Neocaridina na aktywnym

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Neocaridina na aktywnym

Postprzez Krewetki YT » Pt 17 kwi, 2020 14:34

Hej,

planuje zalać kilka baniaków dla neocaridin na podłożu Platinium Soil na kranówce (nie będą caridiny i woda RO bo nie mogę mieć filtra RO). Pytanie mam czy neocaridiny się przyjmą i będą się rozmnażały na takim podłożu czy lepiej neutralne. Nie chodzi mi tu oto czy nie szkoda kasy, bo to wiem, szkoda. Po prostu czy neocaridinom podłoże aktywne nie zaszkodzi. Mogę wziąc pod uwagę inne podłoże, ale platinium jest tanie, więc amazoni nie wezme.
Krewetki YT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 06 mar, 2020 20:45

Re: Neocaridina na aktywnym

Postprzez =Fresz= » Pt 17 kwi, 2020 17:22

Jak kranówka to nie podłoże aktywne bo będzie huśtawka parametrów z każdą podmiana i krewety będą padać, a nie się rozmnażać. Jak kranówka to neocaridiny kupione od osoby która trzyma na kranówce o podobnych parametrach.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Neocaridina na aktywnym

Postprzez Krewetki YT » Pt 17 kwi, 2020 18:37

=Fresz= napisał(a):Jak kranówka to nie podłoże aktywne bo będzie huśtawka parametrów z każdą podmiana i krewety będą padać, a nie się rozmnażać. Jak kranówka to neocaridiny kupione od osoby która trzyma na kranówce o podobnych parametrach.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



A jest sens robić rynne filtracyjną na neutralnym? (podżwirówka, ceramika, podłoże) ??
Krewetki YT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 06 mar, 2020 20:45

Re: Neocaridina na aktywnym

Postprzez Krewetki YT » Pt 17 kwi, 2020 18:45

=Fresz= napisał(a):Jak kranówka to nie podłoże aktywne bo będzie huśtawka parametrów z każdą podmiana i krewety będą padać, a nie się rozmnażać. Jak kranówka to neocaridiny kupione od osoby która trzyma na kranówce o podobnych parametrach.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



A jakby podłoże zalać kranówką, odlać i zalać ro?
Krewetki YT
Potencjalny Maniak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 06 mar, 2020 20:45

Re: Neocaridina na aktywnym

Postprzez kloner11 » Pt 17 kwi, 2020 18:49

W jakim celu chcesz robić takie fikołki?
kloner11
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 55
Dołączył(a): N 26 lut, 2012 21:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neocaridina na aktywnym

Postprzez Mr.Kreweta » So 18 kwi, 2020 07:28

Krewetki YT napisał(a):
=Fresz= napisał(a):Jak kranówka to nie podłoże aktywne bo będzie huśtawka parametrów z każdą podmiana i krewety będą padać, a nie się rozmnażać. Jak kranówka to neocaridiny kupione od osoby która trzyma na kranówce o podobnych parametrach.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



A jakby podłoże zalać kranówką, odlać i zalać ro?


Dobrze kombinujesz młodzieńcze..., by ominąć problemy opisywane przez Fresza, weż zalej Platinum we wiaderku wodą z kranu, wsyp pół torebki sody oczyszczonej, tej co mama ma do ciasta, kilka dni niech te podłoże się moczy, ze dwa razy dziennie delikatnie przemieszaj, po kilku dniach przepłukaj delikatnie wodą z kranu, kilka razy, i masz podłoże zdezaktywowane, w dalszym ciągu z dużą ilością mikro i makro, te podłoże jest twarde, dobrze znosi odmulanie, i jak to podłoża spiekane, są idealnym medium dla bakterii, podobnie jak lawa ( choć na lawie można się przejechać czasem... ) dużo lepsze niż kwarc, szczególnie ten plastykowy po 3 zeta kilo w zoologach") i bezpieczniejsze od bazaltów i innych żwirków, co do wody w kranie to już różnie bywa, na mojej kranówce Neocaridiny padały, i teraz ro i sole. I polecam Platinum powder, 2-3 mm chyba, super powder jest za drobny, a Normal za gruby, te Platinum ma swoją własną numeracje granulek..
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Neocaridina na aktywnym

Postprzez eXrat » So 18 kwi, 2020 11:06

U mnie Neo Orange śmigają na aktywnym (beni) ale ...
tak jak pisze Mr.Kreweta, płukanie to podstawa.
U mnie ten zbiornik funkcjonował z rok pod Caridiny, po tym czasie stwierdziłem, że zrobię nowy zbiornik pod Caridiny
a ten zalałem RO z salty GH/KH+ ale to było mało bo Neo się wogóle nie mnożyły.
Później to podłoże wypłukałem porządnie w kranówie (GH u mnie 21 a pH 7,9) po tym zabiegu zatrybiło i efekty są,
widać na filmiku który ostatnio wrzucałem.
Wodę robię 2:1 kran/RO.
Tak że ... jak komuś nie "szkoda" podłoża aktywnego i ma chęć kombinować to śmiało się da.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Neocaridina na aktywnym

Postprzez Mr.Kreweta » So 18 kwi, 2020 12:41

Ja trzymam neo na podłożu zdezaktywowanym bo super biologia trybi... trzymałem na lawie też było super, ale miałem jakąś czerwoną lawę, i na tyle farbowała mi wodę, że zdjęcia wychodziły mi zamazane... a i uwielbiam świderki, a lawa jest ostra, a w podłożu łażą jak chcą bez ran.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości