Zestaw na start do hodowli Red Crystal

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Zestaw na start do hodowli Red Crystal

Postprzez kolejregionalna » Pn 30 wrz, 2019 12:31

Witam. Jakiś czas temu zainteresowałem się hodowlą crystali. Trochę poczytałem na ten temat i planuję zakupić taki zestaw. Czy to co wymieniłem poniżej będzie odpowiednie na start?

- Akwarium Aquael shrimp set smart- 30 L
- Filtr Aquael Versamax
- Ceramika do filtra dobrej jakości (jaką kupować najlepiej?)
- Grzałka Aquael Platinum heater
- Bakterie do akwarium
- Podłoże aktywne
- Rośliny, korzenie, kamienie
- Mineralizator dla krewetek

W mieszkaniu będzie też:

- Filtr RO do produkcji wody pitnej - pytanie, czy demineralizator dokupywać osobno, czy da się jakoś odpiąć te rurki żeby spuścić wodę zdemineralizowaną do podmiany w akwarium?


Akcesoria:

- Trzeba kupić dodatkowo jakieś łapaczki i pompkę do spuszczania wody, różne wiadra, miski.


Czy ktoś z większym doświadczeniem napisze co jeszcze się przyda na początek i na co zwracać uwagę? Z góry dziękuję. Pozdrawiam całe forum!
Avatar użytkownika
kolejregionalna
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 28
Dołączył(a): So 31 sie, 2019 19:06

Re: Zestaw na start do hodowli Red Crystal

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 30 wrz, 2019 16:27

Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zestaw na start do hodowli Red Crystal

Postprzez kolejregionalna » Pn 30 wrz, 2019 17:50

Tak , to bardzo dobry artykuł, przez niego trafiłem na to forum.
Avatar użytkownika
kolejregionalna
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 28
Dołączył(a): So 31 sie, 2019 19:06

Re: Zestaw na start do hodowli Red Crystal

Postprzez Inc0gnit0 » Pn 30 wrz, 2019 19:05

sennik napisał(a):....

- Filtr RO do produkcji wody pitnej - pytanie, czy demineralizator dokupywać osobno, czy da się jakoś odpiąć te rurki żeby spuścić wodę zdemineralizowaną do podmiany w akwarium?


Akcesoria:

- Trzeba kupić dodatkowo jakieś łapaczki i pompkę do spuszczania wody, różne wiadra, miski.

....!

to nic trudnego ale będziesz musiał nieco zmodyfikować swój filtr ro do produkcji wody pitnej . wszystkie tego typu filtry maja podobna budowę najpierw sa prefiltry potem membrana RO z której wychodzi jeden przewód rurka z woda pozostałą po oczyszczaniu tzw odpadem który trafia do kanalizacji oraz drugi przewód którym płynie woda oczyszczona- woda RO która trafia przez wkład mineralizujacy do zbiornika po napełnieniu sie go przez zawór czterodrozny lub inny system odcina dopływ nieoczyszczonej wody do filtra( o ile zestaw go zawiera jesli nie zajmujesz sie tym manualnie). Twoja ingerencja ograniczy sie do wstawienia trójnika i dwóch zaworów typu kranik dzieki którym bedziesz kierowac wode RO zaleznie od potrzeb albo do mineralizacji celem uzyskania wody do spożycia lub do wykorzystania w akwarystyce . sam zbieram wodę do pojemników plastikowych 20l lub 30l po chemikaliach :P w zasadzie nadadza sie w wiekszosci przypadków o ile nie zawierały wczasniej substancji ropopochodnych lub broni chemicznej :P moje sa po substancji stosowanej do odkarzania wodociagów :P ofc były wielerazy płukane i nie było z tego powodu problemów ofc najlepiej kupic nówki nieśmigane w sklepiei cos takiego ci bedzie potrzebne w pojemnosci zaspokajającej twoje zapotrzebowanie na wode RO do celów akwarystycznych.
bedziesz potrzebowac: dwa zawory do osmozy typu kranik, jeden trójnik i 1-2m rurki do osmozy wszytko to powini miec w sklepie w którym kupisz filtr. Pojemniki na wode znajdziesz w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi, ogrodniczymi itp
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Zestaw na start do hodowli Red Crystal

Postprzez Raffy » Pn 30 wrz, 2019 20:04

Cholera tak dawno dlugiego posta nie bylo na tym forum :mrgreen:
Raffy
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 695
Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 18:22

Re: Zestaw na start do hodowli Red Crystal

Postprzez =Fresz= » Pn 30 wrz, 2019 20:30

Na Inco zawsze można liczyć ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Zestaw na start do hodowli Red Crystal

Postprzez kolejregionalna » Wt 01 paź, 2019 07:45

Inc0gnit0 napisał(a):bedziesz potrzebowac: dwa zawory do osmozy typu kranik, jeden trójnik i 1-2m rurki do osmozy wszytko to powini miec w sklepie w którym kupisz filtr. Pojemniki na wode znajdziesz w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi, ogrodniczymi itp


Dzięki za tą informację, ja te filtry widziałem w sklepie typu "castorama". Będę musiał jakoś to zainstalować.
Avatar użytkownika
kolejregionalna
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 28
Dołączył(a): So 31 sie, 2019 19:06

Re: Zestaw na start do hodowli Red Crystal

Postprzez wilczek_ » Śr 16 paź, 2019 06:22

Przyda ci się dobry mineralizator miernik TDS-SC konduktometr po ludzku :-) no i jeszcze coś z dodatków może AZZO mineral plus i AZZO wita plus, bakterie jak już to seachema stabiliti i hmmmm... może mirenokuton w proszku co jakiś czas do podmiany. :-) AAA co do ceramiki ja mam u siebie z aquaela.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron