Pytanie o dojrzewanie i o krewetki

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Pytanie o dojrzewanie i o krewetki

Postprzez koscielski8 » Pt 30 sie, 2019 11:50

Cześć, tydzień temu wystartowałem kostkę 30 l na podłożu ista soil, pod podłoże bakterie, zalałem wodą zmineralizowaną (trochę za grubo poleciałem z solami i wyszło 180 ppm, ale podmianką wyregulowałem na 130 ppm) , w założeniu ma to być krewetkarium z caridinami i roślinami (bucki, trawnik z monte carlo, coś na trzeci plan). W zbiornioku woda klarowna od pierwszego dnia, po kilku dniach starłem z szyb delikatny nalocik i już jest miód, rośliny nie marnieją (jedynie kwiatek na buckach się rozpuścił). Cały czas przekopuję internet i już zgłupiałem, proszę o podpowiedź.
1. Kiedy zalecacie wpuścić krewety? Trafiam na informacje czy po tygodniu i skrajnie że po miesiącu minimum.
2. Na początku myślałem o zasiedleniu zbiornika crystalkami lub PRLkami, ale teraz przeszło mi przez myśl czy nie wrzucić hybryd taiwanów? Jeżeli wszystkie hybrydy będą biało czerwone, niektóre więcej bieli niektóre więcej czerwieni to w perspektywie prowadzi to do skundlenia i przezroczystych krewetek? Nie zależy mi na samych najwyższych gradacjach i odmianach ale chciałbym czasami lepszej jakości barwy niż na zwykłych crystalkach. Ma to sens, czy bez drugiego zbiornika i zabawy w selekcje nie ma sensu podchodzenie do hybryd?
koscielski8
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn 09 lip, 2012 11:32

Re: Pytanie o dojrzewanie i o krewetki

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 30 sie, 2019 16:24

Co do wpuszczania krewetek to.. na podłożu aktywnym, bakteriach itp. cykl azotowy można zaprowadzić w kilka dni, ale "układanie" się biologii trwa nieraz i kilka miesięcy, moim zdaniem nie ma się co spieszyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Pytanie o dojrzewanie i o krewetki

Postprzez Raffy » Pt 30 sie, 2019 17:05

Z hybrydami mozna miec kolorowo, zwlaszcza jesli to hybrydy taitibee - wszelkie masci i wzory. Caridiny to nie neocaridiny, nie beda szare od mieszania (neo maja do tego tendencję).
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pytanie o dojrzewanie i o krewetki

Postprzez koscielski8 » Pt 30 sie, 2019 19:13

Raffy napisał(a):Z hybrydami mozna miec kolorowo, zwlaszcza jesli to hybrydy taitibee - wszelkie masci i wzory. Caridiny to nie neocaridiny, nie beda szare od mieszania (neo maja do tego tendencję).

Czyli w momencie gdy nie chcę bawić się w selekcje, zakładanie drugiego selekcyjnego zbiornika na lepsze sztuki, itd to odpuścić?
koscielski8
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn 09 lip, 2012 11:32

Re: Pytanie o dojrzewanie i o krewetki

Postprzez Raffy » Pt 30 sie, 2019 19:31

Selekcję zostaw tym którzy mają regały itd., drugi zbiornik nie wystarczy :-D hybrydy pukane hybrydami czy taiwanami dadzą wszelkiej maści kolorowe krewetki i nigdy nudno w zbiorniku nie będzie ;)
Ja do zbycia mam ciągle, hybrydy to też często odpady po selekcji ;)
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Pytanie o dojrzewanie i o krewetki

Postprzez koscielski8 » Pt 30 sie, 2019 20:15

Raffy napisał(a):Selekcję zostaw tym którzy mają regały itd., drugi zbiornik nie wystarczy :-D hybrydy pukane hybrydami czy taiwanami dadzą wszelkiej maści kolorowe krewetki i nigdy nudno w zbiorniku nie będzie ;)
Ja do zbycia mam ciągle, hybrydy to też często odpady po selekcji ;)

Czyli dla urozmaicenia wygląda stada jednak mogę? :P Daj znać pw co to za hybrydy i w jakich pieniążkach :)
koscielski8
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn 09 lip, 2012 11:32


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości