Podmiana wody a przewodność

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Podmiana wody a przewodność

Postprzez Ant » Cz 30 kwi, 2020 17:38

Cześć. Mam pytanko - robiąc podmiany mam robić wodę cały czas na tą samą przewodność niezależnie od tego czy przewodność w baniaku rośnie? Czy jeśli widzę że przewodność w baniaku rośnie to robić wodę na mniejszą przewodność? Czy jeżeli przewodność w baniaku rośnie to GH też?
Ant
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): So 24 lut, 2018 21:19

Re: Podmiana wody a przewodność

Postprzez singleunitbox » Cz 30 kwi, 2020 18:19

Wraz ze wzrostem GH rosnie przewodnosc w baniaku. W druga strone wraz ze wzrostem przewodnosci niekoniecznie rosnie GH. Rob wode na taka sama przewodnosc jaka sobie ustaliles. Dobrze jest co jakis czas skontrolowac jakie jest GH w baniaku.
singleunitbox
Początki Krewetkowej Mani
 
Posty: 23
Dołączył(a): Cz 15 mar, 2018 21:09

Re: Podmiana wody a przewodność

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 30 kwi, 2020 23:39

Ant napisał(a):Cześć. Mam pytanko - robiąc podmiany mam robić wodę cały czas na tą samą przewodność niezależnie od tego czy przewodność w baniaku rośnie? Czy jeśli widzę że przewodność w baniaku rośnie to robić wodę na mniejszą przewodność? Czy jeżeli przewodność w baniaku rośnie to GH też?

tak masz sie trzymac przepisu na przewodność wody do podmian jaki stosujesz dotychczas, wzrost przewodnosci w akwarium nie oznacza automatycznie że rosnie GH chyba że odparowana wode uzupełniasz inna woda niz czyste RO
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Podmiana wody a przewodność

Postprzez Ant » N 03 maja, 2020 18:55

Dzięki za rady ;-)
Ant
Potencjalny Maniak
 
Posty: 16
Dołączył(a): So 24 lut, 2018 21:19


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości