Zdychające krewetki Crystal Red.

Pytania i informacje na temat naszych uroczych, wielonogich, podwodnych stworzeń

Moderator: =Fresz=

Zdychające krewetki Crystal Red.

Postprzez Jakub579 » Wt 20 paź, 2020 17:25

Witam, od pewnego posiadam krewetki Crystal Red. Na początku było ich 10. Po zakupie krewetki chowały się w akwarium m.in. za filtrem i pod gałęzatką. Jakiś 1 tydzień po zakupie zauważyłem jedną zdechłą krewetkę, na początku nie przejąłem się tym za bardzo myśląc, że może to z wyniku transportu. Niestety zaczęły zdychać kolejne. Próbowałem wtedy wszystkiego, na początku wymieniłem kilka razy połowę wody w akwarium na RO + kranówę w proporcjach 3/4 Ro i reszta z kranu(taką wodą podmieniałem zawsze). Mierzyłem parametry wody ale wszystko było w normie. Po ok. 2 tygodniach przestały zdychać ale nadal się chowały, zauważyłem również że trochę straciły kolor. Zostało wtedy 6 krewetek. Po kilku dniach kupiłem mineralizator Aqua Art Shrimp Mineral GH+ i zacząłem podmieniać wodę na 100% RO + mineralizator. Od tamtego czasu krewetki stały się trochę bardziej ruchliwe ale nadal się często chowały. Krewetki od zakupu praktycznie w ogóle nie urosły. Niestety 3 dni temu podczas wymiany wody zauważyłem jedną zdechłą krewetkę, a dzisiaj kolejną. Zauważyłem również, że krewetki zaczęły w końcu chodzić po akwarium. Teraz zostały mi już tylko 4 krewetki. Bardzo proszę sugestię co jeszcze mógłbym zrobić.
Info o akwarium:
-pojemność 25l
- podłoże aktywne Aqua Art Shrimp Sand
Aktualna obsada:
- 3 Microrasbory Galaxy
- 5 Razbór Maculata
- 4 krewetki Crystal Red
Parametry wody:
-temp. 24-25 C
-pH ok.7 (mierzone sondą, a nie testem kropelkowym) Dodam jeszcze, że ostatnio próbowałem obniżyć pH do ok. 6,5 za pomocą Aquacid pH minus od Tropicala, ale nic to nie dawało i po upływie doby pH znowu było takie same jak przed dolaniem preparatu do akwarium.
-NO3 10
-NO2 0
-Cu 0
-GH 7
-KH 1-2
Zdjęcia:
https://photos.app.goo.gl/kp42BtyZuyZWd7rK6" target="_blank
https://photos.app.goo.gl/UX4mqwjWTeCWjLQp9" target="_blank
Zdjęcie zdechłej krewetki:
https://photos.app.goo.gl/qsRiLjkEk8jGwPY26" target="_blank
Jakub579
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 20 paź, 2020 16:30

Re: Zdychające krewetki Crystal Red.

Postprzez Inc0gnit0 » Cz 22 paź, 2020 20:20

Poczytaj o przygotowaniu wody dla crystali bo mieszanie kranówki z RO to nie jest to co krewetki lubią a potem jak przygotować akwarium dla tych krewetek i jak je prowadzic wszystko masz na forum
Avatar użytkownika
Inc0gnit0
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 2523
Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 21:06
Lokalizacja: Epi C entrum Hiroshima

Re: Zdychające krewetki Crystal Red.

Postprzez Mr.Kreweta » So 31 paź, 2020 12:13

Jakub, tu masz fajnie opisane podstawy http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=7874
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zdychające krewetki Crystal Red.

Postprzez Jakub579 » Wt 10 lis, 2020 16:57

Dzięki wam za porady. Przeczytałem sporo postów na forum o przygotowywaniu krewetkarium i wody dla cardin. Aktualnie krewetki mają się dobrze. Nie chowają się i chodzą po całym akwarium. Ostatnio nawet zaczęły chętnie jeść pokarm w pałeczkach dla krewetek Shrimp Sticks od Tropicala oraz kilka razy dałem im również marchewkę. Zostały mi trzy krewetki w tym jedna samica i dwa samce. U samicy pojawiło się niedawno siodełko. Na podmiany używam co tydzień wodę RO i minerały Shrimp mineral od Aqua Art.
Aktualne parametry:
-pH 7
-GH 6
-KH 2
-NO3 5
Zaczynam się również domyślać co było główną przyczyną wcześniejszych zgonów krewetek, a mianowicie mieszanie wody RO z kranówką lub wymienianie wody na samą RO bez niczego.

Zastanawiam się również nad zmianą aktualnego podłoża(Shrimp Sand) na Benibachi Black Soil. Co o tym sądzicie ? Jakie macie opinie na temat tych podłoży ?
Jakie pokarmy polecacie dla CR ?
Jakub579
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 20 paź, 2020 16:30

Re: Zdychające krewetki Crystal Red.

Postprzez Mr.Kreweta » Śr 11 lis, 2020 06:57

Temat podłoży wywołuje skrajne emocje, każde ma swoich zwolenników i przeciwników.... co do Benibachi, ostatnio wróciłem do tego podłoża i daje radę jak dawniej. Aa, jak ktoś kiedyś zauważył, każde podłoże jest inne i trzeba nauczyć się jego "obsługi" ") I polecam cienką warstwę tak z 1,5 cm, Benibachi Powder fulvic, .
Obrazek
Avatar użytkownika
Mr.Kreweta
Ciężkie Stadium Mani Krewetkowej
 
Posty: 1119
Dołączył(a): N 18 mar, 2018 09:56
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Zdychające krewetki Crystal Red.

Postprzez Jakub579 » Cz 12 lis, 2020 22:42

OK, dzięki.
Jakub579
Potencjalny Maniak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt 20 paź, 2020 16:30


Powrót do FORUM O KREWETKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron