Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez wilczek_ » Śr 17 lip, 2019 08:13

Hej
Mam wątpliwości czy dobrze mineralizuję wodę kiedyś robiłem inaczej teraz robie troszkę inaczej. Do rzeczy:
Baniak: 19 l.
podłoże : benibachi to standardowe
Parametry: PH poniżej 6
Gh-4.5
KH-0-1
Przewodność w microzimensach 300
Przygotowanie wody do podmian:
do bańki 5l czystego RO dodaję mineralizator Salty shrimp GH+ co daje mi 210 microzimensów do tego AZZO mineral + i AZZO vita+ i z salty Fulvo po dodaniu dodatków mam 220 microzimensów i GH-4.
Moje pytanie brzmi czy postępuje prawidłowo czy powinienem coś zmienić??????
Pytam dlatego, że niby wszystko ok bo od kilku dni cztery samice mają jajka ale co jakiś czas widzę trupka tak raz na trzy tygodnie. Proszę o radę czy konsekwentnie robić taka wodę do podmian czy coś zmienić???
Ostatnio edytowano Wt 23 lip, 2019 18:53 przez wilczek_, łącznie edytowano 1 raz
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez pawprz » Śr 17 lip, 2019 09:12

Ja odkąd przestałem dawać takiego miksa jak Ty w końcu doczekałem się młodych. Jak muszę dodać coś z dodatków mineralnych to zazwyczaj stosuje jeden z nich tygodniowo lub raz na dwa tygodnie. Zastanawia mnie tylko jedno czy przy 300 us można mieć Gh 4. U mnie jak mam 250 to juz jest 5
pawprz
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 137
Dołączył(a): Wt 14 mar, 2017 23:34

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez qpnix » Śr 17 lip, 2019 09:43

Zależy jakim testem mierzone jest Gh. Jbl różni się od zooleku o 1 °

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
qpnix
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 76
Dołączył(a): Pt 13 maja, 2016 11:17

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez wilczek_ » Śr 17 lip, 2019 09:48

Testy robię co pół stopnia. testy JBL miernik kalibrowany. Do podmianki 220 microzimensów daje GH-4 w bańce mam aktyalnie 300 microzimensów GH-4.5 inaczej być nie chce. Pytanie czy tak robiona woda o takich parametrach jest ok????
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 18 lip, 2019 05:04

Dopóki podłoże jest nie wyeksploatowane, czyli nie ma z roku, i nie ma kilkuset krewetek na kostkę 30l, to myślę że nie ma sensu ładować tych dodatkowych specyfików , sól sama w sobie już ma podstawowe minerały, podłoże też jest nasączone minerałami i fulvo, to długo wystarcza, poza tym wszystkie te dodatki są faszerowane konserwantami i stabilizatorami, i na pewno za dużo chemii nie służy krewetkom. Moje doświadczenia z uszczęśliwianiem krewetek na siłę są jak u "pawprz" wyżej") Mimo że na forum ludzie nie raz o tym pisali, też kiedyś nie mogłem uwierzyć w tę starą zasadę, że co za dużo to nie zdrowo..")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez wilczek_ » Cz 18 lip, 2019 09:44

Ok rozumiem ajak oceniacie parametry bo o to głównie mi chodzi czy takie mogą być pytam o parametry wody do podmian i tej w akwarium???
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 18 lip, 2019 16:26

Raczej dobrze, woda do podmian ma mieć ok. 200 us(+- 50) i 5 GH, pewnie masz tyle, a test zakłamuje Gh. Masz 300 Us w akwarium, czyli w normie, biorąc pod uwagę że dodajesz bajery, u mnie na tej soli i bez bajerów, średnio mam 280 Us, czyli jeśli idzie o sole to robisz wzorcowo")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez wilczek_ » Cz 18 lip, 2019 17:49

Mr. Kreweta ciesz się że tak dobrze oceniasz przygotowanie mojej wody. Mam jeszcze mirenokuton z Qualdropu jak mogę go wykożystać dałem go tylko na start pod podłoże i nigdy więcej z niego nie kożystalem? Proszę o radę Mr. Kreweta?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 18 lip, 2019 18:47

Na te 19 l. jak musisz daj kawałek jak orzech laskowy, nie ma co przesadzać, za bogata woda to nie za dobrze, a i te skałki stabilizują PH na ok. 7 czyli wykańczają zakwaszające właściwości podłoża, czego nie chcesz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez wilczek_ » Pt 19 lip, 2019 05:08

Mirenokuton mam w proszku to pewnie tyle co na czubek od łyżeczki tej od mosura? Sypać to regularnie czy raz kiedyś?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 19 lip, 2019 07:18

Jeśli już musisz, to szczyptę do podmiany raz w miesiącu, ale, najlepiej odstaw te bajery, ogranicz się do samych soli i odrobinkę tego salty fulvo, wszystkie podstawowe potrzebne minerały masz w soli i podłożu, resztę uzupełniasz pokarmem. I czekasz, w krewetkach liczy się cierpliwość, czasem długie miesiące nic się nie dzieje, i tak to jest, nie ma żadnego środka cudu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez Vimes27 » Pt 19 lip, 2019 15:28

Zgadzam się z przedmówcami - przesada w pakowaniu różnych rzeczy do wody źle się kończy - dodatkowo nigdy nie wiesz czy przypadkiem biologia nie pada... te 300 us może być z bajerów, ale może też być z azotu... Jeśli nie masz bajerów jak ja - skok us w stosunku do podmian z reguły jest sygnałem kłopotów i zwiększania częstotliwości podmian - jeśli osłabnięcie biologii nie jest duże może dawać takie efekty jak u Ciebie - pady raz na jakiś czas - osłabione noszeniem jajek, wylinką lub wiekiem krewetki padają - te w lepszej kondycji dają radę - ale skracasz im życie...
Vimes27
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 69
Dołączył(a): Cz 06 wrz, 2018 14:20

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez wilczek_ » So 20 lip, 2019 06:47

Dziękuję za podpowiedzi. Jak już rozmawiamy o bajerach to co sądzicie o:
Benibachi bee strong?
Benibachi sp max-h?
Benibachi red ap?
Pytam bo znajomy zachwalał?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez wilczek_ » Pn 22 lip, 2019 10:24

Jeszcze przy okazji zapytam przy obecnych parametrach gh 4,5 kh 0 ph poniżej 6 microzimensy 300 słabo zaczęły mi rosnąć mchy zatrzymały się nawet rogatek zaczął marnieć co można na ten stan rzeczy poradzić???
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Salty Shrimp GH+ mineralizacja wody??

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 22 lip, 2019 14:29

Może azotu brakuje, biologia szwankuje, Gh bym podniósł do 5 najmniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Następna strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości