprzez RO by ją wyjałowić ze wszystkiego i zbić twardości które następnie podnosimy swoimi solami i minerałami odpowiednimi dla robaków

ot cała filozofia filtrowania poprzez RO i ogarniania wody dla krewet.

kolejna sprawa to ten kranik i zawory, złączki - po uj.....a Ci to wszystko - zwykłe RO3 lub tam 4 za 100 parę złotych robi robotę dla nas potrzebną reszta to tylko wymysły i dodatkowe pierdoły krewetkom nie potrzebne

ogólnie film do bani z którego nic nie wynika, o samym podłączeniu tego wszystkiego pisałem wyżej, syf, malaria i 2 tony mułu :mrgreen:
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 11 cze, 2019 16:10

Mieciu, ten zawór czterodrożny, to działa w końcu tak jak trzeba, czy dalej odcina wodę za membraną a na membranę idzie ciśnienie dalej z sieci?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mieciu121 » Wt 11 cze, 2019 16:18

Pawel M napisał(a):
Mieciu121 napisał(a):Podsyłam link do filmiku w którym opisuje swój filtr . Na filmie przedstawiam jakiś tam problem-ale juz się z nim uporałem, w międzyczasie tłumacze zasadę jego działania . Jak komuś chce się oglądać to zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=UZS6CCSnSEo" target="_blank" target="_blank


jeden wielki bałagan - jakbym taki syfilis z wężami zrobił i tak genialnie to RO podłączył to bym się tym na bank ludziom nie chwalił :mrgreen:
tłumaczysz nie wiem co i nie wiem po co - mineralizujesz, demineralizujesz, zmiękczasz żywica tylko po co to wszystko ??

z filmu zrozumiałem że chcesz zbić PH i tylko na tym Ci zależy a PH jak to PH - skacze i pomiary zaraz po uzysku są nie do końca wiarygodne - ta woda powinna odstać i być napowietrzana i po jakiejś dobie pokaże wiarygodny wynik PH

do zbicia PH w kostce masz podłoże aktywne - i w zasadzie chyba nikt z nas tego nie mierzy bo od utrzymania tego parametru mamy podłoża aktywne, filtrujemy wodę poprzez RO by ją wyjałowić ze wszystkiego i zbić twardości które następnie podnosimy swoimi solami i minerałami odpowiednimi dla robaków

ot cała filozofia filtrowania poprzez RO i ogarniania wody dla krewet.

kolejna sprawa to ten kranik i zawory, złączki - po uj.....a Ci to wszystko - zwykłe RO3 lub tam 4 za 100 parę złotych robi robotę dla nas potrzebną reszta to tylko wymysły i dodatkowe pierdoły krewetkom nie potrzebne

ogólnie film do bani z którego nic nie wynika, o samym podłączeniu tego wszystkiego pisałem wyżej, syf, malaria i 2 tony mułu :mrgreen:



eh XD Już śpieszę z tłumaczeniem po co to wszystko XD mówiłem by nie słuchać problemu ( bo takowy opisywałem bo miałem problemy z membraną osmotyczną i mi się Ph nie zgadzało oddawanego RO wynosiło koło 8 więc wskazywało na uszkodzenie membrany) . Te kraniki wężyki itd są po to ponieważ filtr jest rozdzielony i ma dwie funkcje które ustawiam za pomocą kraniku. Pierwszy z nich wyjście idzie z żywicy i ona jest DO PODMIAN wody jako RO . Drugi mineralizator służy jako woda pitna DLA MNIE w okresie letnim. Pokazałem film ponieważ chciałem pokazać na co mi ta żywica i całe kombinowanie z tym .
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mieciu121 » Wt 11 cze, 2019 16:21

Mr.Kreweta napisał(a):Mieciu, ten zawór czterodrożny, to działa w końcu tak jak trzeba, czy dalej odcina wodę za membraną a na membranę idzie ciśnienie dalej z sieci?


Szczerze to nie wiem dołożyłem zaworki tak aby ciśnienie mi nie cofało na membranę i się nie przejmował zbytnio tym
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Pawel M » Wt 11 cze, 2019 18:49

Mieciu121 napisał(a):
Mr.Kreweta napisał(a):Mieciu, ten zawór czterodrożny, to działa w końcu tak jak trzeba, czy dalej odcina wodę za membraną a na membranę idzie ciśnienie dalej z sieci?


Szczerze to nie wiem dołożyłem zaworki tak aby ciśnienie mi nie cofało na membranę i się nie przejmował zbytnio tym


to nie wiesz jak to podłączone i co za co odpowiada ??
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mieciu121 » Wt 11 cze, 2019 20:30

Pawel M napisał(a):
Mieciu121 napisał(a):
Mr.Kreweta napisał(a):Mieciu, ten zawór czterodrożny, to działa w końcu tak jak trzeba, czy dalej odcina wodę za membraną a na membranę idzie ciśnienie dalej z sieci?


Szczerze to nie wiem dołożyłem zaworki tak aby ciśnienie mi nie cofało na membranę i się nie przejmował zbytnio tym


to nie wiesz jak to podłączone i co za co odpowiada ??



viewtopic.php?f=24&t=11263 Tutaj był ten problem chłopaki fachowo mi pomogli ale i tak był problem z zaworem czterodrożnym . Jak chcesz poczytaj
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mieciu121 » Śr 12 cze, 2019 18:10

W jaki sposób chłodzicie swoje krewetkaria ? Też używacie wentylatorów czy kostek lodu ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez pawprz » Cz 13 cze, 2019 08:39

Ja mam chłodzenie DYI :d
Obrazek
Ale wydrukował mi jeden gość uchwyt na drukarce 3D do wiatraków 12x12 (te są 80x80 i strasznie szumią w nocy). Jutro maja dojechać jak zamontuje pokaże, ale ja jestem zadowlolony (przynajmniej z projektu)
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez Mieciu121 » Pt 14 cze, 2019 07:41

pawprz napisał(a):Ja mam chłodzenie DYI :d
Obrazek
Ale wydrukował mi jeden gość uchwyt na drukarce 3D do wiatraków 12x12 (te są 80x80 i strasznie szumią w nocy). Jutro maja dojechać jak zamontuje pokaże, ale ja jestem zadowlolony (przynajmniej z projektu)



Na arduino to wszystko ?

Przychodze z wynikami testów . Przewodność us 430 a GH 9 . No takich wyników to się nie spodziewałem . Nie mam pojęcia co mi tak bardzo podnosi twardość w tym akwarium jak są tam tylko rośliny i liście ketapangu z filtrem . Dodam że w akwariach hodowlanych us mam 230 XD a w krewetkach z neocardinami 560 !!!! XD
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Zgonowo - czyli akwarium 19l

Postprzez =Fresz= » Pt 14 cze, 2019 08:14

Mieciu121 napisał(a):
pawprz napisał(a):Ja mam chłodzenie DYI :d
Obrazek
Ale wydrukował mi jeden gość uchwyt na drukarce 3D do wiatraków 12x12 (te są 80x80 i strasznie szumią w nocy). Jutro maja dojechać jak zamontuje pokaże, ale ja jestem zadowlolony (przynajmniej z projektu)



Na arduino to wszystko ?

Przychodze z wynikami testów . Przewodność us 430 a GH 9 . No takich wyników to się nie spodziewałem . Nie mam pojęcia co mi tak bardzo podnosi twardość w tym akwarium jak są tam tylko rośliny i liście ketapangu z filtrem . Dodam że w akwariach hodowlanych us mam 230 XD a w krewetkach z neocardinami 560 !!!! XD


Wystarczy poszukać i poczytać o metodach chłodzenia zbiornika w lecie. Żadne arduino tylko sterownik W1209.
viewtopic.php?f=16&t=7664&start=45
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości