Przenosiny krewetek

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Mieciu121 » Wt 20 sie, 2019 17:38

Pawel M napisał(a):
Mieciu121 napisał(a):Kupiłem sobie na próbę napowietrzacz oxyboost 100 do akwarium 12l ( 30x20x20) dla krewetek i umieściłem w nim corner jet 3 . Sprawność niby ma 100 gal ( producent się chwali że wystarczy do akwarium 100l) , ale jak zobaczyłęm jak on chodzi to stwierdziłem że ja już lepiej dmucham . Teraz takie pytanie będzie coś z tego czy utopiłem pieniądze ?



nie tak dawno napisałem Ci na PW sporą rozprawkę na temat napowietrzaczy z tego co pamiętam - do czego polecałem CI to g..... które kupiłeś ??
zacytuję sam siebie "ten sprzęt co pokazałeś to dla dzieciaka do 50 l akwarium"

eh........... pozdrawiam i powodzonka życzę, musisz nauczyć się na własnych błędach ;-)


Atamana 4000 kupiłem do tych kostek 9x i pamiętam tą rozpawę także na spokojnie :) . Oxyboosta kupiłem na potrzeby szybkiego zmontowania akwarium 12l .
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Pawel M » Wt 20 sie, 2019 19:43

a to spox - myślałem że zlałeś tą rozmowę :)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Vlad » Wt 20 sie, 2019 20:10

Mieciu121 napisał(a):

Masz u siebie takowe ? Głupie pytanie ale bambus nie rozpuści cię w wodzie i nie będzie z nią reagować ?


Dobrze spreparowane nie gniją i nie mają negatywnego wpływu na wodę, kiedyś miałem przez kilka lat u crystali i taiwanów i nic się nie działo.
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Mieciu121 » Wt 20 sie, 2019 22:18

Pawel M napisał(a):a to spox - myślałem że zlałeś tą rozmowę :)


Coś ty gdybym tak robił musiałbym być hipokrytą XD
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Mieciu121 » Pt 23 sie, 2019 12:30

https://www.youtube.com/watch?v=izSc8QJ ... e=youtu.be To jest normalne zachowanie cornet jet 3 ? Jest on podpięty pod oxyboost 100
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez =Fresz= » Pt 23 sie, 2019 13:22

Mieciu poważnie pytasz? :P żeś musiał za mocno wężyk wtyknąć i zamiast rurką wali gabką hehe
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Pawel M » Pt 23 sie, 2019 14:58

zobacz czy kamień napowietrzający który jest w środku u-jeta jest na miejscu, czy jest dobrze zamocowany lub czy nie jest zapchany, zamulony itd.....
powietrze zamiast na kamień idzie gdzieś bokiem i przeciska się przez gąbkę w górę zamiast lecieć środkiem

pewnie coś źle złożone lub zapchane wystarczy poprawić
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Mieciu121 » Pt 23 sie, 2019 22:28

Pawel M napisał(a):zobacz czy kamień napowietrzający który jest w środku u-jeta jest na miejscu, czy jest dobrze zamocowany lub czy nie jest zapchany, zamulony itd.....
powietrze zamiast na kamień idzie gdzieś bokiem i przeciska się przez gąbkę w górę zamiast lecieć środkiem

pewnie coś źle złożone lub zapchane wystarczy poprawić


Niby przerabiałem troche tego corneta tj dałem mu kamień napowietrzający z aquaela bo akurat miałem pod ręką . Za bardzo ,,latał,, więc na jego końcówkę założyłem kawałek wężyka i docisnąłem na siłę . Nie ma prawa być zapchany ponieważ dzisiaj dopiero akwarium zalewałem :P
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Mieciu121 » Pt 01 lis, 2019 09:40

Takie pytanie małymi krokami zaczynam zakładać regał dla krewetek i nasunęło mi się takie pytanie. Kupując cornet jet 3 cornet jet 4 i u jet 3 przerabialiscie jakość te wkład czy zostawialiscie takie jakie są? Chodzi mi głównie o kamienie napowietrzające w cornerach
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Pawel M » Pt 01 lis, 2019 10:55

zostały oryginalne - ale one się zamulają i co jakiś czas trzeba je wymienić
u mnie wytrzymały 1,5 - 2 lata i wymieniłem na nowe - bez problemu idzie je kupić osobno i kosztują jakieś złotóweczki
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Mieciu121 » Pt 01 lis, 2019 11:57

Pawel M napisał(a):zostały oryginalne - ale one się zamulają i co jakiś czas trzeba je wymienić
u mnie wytrzymały 1,5 - 2 lata i wymieniłem na nowe - bez problemu idzie je kupić osobno i kosztują jakieś złotóweczki


ok a korzystałeś z u jet 3 ? Oglądałem niby filmiki na yt jak powiększali otwór w kolanku z którego wchodzi wężyk, tłumacząc że niby szybko się zapycha i spada wydajność to prawda ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Pawel M » Pt 01 lis, 2019 21:45

Mam głównie corner jety, u jety chyba ze dwa zostały.
Nic nie robiłem nigdy z kolankami ;-)
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » So 02 lis, 2019 08:07

Kiedyś przed obecną erą hamburgów u mnie używałem cornerów, i zawsze je przerabiałem. Pierwsze to wywalałem kamień,( który jest tylko chyba by eliminować hałas z dużych bąbli powietrza ) niepotrzebny opór dla pompki powietrza, kolanka rozwiercałem zawsze, tam jest faktycznie mała średnica i się przytykały notorycznie, i za pomocą kolanek do rurek na kable z hurtowni elektrycznej, przerabiałem górną rurkę te z dzióbkiem, oryginalna jest płaska i wąska, strasznie chlupoczę i hałasuje, jak dasz kolanko to zwiększa się średnica, i gdy otwór wylotowy jest na odpowiedniej wysokości względem tafli wody nie bulgocze prawie nic, a woda swobodnie wypływa bez bąblowania... Zawsze się zastanawiałem czy twórca cornera w ogóle używał go i czy ma w ogóle akwarium..")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Mieciu121 » Wt 05 lis, 2019 15:08

Mr.Kreweta napisał(a): Pierwsze to wywalałem kamień,( który jest tylko chyba by eliminować hałas z dużych bąbli powietrza ) niepotrzebny opór dla pompki powietrza, kolanka rozwiercałem zawsze, tam jest faktycznie mała średnica i się przytykały notorycznie,


Na jaki kamień wymieniałeś ? Trochę ich jest na rynku i ciężko się zdecydować . Czym rozwiercałeś kolanka jak dostęp tam jest bardzo utrudniony ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Przenosiny krewetek

Postprzez Mr.Kreweta » Wt 05 lis, 2019 15:54

Mieciu, pisałem że wywalałem kamień, nie wymieniałem, a rozwiercałem cieniutkim wiertłem z boku i od góry, od góry aby się dostać trzeba zdjąć ostatni koszyczek, on ciężko schodzi. Czasem rozwierciłem za bardzo, wtedy wklejałem w dziurkę jakąś rurkę na wężyk")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości