Przewodność u red crystal wzrosła.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez wilczek_ » Pt 21 cze, 2019 00:02

Hej przewlekłość w bańce 300-330 microzimensów wzrosła do 370. Dodam ze paruje mi przez upały dużo wody. W połowie tygodnia robię dolewkę dopasowanej wody z czystego ro a na koniec tygodnia robię podmiankę wodą zmineralizowaną. Bańka działa trzy miesiące, nie mam kamieni i nic nie dodałem do akwarium. Jak zbić przewodność do 300 microzimensów? Może dolewkę odparowanej zrobię tak jak robiłem z czystego ro i podmiankę na koniec tygodnia z czystego ro zrobię?
Akwa 19l
KH 0
GH 4.5
Ph 5.8
Co zrobić żeby zbić przewodność? A może nic nie kombinować i zostawić tak jak jest?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez Vlad » Pt 21 cze, 2019 07:54

Po co chcesz zbijać przewodność ? PH i GH nie zmieniają się to nic nie ruszaj
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez wilczek_ » Pt 21 cze, 2019 09:26

Wszystkie parametry niezmienne ph 5.8 Gh 4.5 KH 0-1. To znaczy że nic się nie stanie nawet jak wzrośnie do 400 microzimensów. Może zrobić dodatkową podmiane za kilka dni woda zmineralizowaną??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez SUHY » Pt 21 cze, 2019 17:30

Co to znaczy dopasowana woda z RO ?
.Zmniejsz trochę us wody do podmian .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez wilczek_ » So 22 cze, 2019 06:58

Woda do podmian ma GH4 także jak zmniejszenie US to GH może być nawet 3.5 dolewka odparowanej robię czystym RO jak pisałem a podmianki 220 US gh 4 to co mam robić? Bo każdy pisze coś innego?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez Mr.Kreweta » So 22 cze, 2019 07:17

wilczek_ napisał(a):Woda do podmian ma GH4 także jak zmniejszenie US to GH może być nawet 3.5 dolewka odparowanej robię czystym RO jak pisałem a podmianki 220 US gh 4 to co mam robić? Bo każdy pisze coś innego?


Z Us w solach jest czasem zamieszanie przez to że przy podstawowym poziomie Gh 5, Us w zależności od soli może być sporo odmienne, dlatego właściciele różnych soli różnie nieraz piszą") jak nagle podskoczyło Ci Us i to sporo, a wszystko robiłeś tak jak zawsze z pełną powtarzalnością ( w tym też pomiaru nie dokonałeś przy odparowanej wodzie..) to często znak że pora odmulić podłoże lub przepłukać gąbkę, i robić jak robiłeś.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez SUHY » So 22 cze, 2019 08:44

wilczek_ napisał(a):Woda do podmian ma GH4 także jak zmniejszenie US to GH może być nawet 3.5 dolewka odparowanej robię czystym RO jak pisałem a podmianki 220 US gh 4 to co mam robić? Bo każdy pisze coś innego?


To zwiększ częstotliwość podmian .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez wilczek_ » So 22 cze, 2019 18:13

A odparowaną wodę do tej pory uzupełniłem raz w połowie tygodnia na koniec tygodnia standardowa podmianka. Może tą odparowaną wodę uzupełniać systematycznie codziennie oczywiście czystym RO. Na początek zobaczę zrobię podmianki dwa razy w tygodniu. Może powodem tak wysokiej przewodności jest to że przy podmiance wygląda to tak że przy tych upalach mam dużo odparowanej wody i wychodzi na to że mało co ściągam weżykiem koło litra areszte uzupelniam wodą zmineralizowaną. Doda jeszcze że jest to kostka 19 litrów z tego 3 litry podłoża, podmianka robię około 2.5 litra może za mało?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez SUHY » N 23 cze, 2019 09:52

Uzupełniasz RO , a po tym piszesz że mało co odsysasz bo odparowało i dolewasz z minerałami . :shock:

Powiedzmy że zrozumiałem jak to robisz . Więc co się dziwisz że us przyrasta jak non stop dokładasz minerałów .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez wilczek_ » Pn 24 cze, 2019 07:13

Raz w tygodniu w środę robiłem dolewkę czystego ro uzupełniałem to co odparowało w sobote niedziele robiłem podmiankę zmineralizowaną z tym ,że mało co ubierałem wody z akwa bo znów dużo odparowało więc to wyglądało tak jakbym dolewał zmineralizowaną. Zrobiłem głębszą podmiankę dziś tano us miałem 322 GH 4.5. Może ta odparowaną wodę dolewać systematycznie codziennie??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez SUHY » Pn 24 cze, 2019 09:22

wilczek_ napisał(a): Może ta odparowaną wodę dolewać systematycznie codziennie??


Możesz co kilka dni ale zawsze do stałego poziomu , i przy podmiance zawsze dolewaj tyle co odlałeś .
Obrazek
Avatar użytkownika
SUHY
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2380
Dołączył(a): Pn 12 gru, 2011 21:29
Lokalizacja: Starachowice

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez wilczek_ » Pn 24 cze, 2019 09:30

ok dziękuje za porady.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez Vlad » Pn 24 cze, 2019 16:40

Dzień przed podmianą dolej odparowaną wodę (czyste RO) i następnego dnia rób normalną podmianę
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Przewodność u red crystal wzrosła.

Postprzez wilczek_ » Śr 24 lip, 2019 10:57

Mam jeszcze pytanko z przewodnością opanowałem przed podmianką nie uzupełniałem odparowanej wody czystym RO mój błąd. Ale jeszcze chciałem zapytać czy woda którą robię do podmian jest ok przewodność 220 microzimensów gh-4 kh-0 , w akwarium mam przewodność 300 microzimensów gh-4.5 kh-0 ph poniżej 6. Wodę do podmian robię na salty shrimps gh + do 210 microzimensów potem daję AZZO mineral + do 220 microzimensów GH-4. Ostatnio słyszałem opinię że 4,5 gh w akwarium to zamarło i powinienem podnieść do 5 gh bo małe mogą nie przeżywać, z kolei mój znajomy mówi że skoro zajajczyły mi na tych parametrach PRL SSS to żebym nic nie kombinował???? Test wody na GH robię JBL co pół stopnia.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron