Wyrwanie gnijących roślin

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Wyrwanie gnijących roślin

Postprzez koscielski8 » Pt 04 paź, 2019 12:30

Hej, baniak 30 litrowy, w nim caridiny, postawiony na ista soil, zalany niecałe 2 miesiące temu. Przy starcie zasadziłem micranthemum umbrosum które od samego początku aż do dziś ewidentnie bieduje i walczy o przeżycie, ciągle lecą z niego jakieś liście, nie nie przyrasta, chyba przez jego gnicie przechodzę drugi zakwit wody, jest nieprzejrzysta.
Stwierdziłem że wyrwę wszystkie małe krzaczki tej roślinki które zajmują ok. 25% powierzchni dna. Czy mogę to zrobić przy podmianie wody, rwać nie patyczkować się, czy wzruszenie podłoża może spowodować (strzelam) jakiś wyrzut czegoś, zachwianie parametrów i zagładę?
koscielski8
Potencjalny Maniak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn 09 lip, 2012 11:32

Re: Wyrwanie gnijących roślin

Postprzez eXrat » Pt 04 paź, 2019 13:57

Właśnie dlatego przy krewetach nie zaleca się sadzenia roślin w podłożu.
Podczas wyrywania uwalniasz do wody trujące związki i można sobie zrobić kuku w zbiorniku.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Wyrwanie gnijących roślin

Postprzez Pawel M » Pt 04 paź, 2019 14:30

no ale zbiornik ma 2 miechy więc jak nie przewaliłeś łopatą żarcia to za bardzo ma co kichnąć
na spokojnie po mału rwij - trochę zmącisz wodę ale filterek to wyklaruje dość szybko
Avatar użytkownika
Pawel M
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 379
Dołączył(a): Wt 21 lut, 2017 00:37
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Wyrwanie gnijących roślin

Postprzez Vlad » Pt 04 paź, 2019 19:19

Dodatkowo na dzień rwania można zaplanować podmianę wody
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości