Nowy zbiornik a cykl azotowy

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Re: Nowy zbiornik a cykl azotowy

Postprzez Mr.Kreweta » So 30 maja, 2020 06:20

Kiedyś dawno jak w dużym dekoracyjnym akwa sypłem warstwę na 5 cm. Isty, w ramach pół retartu, to i miałem 5.5 PH... ale jak długo to nie wiem, bo szybko zaczęły mi krewetki znikać, a jak odkryłem że na worku wielkimi literami pisało "Plant" to szybko go odsysałem.... Później po moczeniu to chyba koło 6 PH miało.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Nowy zbiornik a cykl azotowy

Postprzez Vlad » So 30 maja, 2020 13:31

opal napisał(a):A co do niskiego pH. Jakie macie pH na podłożu Ista? Czy ktoś ma może deklarowane na opakowaniu 5,5?


5,5 to mit, niby na początku na tyle zbija ale szybko rośnie. Realne ph na iście to 6-6,2
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy zbiornik a cykl azotowy

Postprzez opal » So 30 maja, 2020 17:51

A czy macie jakieś procedury, spostrzeżenia co do dojrzewania tego podłoża?
Ile tygodni u was dojrzewa?
opal
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 20 maja, 2020 11:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy zbiornik a cykl azotowy

Postprzez Vlad » So 30 maja, 2020 21:50

opal napisał(a):A czy macie jakieś procedury, spostrzeżenia co do dojrzewania tego podłoża?
Ile tygodni u was dojrzewa?


Doświadczenia dużego nie mam z tym podłożem ale w jednym baniaku wpuściłem ekipę docelową po 4 tyg a w dwóch innych zamierzam po 6. W pierwszym przypadku brak zgonów, krewetki latają z jajkami. W drugim latają oblatywacze i niebawem będzie ekipa docelowa
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy zbiornik a cykl azotowy

Postprzez opal » Wt 02 cze, 2020 20:34

A czy ktoś mógłby opisać jakie wyglądają etapy dojrzewania zbiornika na tym podłożu?
Czy wystarczy tylko poczekać te 5-6 tygodni i nic nie robić, czy podejmować jakieś czynności ?
Mam niestety tylko doświadczenie ze żwirkiem kwarcowym i ziemią.
Czy zaglonienie jest ostatnim etapem?
opal
Potencjalny Maniak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Śr 20 maja, 2020 11:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy zbiornik a cykl azotowy

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 03 cze, 2020 15:44

Na You tube, Shrimp time/Shrimp farm ( ten by się w końcu zdecydował na jedną nazwę...), Craymore czy Szopen ostatnio zapodali sporo filmików z dojrzewaniem na różnych podłożach, zakładania krewetkari itp. Iste na stówę któryś przerabiał, pooglądaj sobie, jest sporo możliwości")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Nowy zbiornik a cykl azotowy

Postprzez wilczek_ » Cz 04 cze, 2020 06:55

Witam wszystkich Paweł M. którego serdecznie pozdrawiam świetnie to opisał viewtopic.php?f=18&t=12231 opisuje jak postępuje z podłożem roślinnym konkretnie z ADA Amazonia. Poczytaj rozkmiń..... moim zdaniem w taki sposób wypadało by traktować każde podłoże roślinne.
wilczek_
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 285
Dołączył(a): Wt 05 mar, 2019 08:12

Poprzednia strona

Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron