Ostatni ,,szturm,, Mietka

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Mieciu121 » Pn 25 maja, 2020 07:37

Witam was serdecznie !


Na wstępnie przepraszam z chaotyczność w wypowiedzi... Staram się pracować nad tym :)


w tym temacie chciałbym ogłosić,że w końcu po moich licznych przebojach z krewetkami ( wszystkie błędy wynikały z mojej ignorancji i braku czasu na konkretne zajęcie się problemem). Zmieniam to od dzisiaj i chciałbym pojechać z grubej rury ... Otóż postawiłem regał ze 12 zbiornikami (na razie pustymi ponieważ dopiero kompletuję materiały) (50x30x30 postawione dłuższym bokiem) ( zbiorniki segmentacyjne) regał aluminiowy od firmy alu-mar 3 poziomowy. Elektrykę ogarnąłem sam ( gniazdka) co do oświetlenia myślę użyć zwykłych żarówek gu10 6 lub 10w na 1 zbiornik . System filtracji w każdym zbiorniku to hamburg ( z tego co się orientuje ten typ filtracji został wyparty przez cornety i u-jety,podżwirówki,filtry zewnętrzne itd , ja jednak zdecydowałem się na klasyczne rozwiązanie) na gąbce 5cm (30x30x5) a za nim siporax lub matrix albo coś innego-jeszcze się zastanowię. Co do podziałów zbiorników to myślałem zrobić tak ... 5 zbiorniki pod neo 5 pod caridiny 1 pod mix neo 1 pod mix caridina . Podłoże będzie różne. Pod spodem zrobię mały spis co i jak myślę użyć :

Pod neo:

Żwirek 0,7-1,5mm firmy dennerle - warstwa 1-2cm posypany bakteriami bioNitro z qualdropu oraz Magic powder( tak crymore shrimp mnie zainspirował i dziękuje ci za genialne filmiki gdzie taki cep jak ja odzyskał wiarę i spróbuję swoich sił z krewetami) . Wiem sam żwirek by wystarczył bo to przecież neocaridiny,ale cóż wolę dla bezpieczeństwa od razu wrzucić dobrą biologię i nie popełnić błędu ze ,,zbiornikiem dla zbrojników,,. Żwirek pójdzie pod mix neo i docelowo 2 zbiorniki pokazowe. Pozostałe spróbuję na podłożach aktywnych . Poleci tutaj Platinium soil super powder 1-2 cm warstwa i tak samo bakterie pod podłoże . Myślałem o Adzie,ale pod neo nie spotkałem się aby ktoś stosował więc odpuszczę temat.Nie będę dolewał przy starcie starej wody ze zbiorników z neocaridinami,poczekam cierpliwie 1-2 miesiące na ,,zaskoczenie zbiornika,, , oczywiście podsypka z bakteriami pod podłoże - dla biologii i życia).
Poleci Dark soil - mam jeszcze w domu woreczek 9l więc spokojnie starczy na założenie 1-2 zbiornika.

Sposób w jaki poprowadzę zbiorniki z podłożami aktywnymi - Zalać akwaria wodą RO i Wodę przy cotygodniowych podmianach będę mineralizował Salty bee mineral GH + I KH+ ( docelowo GH 11 Kh 6) ponieważ mam podejrzenia co do swojej kranówki i wolę sam ją przygotowywać. Dark soil z doświadczenia wiem,że mocno sypie do słupa wody więc tutaj troszeczkę inaczej postąpię,a mianowicie będę się starał usuwać początkowy nadmiar ,,pożywki roślinnej,, wodą RO , a potem korygował parametry mineralizatorem Salty mineral shrimps GH KH +.

Pod caridiny:
Sposób przygotowania zbiorników podobny jak pod neo z tą różnicą,że inaczej będą prowadzone zbiorniki pod względem parametrów ( mineralizator salty bee premium)
Zastosuję tutaj sprawdzone przez wszystkich podłoże benibachi normal - liczba 3x . Wiadomo podsypka bakterii + biologia. Pozostałe 3 zbiorniki spróbuję także ze specjalnie z jałowymi podłożami - oczywiście wcześniej wypłuczę te podłoże miesiąc w beczce razem z Ro i będę zmieniał 100% wody raz na tydzień.Podłoża to Platinium Soil,Ada amazonia light - ponoć się skończyło źródło podłoża i niestety może go nie być :/ ,Master Soil.


Napowietrzanie zrobię dwoma pompami ( mógłbym i jednym,ale dla bezpieczeństwa wolę podzielić osobno pod neo i osobno pod caridiny). Tylko tutaj nie udało mi się doczytać i chciałbym prosić o poradę. Jak połączyć wyjście z takich pomp z rurkami pcv,gdzie ich średnica jest dużo większa od wylotu pomp? ( przeglądając i czytając na internecie dużo osób przy tego typu pompach właśnie stosuje rurki pcv ) Potem muszę poprowadzić rury pcv pod hamburgi . Jak to zrobić aby rozdzielić to na 6 zbiorników ? W gąbce od hamburga na pewno trzeba zrobić otwór pod kolanko - będzie pełniło one funkcję ,,wylotu filtra,, Umieszczam rysunek techniczny,ponieważ nigdy nie potrafiłem dobrze tłumaczyć :D Obrazek . Jak teraz połączyć się pod te kolanko aby dobrze działało ? Co do pomp to myślałem tutaj użyć ataman 4000 chodź nie wiem czy nie będzie za mocny dla 6 zbiorników.


Co o tym wszystkim myślicie ? Znowu na kombinowane przez Mietka czy już jednak trochę się ,,ogarnął,, i dobrze myśli ? Będzie wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady :)
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 25 maja, 2020 08:24

W kolanku, czy rurce wiercisz dziurkę na wężyk z powietrzem, wsuwasz tam wężyk, puszczasz powietrze i działa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Mieciu121 » Pn 25 maja, 2020 10:01

Mr.Kreweta napisał(a):W kolanku, czy rurce wiercisz dziurkę na wężyk z powietrzem, wsuwasz tam wężyk, puszczasz powietrze i działa.


Ok dzięki . Z wyjść rury pcv połączonych z napowietrzaczem uzyć takich zaworków ? Obrazek
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 25 maja, 2020 11:00

Mogą być.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Mieciu121 » Pn 25 maja, 2020 18:06

A masz jeszcze pomysł jak połączyc rurkę pcv która ma dużo większą średnice niż wylot z napowietrzacza ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Vlad » Pn 25 maja, 2020 20:32

Mieciu121 napisał(a):A masz jeszcze pomysł jak połączyc rurkę pcv która ma dużo większą średnice niż wylot z napowietrzacza ?


Zastosuj redukcje. Znajdziesz w marketach budowlanych.
Vlad
Rasowy Maniak Krewetkowy
 
Posty: 62
Dołączył(a): N 09 sty, 2011 11:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Mieciu121 » Śr 27 maja, 2020 07:51

Jeszcze mam jedno pytanie. Otóż zastanawiam się czy dobrze zrobiłem otwory kanalizacyjne do spuszczania wody... Mam je zrobione w dnie,ale powinny one być z boku zbiornika?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Mieciu121 » N 31 maja, 2020 20:23

Czy według was silikon sanitarny bezbarwny z tytana nada się do klejenia szybek potrzymujących gąbek czy lepiej sobie zwykły silikon akwarystyczny kupić ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez =Fresz= » Pn 01 cze, 2020 10:00

Silikon akwarystyczny.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
=Fresz=
Moderator
 
Posty: 7215
Dołączył(a): Cz 27 gru, 2007 21:16
Lokalizacja: Toruń

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Mr.Kreweta » Pn 01 cze, 2020 14:54

Mieciu, żebyś nie kombinował, silikon szklarski też z reguły ma już w sobie środki grzybo i bakteriobójcze")
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ostatni ,,szturm,, Mietka

Postprzez Mieciu121 » N 07 cze, 2020 21:10

Dobra szyby przyklejone silikonem akwarystycznym . Teraz kwestia ogarnięcia światła . Na czym podwieszaliście swoje żarówki halogenowe GU10 ?
Avatar użytkownika
Mieciu121
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 233
Dołączył(a): Wt 28 lis, 2017 15:10
Lokalizacja: Mielec


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości