Konduktometr kilka pytań.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Konduktometr kilka pytań.

Postprzez wilczek_ » So 25 kwi, 2020 14:04

Witam mam konduktometrze HM Digital com-80 z kompensacją temperatury. Co daje oznacza ta kompensacja temperatury? Dla czego po włożeniu miernika do wody to US cały czas się zmienia dopuki miernik nie określi temperatury cieczy? Czy powinno mierzyć się wodę o określonej temperaturze czy nie ma to znaczenia? Czy pomiar na zasadzie włożeniu do wody miernika i po kilku sekundach odczytane wyniki są wiarygodne czy tak jak pisałem wyżej trzeba czekać do momentu zmierzenia temperatury przez miernik?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Konduktometr kilka pytań.

Postprzez eXrat » So 25 kwi, 2020 17:39

To znaczy, że w miarę analizy temperatury, miernik kalkuluje parametr µS czy też ppm,
ponieważ precyzyjny pomiar tych parametrów jest uzależniony od temperatury mierzonej cieczy.
Chwilkę zajmie miernikowi stabilne określenie temperatury, w przypadku gdy leżał w szafce gdzie było np. 28°C a woda w akwarium ma 21°C,
i dopóki temperatura nie jest stabilnie określona, wyświetlany wynik będzie "niestabilny", choć będą to nie duże różnice, właśnie ze względu na funkcję automatycznej kompensacji temperatury.
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Konduktometr kilka pytań.

Postprzez Mr.Kreweta » N 26 kwi, 2020 07:13

Zawsze się zastanawiałem dlaczego producent nie zrobi uchwyciku na szybę przy mierniku... do szklanki nie chce mi się wlewać wody, trzymać miernika w ręku i czekać na kompensacje też nie, jak raz szybką ścisnąłem to mi wpadł...")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Konduktometr kilka pytań.

Postprzez eXrat » N 26 kwi, 2020 09:02

U mnie w jednym z mierników jest uchwyt na krawędź. :->
Mój skromny zbiorniczek
                                     i ... coś innego
                                                            >>YouTubeContent...subscribe<<<
Avatar użytkownika
eXrat
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 570
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 19:25

Re: Konduktometr kilka pytań.

Postprzez wilczek_ » N 26 kwi, 2020 10:57

To znaczy że trzeba czekać aż miernik zmierzy temperaturę szybki pomiar na sasadzie włożeniu miernika i odczytania wyniku może nieznacznie przelkamywać wynik. W takim razie te filmy które można oglądać pokazujące przygotowanie wody wyniki z pomiarów są nie dokładne bo osoby mierząc robią to na sasadzie rach ciach miernik nie zmierzy nawet dobrze temperatury i pokazują wynik. Jakich konduktometrów używacie co ile je kalibrujecie i jakim płynem ooo i najważniejsze jak konserwujecie konduktometr te elektrody pomiarowe?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Re: Konduktometr kilka pytań.

Postprzez Mr.Kreweta » N 26 kwi, 2020 14:44

Czekaj czekaj, ci co pokazują, to raczej mówią że woda ma 25 stopni, czyli temp. pomiaru, a miernik był skalibrowany w płynie też o 25 stopniach ale z temp. miernika może być jak zauważyłeś, a ten niewielki błąd to nawet koło 5% chyba na stopień może być, czyli kilka stopni różnicy może nieźle zamieszać.. edit. Czyli fajnie kiedyś Inco napisał że miarka do soli zaoszczędza różnych problemów")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Konduktometr kilka pytań.

Postprzez wilczek_ » Wt 28 kwi, 2020 09:22

Konserwacje elektrod jak przeprowadzacie?? ELo ELLOOO jest tu kto ?
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron