Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez wilczek_ » Cz 02 kwi, 2020 10:17

Rozumie listki daję orzecha, dębu, ketapang. Skoro mówicie, że woda zrobiona na salty shrimp gh+ i odrobina azzo mineral + wystarczą będę się trzymał tych zasad. Mr. Kreweta pisałeś że żarełko musi być świeże czy pokarm który zrobiłem sam w jakimś wątku pisałem o nim dałem tam kiełża, dafnie, kalanusa na wybarwienie, spirulinę w proszku plus odrobina zielonego groszku pokarm wyżej opisany ma koło roku inne oryginalne też tak będą miały chyba mogę je spokojnie podawać ??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 02 kwi, 2020 10:54

Możesz dawać, tylko miej na uwadze że z każdym miesiącem ubywa witamin, białka itp, w sumie ktoś Ci pisał kiedyś że dobrze jest przygotowywać pokarm w małych ilościach a częściej, ze świeżych składników... mrożonki w dalszym ciągu chyba rządzą w najmniejszej ilości strat cennych składników odżywczych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez wilczek_ » Cz 02 kwi, 2020 12:42

Kiełż, kalanus, dafnia jeszcze mi zostały w paczuszkach to chyba z nich będę mógł jeszcze zrobić z nich pokarm, bo teraz jak kupie niby nowe suszone produkty to też nie mam pewności ile w sklepie leżały?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez Mr.Kreweta » Cz 02 kwi, 2020 16:00

Dobrze kumasz....") czasem chyba lepiej kupić kawałeczek fileta z jakiejś ryby, czy krewetkę z mrożonek, i do pokarmu dać, osobiście jadę nad staw i łowię jakąś rybę z chudym mięsem , płotkę czy leszcza, aczkolwiek okonia czy uklejkę też lubią")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez Vlad » Cz 02 kwi, 2020 20:58

Mr.Kreweta napisał(a):Dobrze kumasz....") czasem chyba lepiej kupić kawałeczek fileta z jakiejś ryby, czy krewetkę z mrożonek, i do pokarmu dać, osobiście jadę nad staw i łowię jakąś rybę z chudym mięsem , płotkę czy leszcza, aczkolwiek okonia czy uklejkę też lubią")


Czasem lepiej kupić gotowy pokarm z dobrym składem :)
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez Mr.Kreweta » Pt 03 kwi, 2020 07:56

Vlad napisał(a):
Mr.Kreweta napisał(a):Dobrze kumasz....") czasem chyba lepiej kupić kawałeczek fileta z jakiejś ryby, czy krewetkę z mrożonek, i do pokarmu dać, osobiście jadę nad staw i łowię jakąś rybę z chudym mięsem , płotkę czy leszcza, aczkolwiek okonia czy uklejkę też lubią")


Czasem lepiej kupić gotowy pokarm z dobrym składem :)


Pewnie, nie przeterminowany gotowy pokarm, z dobrej firmy, powinien mieć świetny bilans składników, białek,witamin, minerałów itp. dawniej karmiłem krewetki tylko pokarmem dla rybek czy krewetek z tropicala, i wszystko było dobrze, dalej im kupuje jakieś granulki wybarwiające dla paletek, ale ogólnie lubię sam upichcić coś świeżego") A wystarczy otworzyć lodówkę jak kobity wrócą z zakupów... co tam można znaleźć...")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez wilczek_ » Wt 07 kwi, 2020 09:35

Przy okazji rozmowy o pokarmach gotowych to jaki polecacie podstawowy i ewentualnie mineralny z jakich firm ewentualnie nazwę bym poprosił. :-)
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez eXrat » Wt 07 kwi, 2020 10:00

Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez wilczek_ » Cz 09 kwi, 2020 08:41

A shirakura ebidame dobra jest??
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez Vlad » Pt 10 kwi, 2020 08:36

wilczek_ napisał(a):A shirakura ebidame dobra jest??


Jeden z lepszych pokarmów
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez Czesiek » Cz 15 kwi, 2021 20:54

5 lat temu musiałem się pożegnać z moimi taiwanami, ale w końcu nadszedł czas, kiedy mogę wrócić do mojego hobby. Niestety przez ten czas sporo się zmieniło. Po pierwsze fora przestały być modne, ale mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze bywa :)

Po drugie - i tu do sedna - "za moich czasów" używałem produktów SHIRAKURA. Zarówno podłoża, jak i minerałów (shirakura liquid mineral ca+) niestety obecnie tego produktu już na rynku nie ma.

Jakich produktów obecnie się używa? Chodzi mi o kompletne, najlepsze z dostępnych. Z góry dzięki!
Czesiek
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 22 mar, 2021 15:33

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez Mr.Kreweta » So 17 kwi, 2021 10:10

Te ostatnie pytanie to wywołuje przewroty, rozruchy i godzinę policyjną... Z istotnych zmian najważniejsza to istne "cuda" z podłożami, jakie by nie były to wypadki bywają, albo nie trzyma PH, albo PH za niskie, tu coś oddaje, tu coś nie idzie, tu się słyszy o podróbkach, tu jedno podłoże gryzie się z mineralizatorem, tu nie.... ( ogólnie z podłożami to wygląda dla mnie jakby do Polski, kraju trzeciego świata, szły odpady, niedoróbki, po taniości, dla zysku...)

Może spróbuj jak pięć lat temu, czyli np. podłoże Benibachi, (z jedną istotną zmianą, o ile dawniej można było prawie od razu krewetki wpuszczać, to teraz bezpieczniej jest wymoczyć go w ro z tydzień, dwa, mimo że to nie roślinne ) bakteryjny kombajn, ja polecam Azoo Biopro, sole "starodawne" SALTY SHRIMP Shrimp Mineral GH+ , świetne efekty u mnie daje Bacter ae, ze 3 razy mniej niż producent zaleca, i dobre żarcie, i hula jak dawniej przed epoką nowych cudów, które chyba nie działają, bo nawet po fejsie nie widzę rzesz krewetkomaniaków z sukcesami")

Listek Dębu, szyszka Olchy, sianko, też z jęczmienia, dalej czyni cuda, , tylko teraz zamyka się to w woreczku szmacianym, dodaje inne pierdółki dla biofilmu, i nazywa się to modnie "Lubao". I płaci jak za kawior.

Czyli zmieniło się wszystko, by nie zmieniło się nic.

edit. Minerały z Azoo, bodajże mineral plus, dalej bezpieczne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez Czesiek » Pn 19 kwi, 2021 13:42

O, bardzo fajnie podsumowałeś to wszystko, dzięki bardzo :)

Wychodzi na to, że poza atłasowymi woreczkami, w które pakują teraz wszystkie produkty "ekskluzywne" nic się w tematyce nie zmieniło.

A poza polecanym przez Ciebie Salty jakie produkty dają fajne efekty, albo od których definitywnie trzymać się z dala?
Czesiek
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pn 22 mar, 2021 15:33

Re: Jaką sól wybrać do mineralizacja wody dla caridin?

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 19 kwi, 2021 14:28

Produktu dającego efekty wow, jeszcze nie znalazłem... Zresztą sam przestałem eksperymentować, bo im więcej cudów dodawałem, tym skutki były gorsze...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości